Reklama

Nové Hyundai Grandeur ukázalo svou tvář, ani toto vám Korejci neprodají

Velký korejský sedan cílí stejně jako předchůdce na domácí či americké publikum. Oslnit chce hlavně designem značícím „novou éru“.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Hyundai Grandeur ukázalo svou tvář, ani toto vám Korejci neprodají

25.10.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Velký korejský sedan cílí stejně jako předchůdce na domácí či americké publikum. Oslnit chce hlavně designem značícím „novou éru“.

Hyundai Grandeur bylo kdysi k dostání také v Evropě. Prodeje však můžeme nazvat více než tragickými, vrcholem byl totiž rok 2006 a pouhých 607 zaregistovaných kusů. O dvě léta později Korejci zvládli udat pouze 255 exemplářů, načež došlo k jedinému logickému kroku, a sice k odchodu velkého sedanu ze Starého kontinentu. Pátá generace, která dorazila v roce 2011, tak zůstává v nabídce pouze na domácím trhu, v Číně, na Středním Východě a také v Americe. Ve většině těchto zemí je přitom nabízena jako Azera.

Daná strategie bude vlastní také šesté generaci, která se nám aktuálně odhaluje na prvních oficiálních ilustracích. Živý debut máme na domácím trhu očekávat již příští měsíc, posléze by měl následovat zbytek světa. Je tak velmi pravděpodobné, že se americká premiéra odehraje v Los Angeles, do lednového Detroitu nejspíše Korejci čekat nebudou. Se ženevským výstupem ale nepočítáme, jakkoliv se poměry v Evropě v mezičase změnily.

Od spekulací týkajících se amerického debutu ale přestupme směrem k designu, který se skutečně povedl. Nový Grandeur, respektive spíše Azera, dostal do vínku mnohem atletičtější proporce doplněné vskutku ostrými liniemi. Rozhodně tedy již nemáme co do činění s nemastným a neslaným sedanem, jakým byla čtvrtá generace, místo toho lze věřit tvrzení značky, že novinka je „průkopníkem nové éry“, jenž vzhledově okouzlí.

Sportovní pojetí umocňují zvýšené boky či nízká střešní linie, která přechází ve splývavou záď. Dále tu máme kratší přední a delší zadní převis či vskutku nemalý rozvor mezi nápravami, jenž slibuje dostatek prostoru uvnitř. Mimo to si můžeme povšimnout i diodových světel na obou koncích vozu nebo kaskádové čelní masky, která je „jedním z mnoha nových prémiových stylistických doplňků“.

Více oficiálních informací dorazí za pár týdnů, po stránce motorické totiž momentálně můžeme sklouznout opět jen ke spekulacím. Ty zmiňují selekci přeplňovaných čtyřválců a šestiválcovou pohonnou jednotku, jenž má ve standardu doplnit osmistupňový automat. Kromě toho pak bude minimálně na domácím trhu k dispozici i hybridní varianta.

Nové Hyundai Grandeur ukázalo svou tvář, ani toto vám Korejci neprodají - 1 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 teaser 01Nové Hyundai Grandeur ukázalo svou tvář, ani toto vám Korejci neprodají - 2 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 teaser 02Nové Hyundai Grandeur ukázalo svou tvář, ani toto vám Korejci neprodají - 3 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 teaser 03Nové Hyundai Grandeur ukázalo svou tvář, ani toto vám Korejci neprodají - 4 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 teaser 04Nové Hyundai Grandeur ukázalo svou tvář, ani toto vám Korejci neprodají - 5 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 teaser 05Nové Hyundai Grandeur ukázalo svou tvář, ani toto vám Korejci neprodají - 6 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 teaser 06Nové Hyundai Grandeur ukázalo svou tvář, ani toto vám Korejci neprodají - 7 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 teaser 07
Nové Hyundai Grandeur/Azera se minimálně na oficiálních ilustracích tváří nadmíru sportovně a přitažlivě

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše