Nový luxusní Korejec nafocen bez maskování. Má i V8 a podívejte ten interiér

Korejci si troufají stále více a cizí jim při tom není ani segment luxusních aut. Právě tam má namířeno nová generace Kie K9 zvaná také K900.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový luxusní Korejec nafocen bez maskování. Má i V8 a podívejte ten interiér

15.3.2018 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Korejci si troufají stále více a cizí jim při tom není ani segment luxusních aut. Právě tam má namířeno nová generace Kie K9 zvaná také K900.

Korejci to s útokem na prémiový segment myslí skutečně vážně. Zatímco Hyundai kvůli tomuto účelu vyrukovalo s novou luxusní divizí Genesis, sesterská Kia zatím spoléhá pouze na vlastní emblém a model K9 (zvaný na americkém trhu K900). Jeho první generace sice prodejně příliš neválela, nicméně to s ohledem na nulové renomé Kie v tomto segmentu nejspíš nikdo ani nečekal. Lidé zkrátka mají korejské značky stále spojené spíše s lácí než s prestiží, právě to ale chce Kia změnit.

Ve svých snahách proto nehodlá ustat a tentokrát chce na trhu zanechat o poznání výraznější otisk. Může se to povést? Posuďte sami, na světě jsou totiž první snímky a informace, jenž se týkají druhé generace modelu K9. Ten by se měl ve své domovině ukázat ještě tento měsíc, velmi pravděpodobně však zároveň bude debutovat také v zámoří, a to na autosalonu v New Yorku.

Novinka by přitom pro Kiu měla být přesně tím, čím je pro Hyundai Genesis G90. Tedy absolutní vlajkovou lodí, se kterou bude spojen nemalý luxus i působivé motory. Na výběr totiž budou dva šestiválce (3,3litrový twin-turbo a 3,8litrový atmosférický), stejně jako pětilitrový osmiválec. Dorazit pak má 10stupňový automat a pohon zadních i všech čtyř kol.

Zvenčí stihne druhou generaci evoluční design, kdy ty nejvýraznější změny můžeme najít v oblasti světlometů. Vůz vpředu dostane plnohodnotné LEDky, stran toho ale diody samozřejmě nechybí ani na zádi, kde je doplní dvojice obdélníkových koncovek výfuku a zvýrazněná hrana zavazadelníku. Silueta pak více odpovídá sedanu než liftbacku.

Dovnitř se zatím můžeme podívat pouze díky ilustraci, nicméně snaha o posun ještě výše je zde patrnější než u exteriéru. Máme tu tedy digitální přístrojový štít, který má doplnit 12,9palcový dotykový středový displej. Ten přitom vystupuje z palubní desky, což dnes již s ohledem na řešení Mercedesu není považováno zrovna za vrchol elegance.

Na bližší data bude třeba vyčkat do premiéry, ceny pak nejspíše Kia oznámí až blíže k zahájení prodeje, jenž má proběhnout ve druhém letošním čtvrtletí. Aktuálně tak již jen můžeme dodat, že oproti konkurenci, hlavně pak té německé, nabídnou Korejci mnohem bohatší standardní výbavu. I s dřevem a kůží ovšem bude novinka levnější. Zda to bude stačit na pořádný úspěch, ukáže až čas...

Nový luxusní Korejec nafocen bez maskování. Má i V8 a podívejte ten interiér - 1 - Kia K900 2019 prvni foto 01Nový luxusní Korejec nafocen bez maskování. Má i V8 a podívejte ten interiér - 2 - Kia K900 2019 prvni foto 02
Druhá generace Kie K9 (K900) již byla nachytána bez maskování i špionážními fotografy

Nový luxusní Korejec nafocen bez maskování. Má i V8 a podívejte ten interiér - 3 - Kia K900 2019 prvni foto 03
Oficiálně pak značka pustila do světa ve tmě utopenou siluetu...

Nový luxusní Korejec nafocen bez maskování. Má i V8 a podívejte ten interiér - 4 - Kia K900 2019 prvni foto 04Nový luxusní Korejec nafocen bez maskování. Má i V8 a podívejte ten interiér - 5 - Kia K900 2019 prvni foto 05Nový luxusní Korejec nafocen bez maskování. Má i V8 a podívejte ten interiér - 6 - Kia K900 2019 prvni foto 06
...a pár ilustrací

Zdroje: The Korean Car Blog, Kia

Petr Prokopec

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše