Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nový Seat Ibiza 2017 přijde s agresivním vzhledem i verzí SUV
22.5.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Pátá generace hatchbacku bude postavena na platformě MQB, přičemž vedení Seatu zvažuje i hybridní a elektrickou verzi. V plánu je také malý crossover.
Uplynuly sotva dva týdny od chvíle, kdy Seat přišel s faceliftem modelu Ibiza. Přestože první testy jsou teprve před námi, jejich pořádání mají na starosti lidé z marketingu a oddělení pro vztahy s veřejností. Technici a designéři se však již zabývají novou generací, která by se měla objevit v roce 2017. Španělská automobilka přitom počítá s receptem, podle kterého byl uvařen i Leon. Čekat tak máme agresivnější vizáž, se kterou dorazí také působivější jízdní vlastnostmi. S ohledem na plány Volkswagenu a Škody pak asi nepřekvapí ani příchod SUV či crossoveru, chcete-li.
„Potřeba revolučních kroků je u konce. Našli jsme svou cestu a víme, kam se chceme dostat. Naše designové DNA je jasně dané, přičemž každé naše budoucí auto bude tohoto směru následovat. Říkáme tomu 'Leonizace' značky,“ říká šéf Seatu Jürgen Stackmann. A dodává, že Leon je pouze jedním ze čtyř pilířů automobilky a zároveň první model v řadě, který přišel s dynamickou stylizací. Stejnou dávku agresivity tak dostane do vínku i příští Ibiza a koneckonců i první crossover značky předznamenaný konceptem 20V20.
Oba tyto modely jsou dalšími pilíři ze zmiňované čtveřice, přičemž ten menší se má ukázat na sklonku příštího roku. Šéfdesignér značky Alejandro Mesonero přitom již loni uvedl, že ke stylizování páté generace přistupoval s nemalým nadšením. Podle něj přitom po radikální změně designu, který je dán přechodem od oblin k ostrým hranám, volali samotní zákazníci. Zároveň však dodává, že ačkoliv se vzhled změní, duch tohoto kultovního hatchbacku zůstane zachován.
Nebude to ale vlastně jen vzhled, co se změní. Očekávat máme také zajímavější jízdní dynamiku, která bude dána přechodem na novou modulární platformu MQB. Počítat tedy můžeme i s redukcí hmotnosti, zároveň se modelová řada má rozšířit o crossover. Ten ale rozhodně nedorazí společně se základní řadou, už jen z toho důvodu, že prozatím se o takové verzi pouze mluví, oficiálně schválena však ještě nebyla.
To samé platí také o alternativním ústrojí. Stackmann ovšem dodává, že „elektrické a hybridní systémy jsou do budoucna nevyhnutelné. Jsou nákladné a prozatím nebyla vybudována infrastruktura, nicméně v případě malých vozů jako je Ibiza dává takové ústrojí smysl.“ Ani v tomto směru ale nemáme počítat s nějakými unáhlenými akcemi, reálně tak vypadá spíše až konec dekády.
Víceméně tedy můžeme říci, že budoucnost Seatu Ibiza je jaksepatří květnatá, ale rovněž poněkud vzdálená. Šéf automobilky totiž uvedl, že ještě před malým hatchbackem dorazí na trh zmiňované SUV. Konkrétní datum sice nepadlo, všeobecně se ovšem mluví o počátku roku a debutu v Ženevě. Prodej pak nejspíše bude zahájen jen krátce poté.


Nový Seat Ibiza se již ukázal na neoficiálních ilustracích, které ukazují jeho ostré linie
Zdroj: Auto Express
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Britové zkouší k neúspěchu téměř odsouzenou novinku zachránit s pomocí triku z 52 let starého českého filmu
před 6 hodinami
172 km/h a 21 předjetí přes plnou v Gotthardském tunelu? Tohle jsou pak následky
15.7.2026
Nový Lexus LFA schytal na Festivalu rychlosti těžkou bídu. Naprosto jej zastínila auta, která ho měla pouze doprovázet
14.7.2026
Nové na MotoForum.cz
- Ohlédnutí po závodním víkendu na Sachsenringu a v Donington Parku 15.7.2026
- Miller žádá 1 milion Euro, najde se nějaký tým? 14.7.2026
- Philipp Steinmayr a Adrian Rus zemřeli tragicky na Masecu 12.7.2026
- #93 Marc Marquez zůstává králem Sachsenringu 12.7.2026
- Vítězem Bulega před Lecuonou a Montellou 12.7.2026
Nejnovější články
Budeme prodávat už jen elektromobily, říkala. Teď po ztrátě 55 miliard Kč stahuje z nabídky poslední elektrický model
před hodinou
Tohle je buducnost osobní dopravy v EU. Elektrokolo pro 5 lidí za peníze, které donedávna stačily na nové auto, gratulujeme
před 2 hodinami
Měl to být hit k pohledání, dnes se dealeři marně pokouší zbavit dva roky neprodaných aut navzdory slevám až 500 tisíc Kč
před 4 hodinami
Lamborghini nevrátí svým autům ruční řazení v žádné podobě. Vysvětlení prodejního šéfa je necitlivé a trapné
před 5 hodinami
Britové zkouší k neúspěchu téměř odsouzenou novinku zachránit s pomocí triku z 52 let starého českého filmu
před 6 hodinami
Živá témata na fóru
- Rychlodotazy 07.17. 15:47 - HondaMan
- Politický koutek 07.17. 15:09 - pavproch
- Přituhuje 07.17. 13:18 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 07.17. 09:55 - Stepan
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 07.17. 05:27 - pavproch
- Banky, peníze, finance, investice... 07.17. 05:26 - pavproch
- Škoda Auto obecně 07.17. 00:27 - Kavis
- Lampárna (stěžovatelna) 07.15. 07:28 - Stepan
