Reklama

Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete

Španělské SUV dostane nový vrchol, který má být pro zákazníky toužící po víkendových dobrodružství. Má prý lak odolný poškrábání.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete

22.9.2016 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Španělské SUV dostane nový vrchol, který má být pro zákazníky toužící po víkendových dobrodružství. Má prý lak odolný poškrábání.

První SUV Seatu, model Ateca, dostane na pařížském autosalonu novou vrcholnou verzi. Ponese jméno X-Perience a má to být varianta pro ty, kteří rádi jezdí do terénu. Přibude tu totiž ochrana podvozku i karoserie a výsledek bude velmi podobný tomu, který si můžeme prohlédnout na fotkách níže.

Ty sice ukazují koncept, jak říká Seat, ale o tom, že půjde brzy do prodeje, je jen málo pochybností. Pokud tedy před námi není produkční auto pouze s označením „Concept”, díváme se na vůz tomu produkčnímu velmi blízký. A vidíme upravené nárazníky a prahy; obojí dostalo dodatečnou ochranu proti nástrahám lesních cest. Krytý je i motor a převodovka zespodu.

Kromě toho tu jsou nová kola s terénními pneumatikami, které ale v základu nečekejte, i tahle verze bude v rukou zákazníků jezdit primárně po asfaltu. Matná zelená barva je novinkou a údajně má být odolná proti poškrábání. V kombinaci s oranžovými detaily ovšem velkému Seatu docela sluší.

Podobné barevné schéma nacházíme i v interiéru, na sedačkách vidíme hnědou hladkou i semišovou kůži a olivové bočnice, které budou patrně látkové. Sedačky jsou doplněny oranžovým prošíváním, bohužel ale hnědou barvu vidíme jen na nich, zbytek interiéru zůstává černý s olivovými částmi výplní dveří a světle hnědým obložením palubní desky. Se sedačkami se snaží ladit jen prošívání volantu a manžety voliče převodovky.

Pod kapotou je dvoulitrové TDI o 140 kW (190 koních) a 400 Nm, sedmistupňová dvouspojka a pohon všech kol s mezinápravovou spojkou Haldex. Odhadujeme ovšem, že budou k mání i jiné, levnější motorizace, ale čtyřkolka může být s výbavou X-Perience nutností. Proti tomu ovšem nic namítat nebudeme.

„X-Perience je cvičení, abychom ukázali možnosti a potenciál rodiny Ateca v budoucnosti. Víme, že s Atecou můžeme jít mnohem dál a ukážeme to na pařížském autosalonu,” komentuje novinku vice-prezident vývoje Seatu Matthias Rabe. „S Atecou X-Perience můžeme jít dál, než co nabízíme nyní. Je pro zákazníky, kteří chtějí jít dál, do extrému, je na víkendová dobrodružství a samozřejmě do terénu,” dodává.

Nejsme si zcela jisti, co myslí tím „extrémem”, protože pod slovy extrémní off-road si představujeme něco jako Wrangler se zvýšeným podvozkem, jezdící místy, která jsou k jízdě autem krajně nevhodná. V každém případě můžeme očekávat, že X-Perience bude nejdražší verze Atecy; podle prvních odhadů by mohla být cena nad verzí Xcellence asi o 30 tisíc korun.

Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 1 - seat ateca xperience concept prvni sada 00Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 2 - seat ateca xperience concept prvni sada 01Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 3 - seat ateca xperience concept prvni sada 02Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 4 - seat ateca xperience concept prvni sada 03Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 5 - seat ateca xperience concept prvni sada 04Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 6 - seat ateca xperience concept prvni sada 05Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 7 - seat ateca xperience concept prvni sada 06Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 8 - seat ateca xperience concept prvni sada 07Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 9 - seat ateca xperience concept prvni sada 08Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 10 - seat ateca xperience concept prvni sada 08aSeat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 11 - seat ateca xperience concept prvni sada 09Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 12 - seat ateca xperience concept prvni sada 10Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 13 - seat ateca xperience concept prvni sada 11Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 14 - seat ateca xperience concept prvni sada 12Seat Ateca X-Perience je španělský Yeti Outdoor, vrchol nabídky ani nepoškrábete - 15 - seat ateca xperience concept prvni sada 13
Seat Ateca X-Perience má být pro zákazníky, kteří chtějí „jít do extrému”

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama