Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nové Audi A8 potvrzeno pro rok 2017, následovat jej budou další novinky
13.5.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Chystaná vlajková loď počítá s autonomním řízením, které přebere kontrolu do 60 km/h. Od roku 2018 chce pak Audi odhalovat jeden elektromobil ročně.
Německá automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku má za sebou výroční setkání, jež se odehrálo v Ingolstadtu. Šéf značky Rupert Stadler přitom oznámil, že uplynulý fiskální rok byl nejúspěšnějším ve firemní historii, neboť prodáno bylo 1,8 milionu nových vozů, tedy o zhruba 600 tisíc exemplářů více než v předchozím období. Kromě toho Audi v prvních čtyřech měsících letošního roku eviduje již 620 100 registrací, tedy o 4,9 procenta více než loni.
Provozní zisk za uplynulý fiskální rok činí 4,8 miliardy Eur (cca 129,7 mld. Kč), přičemž rovnou polovinu z této sumy - tedy 64,85 miliard korun - hodlá Audi ještě do konce letoška investovat do vývoje nových modelů. Podle Stadlera se přitom počínaje rokem 2018 dočkáme každoročně alespoň jednoho elektrifikovaného vozu, kdy prvním bude produkční verze konceptu E-Tron Quattro, tedy Audi Q6.
Mimo to šéf značky potvrdil, že nová generace A8 dorazí v příštím roce. Oproti původním plánům jde o roční zpoždění, které bylo způsobeno nově vyvinutým systémem autonomního řízení. Ten při rychlostech do 60 km/h dokáže převzít kontrolu nad vozem. Zároveň je přitom prvním krůčkem k naplnění vize, dle které by Audi do roku 2025 mělo ve svých vozech nabízet plnohodnotného autopilota.
Samotné Audi A8 přitom dorazí na platformě MLB Evo, se kterou se pojí až 200kilová dieta. Mimo to lze u tohoto vrcholného modelu očekávat laserové světlomety vpředu a organické diody vzadu. OLEDky pak automobilka využije rovněž u monitorů uvnitř, chybět ovšem nemá ani ovládání za pomoci gest či celá řada bezpečnostních asistenčních systémů.
Pod kapotou lze očekávat v případě vrcholné verze šestilitrový dvanáctiválec z Bentley Bentayga, mimo to bychom se měli dočkat i nového osmiválcového turbodieselu s elektrickým kompresorem, jenž debutoval v motorovém prostoru Audi SQ7. Vše pak bude halit karoserie, pod kterou se podepsal Marc Lichte a jeho tým. Stylem přitom nová A8 vzejde z konceptu Prologue.
Konkrétní termín odhalení nové vlajkové lodi Audi již zmíněn nebyl, pročež ve hře zůstává jak březnová Ženeva, tak zářijový Frankfurt. I v případě druhé možnosti přitom prodej odstartuje před koncem roku, zpočátku nejspíše pouze u standardního provedení. Posléze ovšem dorazí i verze s prodlouženým rozvorem a možná také další deriváty.



































Audi Prologue Piloted Driving Concept je přímým předobrazem příští generace A8, jen na 677 koní nejspíše můžeme zapomenout
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Vynalézavý táta našel cestu, jak vozit děti v dvoumístném sporťáku, soudce to neocenil tak, jak doufal
před 9 hodinami
Důchodce našel originální cestu, jak vyřadit z funkce dopravní kamery policie, aniž by se jich dotkl. Dočkal se okamžité podpory okolí
včera
Richarda Hammonda dvakrát po sobě změřili při překročení rychlosti v jeho Porsche a Bentley, u soudu musel s pravdou ven. A kdo to s ním jede?
30.7.2026
Nejnovější články
Extrémní srovnání Tesly Cybertruck s ikonou pickupů je u konce. Autor poslal ve 180 km/h jeden proti druhému, podívejte se, co z nich zbylo
před 3 hodinami
Studie prozkoumala stav baterií skoro 10 tisíc elektrických aut po ujetí 100 tisíc km a výsledky jsou naprosto tragické
před 4 hodinami
VW začal prodávat svůj „ultimátní řidičský pick-up” s motorem V6 TDI, účtuje si za něj překvapivě málo
před 6 hodinami
Když se máte opravdu dobře, nekoupíte si jednu silniční F1 Mercedesu, ale dvě. Protože co kdyby jedna musela na výměnu oleje za 765 tisíc?
před 7 hodinami
Vynalézavý táta našel cestu, jak vozit děti v dvoumístném sporťáku, soudce to neocenil tak, jak doufal
před 9 hodinami
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
