Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem

Novinka bude měřit okolo 4,6 metru a nabídne až 7 sedadel. V nitru se objeví i diesel-elektrický hybrid.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem

19.12.2013 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Novinka bude měřit okolo 4,6 metru a nabídne až 7 sedadel. V nitru se objeví i diesel-elektrický hybrid.

Kategorie vozů SUV je na vzestupu jako žádná jiná. Z toho důvodu do ní míří i značky, které se dosud specializovaly na zcela jiné segmenty, třeba Lamborghini, Bentley nebo Maserati. Dost možná pak v dané partě nebude chybět ani Rolls-Royce a své plány oznámily také Alfa Romeo, Seat, o extrémní ofenzivě Audi ani nemluvě. To ovšem nejsou jediní „účastníci zájezdu“, neboť podle Winfrieda Vahlanda, šéfa značky Škoda, bychom se v roce 2016 měli dočkat také mohutného tuzemského SUV.

Chystaná novinka sice ještě nemá název, nicméně již existuje ve formě hliněného modelu. Šéfdesignér značky Jozef Kabaň přitom naznačil, že „větší Škodovky dostanou odvážnější a mnohem provokativnější vzhled - lehce odlišný od mainstreamových vozů“. S novou variací na téma Yeti bychom ovšem počítat neměli, třeba už jen proto, že značka v rámci této modelové řady chystá další příspěvek, který by měl působit dojmem ortodoxnějšího SUV než obě stávající varianty.

Vraťme se ale zpátky k většímu modelu, který bude postaven na nejprostornější verzi platformy MQB stejně jako produkční verze Volkswagenu CrossBlue, jež má dorazit v roce 2015. V obou případech se počítá s pětimístnou a sedmimístnou konfigurací nebo pohonem předních kol a systémem 4x4. U Škody lze pak kalkulovat s délkou okolo 4,6 metru, díky čemuž by se novinka měla zařadit nad Tiguan a pod konkurenční Hyundai Santa Fe.

Podle technického šéfa značky Franka Welsche se pak v motorovém prostoru budou nacházet maximálně dvoulitrové čtyřválcové agregáty, zatímco základní pohonnou jednotkou bude turbodiesel 1,6 TDI. Chybět nebude ani diesel-elektrický hybrid, což by byla u Škody docela velká premiéra a změna dosavadního kursu soustřeďujícího se vesměs na bez diskuze racionální druhy pohonu. Na další detaily si ale v tomto případě musíme ještě nějaký ten pátek počkat.


Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem - 1 - Skoda SUV render 01
Podle Jozefa Kabaně bude design SUV mnohem odvážnější

Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem - 2 - VW CrossBlue Concept prvni sada 00Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem - 3 - VW CrossBlue Concept prvni sada 01Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem - 4 - VW CrossBlue Concept prvni sada 02Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem - 5 - VW CrossBlue Concept prvni sada 03Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem - 6 - VW CrossBlue Concept prvni sada 08Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem - 7 - VW CrossBlue Concept prvni sada 04Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem - 8 - VW CrossBlue Concept prvni sada 09Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem - 9 - VW CrossBlue Concept prvni sada 10Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem - 10 - VW CrossBlue Concept prvni sada 11Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem - 11 - VW CrossBlue Concept prvni sada 12Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem - 12 - VW CrossBlue Concept prvni sada 05Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem - 13 - VW CrossBlue Concept prvni sada 13
SUV značky Škoda bude vycházet z koncepčního Volkswagenu CrossBlue, který se stane produkční realitou i v rámci německé značky

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše