- -

Nový Seat Arona bude nejlepší model segmentu, věří šéf, Ibiza též

Luca de Meo v Paříži uvedl, že hned dvě novinky Seatu dorazí jako první koncernové vozy na platformě MQB A0. Mají tak velkou šanci na úspěch.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Seat Arona bude nejlepší model segmentu, věří šéf, Ibiza též

30.9.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Luca de Meo v Paříži uvedl, že hned dvě novinky Seatu dorazí jako první koncernové vozy na platformě MQB A0. Mají tak velkou šanci na úspěch.

Španělská automobilka se na právě probíhajícím pařížském autosalonu příliš nevytáhla. Přestože jsme očekávali příchod faceliftovaného Seatu Leon, v její expozici najdeme jen známé modely. Zmíněný facelift dorazí až později jako první vlaštovka z chystané tříčlenné expanze - navazovat na něj bude nová generace modelu Ibiza a s ní spřízněné SUV Arona, jehož název byl právě v Paříži potvrzen.

Šéf automobilky Luca de Meo věří, že právě tato dvojice bude zásadním milníkem v novodobé historii Seatu. Důvodem je zkrácená verze platformy MQB (zvaná A0), se kterou Ibiza vyrukuje v létě jako vůbec první koncernový vůz. To je pro Seat výhodné, neboť značka tak bude mít přístup k nejnovější generaci pohonných ústrojí a multimediálních systémů, jež jsou určeny také modelům od Audi, Škody a VW, které by jinak Seatu na trhu „překážely”.

Ibiza ale s tímto „hardwarem” dorazí na trh jako první, bude tak mít určitý prostor k získání lepší pozice. Protože se navíc jedná o klíčový model značky, mohl by jí napomoci setrvat v černých číslech. „Seat bude mít nejlepší nebo skoro nejlepší vůz v segmentu,“ dodává k tématu de Meo. „Platforma nám umožňuje přístup k posledním motorům, působivému naladění jízdní dynamiky, bezpečnostní výbavě či multimédiím - ten seznam je dlouhý.“

Se stejnými ingrediencemi pak může počítat i Arona, která dorazí na podzim příštího roku, opět jako první ze spřízněných koncernových vozů. Vzhledově samozřejmě bude čerpat inspiraci z většího Seatu Ateca. „Když zaparkuji naše čtyři vozy vedle sebe, vidím rodinu,“ uvedl k designu de Meo. „Když máte jeden- až dvouprocentní tržní podíl jako my, potřebujete jistou konzistenci, ne individuální modely, jejichž příslušnost nikdo nepozná.“

„Stejně jako Ateca i Arona vstoupí do segmentu, který je ostře sledován. My ovšem budeme mít ty správné přísady pro další úspěch,“ věří v pozitivní budoucnost šéf španělské značky. My mu samozřejmě můžeme jen držet palce, neboť po letech strávených ve ztrátě by si Seat alespoň kratší pobyt v černých číslech zasloužil. A jak je vidno, koncern Volkswagen Group dělá vše pro to, aby se tak skutečně stalo.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2016.

Nový Seat Arona bude nejlepší model segmentu, věří šéf, Ibiza též - 1 - Seat Ibiza 2017 novy render 01Nový Seat Arona bude nejlepší model segmentu, věří šéf, Ibiza též - 2 - Seat Ibiza 2017 novy render 02
Nový Seat Ibiza se již ukázal na neoficiálních ilustracích...

Nový Seat Arona bude nejlepší model segmentu, věří šéf, Ibiza též - 3 - Seat Arona 2017 prvni render
...stejně jako s ním spřízněné SUV Arona. V obou případech lze věřit větší designérské odvaze Seatu, ale kdo ví

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše