Reklama

Nové BMW X4 nafoceno bez maskování. Má zvláštní a ne zcela originální záď

Ano, skutečně nové BMW X4, už tři roky po začátku výroby toho prvního. Přijde s novou platformou a opět poněkud zvláštním vzhledem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové BMW X4 nafoceno bez maskování. Má zvláštní a ne zcela originální záď

28.8.2017 | Petr Prokopec | 17 příspěvků

Ano, skutečně nové BMW X4, už tři roky po začátku výroby toho prvního. Přijde s novou platformou a opět poněkud zvláštním vzhledem.

První generaci BMW X4 můžeme stále tak trochu považovat za novou. K jejímu odhalení totiž došlo v dubnu 2014, tedy před pouhými třemi léty. Mnichovská značka by tak momentálně měla přemýšlet o faceliftu, k tomu ovšem nedojde. Důvodem je nevalný zájem o současné pojetí X4 a také nedávný příchod zcela nového BMW X3. Ten dává šanci vůz výrazněji změnit a pokusit se zákazníky oslovit něčím trochu jiným.

Proto se velmi pravděpodobně již za pár týdnů ve Frankfurtu ukáže druhá generace X4, která bude taktéž stát na nové modulární platformě CLAR. S tou je svázán úbytek několika desítek kilogramů, nicméně větší množství moderních technologií, mezi něž patří třeba ovládání pomocí gest či rozměrné displeje v interiéru, kila zase na palubu vrací. Jistou kompenzací ale zákazníkům může být nárůst rozměrů (X3 se protáhl rozvor o 5,4 centimetrů, X4 na tom nejspíše bude podobně).

S ohledem na tuto změnu BMW muselo přepracovat vzhled, který se nám aktuálně ukázal zcela bez maskování. Nová generace X4 ve verzi M40d byla totiž nachytána při převozu, dost možná právě do Frankfurtu. Povšimnout si tak můžeme mnohem agresivnější přídě a především zcela přepracované zádě. Menší stylové SUV tak již okatě neodkazuje na BMW X6, ale spíše bychom jej mohli porovnávat s Mercedesem GLC Coupe, který byl původní verzí X4 inspirován. Úplně nejvíce se ale jeho záď podobá novému Mercedes E Coupe - ať už náhodou nebo ne.

Dá se říci, že provedené designové změny výrazu vozu prospěly, jeho originalitě už méně. Zejména užší a protáhlejší světlomety více zasahují do boků a vůz tak opticky rozšiřují. Střešní linie se daleko více svažuje, záď vozu proto nevypadá tak úzce a vysoce jako dosud. I když je samozřejmě otázkou, zda právě ono přiblížení k třícípé hvězdě fanoušci značky skousnou. Nic jiného jim ale nezbývá, navíc mohou být vděčni za absenci bočních prolisů, jenž úzkost vozu podporovaly.

Po stránce motorické lze pak u novinky očekávat tutéž plejádu dvoulitrových čtyřválců a třílitrových šestiválců, jimiž disponuje i BMW X3. Základ tedy budou tvořit varianty sDrive20i nebo xDrive20d, na vrchol se pak vyšplhají provedení M40d a M40i. Zda přitom druhá zmíněná dostane stejně jako konvenčnější model do vínku 360 koní, zjistíme již záhy.

Nové BMW X4 nafoceno bez maskování. Má zvláštní a ne zcela originální záď - 1 - BMW X4 2018 nove spy foto 01Nové BMW X4 nafoceno bez maskování. Má zvláštní a ne zcela originální záď - 2 - BMW X4 2018 nove spy foto 02
Nové BMW X4 bylo nachytáno zcela bez maskování, nejspíše během převozu do Frankfurtu. Zadní světla jsou pozoruhodné tenká

Nové BMW X4 nafoceno bez maskování. Má zvláštní a ne zcela originální záď - 3 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 oficialni sada 48
Pokud vám zadní světla - a vůbec celá záď - něco připomíná, očního volat nemusíte. Mercedes třídy E Coupe má velmi podobnou

Zdroj: CarAdvice

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše