- -

Seat potvrdil jméno svého malého SUV, Škoda se opět postará o sourozence

Už oficiálně potvrzená novinka bude mít stejný základ jako příští Ibiza, Fabia či malé SUV Škody. Dostane platformu MQB a související techniku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Seat potvrdil jméno svého malého SUV, Škoda se opět postará o sourozence

29.9.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Už oficiálně potvrzená novinka bude mít stejný základ jako příští Ibiza, Fabia či malé SUV Škody. Dostane platformu MQB a související techniku.

Stálicí prohlášení z poslední doby je u španělské automobilky to, že Seat Ateca je sice jejím prvním produkčním SUV, ovšem rozhodně nejde o poslední takový vůz. Zákaznické trendy jsou jasné a železo je třeba kout, dokud je žhavé. Proto značka chystá již druhý model se zvýšenou stavbou karoserie, jenž ovšem nebude španělským klonem Škody Kodiaq. Automobilka již před časem uvedla, že takový vůz by byl pro její zákazníky příliš drahý.

Místo toho se na sklonku příštího roku dočkáme malého SUV, které bude založeno na modulární platformě MQB A0. Stejné základy přitom budou podepírat jak příští Seat Ibiza, tak i další Škodu Fabia a od ní odvozené SUV české značky. S tím bude mít chystaná novinka mnoho společného - mimo jiné v motorovém prostoru, kde základ budou formovat litrové tříválce a vrchol nejspíše jen 1,5litrové čtyřválce. Kromě toho bude nejspíše možné počítat pouze s pohonem předních kol, opět kvůli ceně.

Na momentálně probíhajícím pařížském autosalonu Seat o chystaném SUV neopomněl promluvit, odhalení byť jen oficiální ilustrace jsme se ale nedočkali. Místo toho Španělé pouze uvedli, že vůz bude pojmenován Arona. Tento název přitom „zdědil“ po městečku na ostrově Tenerife, stejný má ovšem také obec na břehu jezera Maggiore v italském Piedmontu.

Vzhled má navazovat na Atecu, na rozdíl od ní ale nebude novinka vyráběna v českých Kvasinách. Místo toho se o montáž postarají linky v ústředí značky v Martorellu. Debut by se měl odehrát ve Frankfurtu. Pro značku přitom půjde o třetí premiéru roku 2017, po faceliftu Leonu a odhalení nové Ibizy.

Seat potvrdil jméno svého malého SUV, Škoda se opět postará o sourozence - 1 - Seat Arona 2017 prvni render
Skutečný Seat Arona bude nejspíš vypadat trochu jinak, ale pro představu...

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama