Reklama

Nový Ford Fiesta odhalil svou tvář, nápaditostí ani atraktivitou nehýří

Očekávaná novinka modrého oválu už se za svůj vzhled nestydí, možná by ale měla. Není ošklivá, ale za krásnou či opravdu novou ji označí asi málokdo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Ford Fiesta odhalil svou tvář, nápaditostí ani atraktivitou nehýří

29.11.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Očekávaná novinka modrého oválu už se za svůj vzhled nestydí, možná by ale měla. Není ošklivá, ale za krásnou či opravdu novou ji označí asi málokdo.

Šestá generace Fordu Fiesta je na trhu již od roku 2008. Není tedy překvapením, že nás modrý ovál již nějaký ten pátek láká na příchod nástupce. Ten bude slavnostně odhalen dnes večer v německém Kolíně, první snímek ovšem značka pustila do světa již nyní. Prohlédnout si tedy můžeme, co nás čeká a nemine, byť velké překvapení neočekávejte. Nová Fiesta totiž plně zapadá do stávajícího výrobního programu značky, který lze přirovnat k ruským barbuškám.

Ačkoliv tedy vyobrazené pětidvířko počítá s vrcholnou výbavou ST-Line, můžeme s určitostí tvrdit, že základní varianty dorazí ve stejném stylu - jen nudnějším. Máme tu tedy čelní masku, která vychází z faceliftovaného Fordu Focus, zatímco světlomety jsou jen užší a jemnější verzí odcházejícího provedení. Vpředu tedy Ford příliš nápaditý nebyl. O trochu více originality ale máme čekat vzadu, kde se prý objeví nové horizontálně stylizované lampy.

Z dřívějších informací víme, že novinka naroste do délky i šířky, aby udělala prostor novému Fordu Ka+. Očekávat tedy máme hlavně více prostoru v kabině. Přesné informace ale značka prozatím do placu nedala, což se týká také technických parametrů. Dá se ovšem předpokládat, že nabídka motorů bude startovat na litrovém tříválci a skončí u 1,6litrového přeplňovaného čtyřválce, se kterým počítá Fiesta ST.

Vrcholná varianta by přitom měla dále dostat do vínku ještě větší vizuální agresi než již odhalené provedení ST-Line, které počítá se sportovními nárazníky, mohutnějšími bočními prahy a desetipaprskovými litými koly. Uvnitř je možné očekávat specifické dekory a čalounění, možná i sportovní sedadla. Fiesta ST je ovšem dostane stoprocentně, stejně jako řadu dalších specialit.

Více se dozvíme večer, pročež aktuálně jen dodáme, že kromě větších rozměrů a prostornějšího interiéru máme očekávat také posun směrem k prémiového segmentu. I za tím přitom stojí zmiňované Ka+. To logicky souvisí s vyššími cenami, ty se ale nejspíše ještě pár měsíců nedozvíme.

Nový Ford Fiesta odhalil svou tvář, nápaditostí ani atraktivitou nehýří - 1 - Ford Fiesta 2017 prvni foto
Takhle vypadá zcela nový Ford Fiesta ve výbavě ST-Line...

Nový Ford Fiesta odhalil svou tvář, nápaditostí ani atraktivitou nehýří - 2 - Ford Fiesta a Focus ST Line 2016 prvni foto 01Nový Ford Fiesta odhalil svou tvář, nápaditostí ani atraktivitou nehýří - 3 - Ford Fiesta a Focus ST Line 2016 prvni foto 02
...a toto je stávající provedení. Najdete pět rozdílů?

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše