- -

Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč?

Až sedmimístné SUV mělo startovat na ceně mezi Superbem a Superbem Combi, jenže stojí víc. Výbavy v základu ovšem málo není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč?

29.9.2016 | Petr Prokopec | 16 příspěvků

Až sedmimístné SUV mělo startovat na ceně mezi Superbem a Superbem Combi, jenže stojí víc. Výbavy v základu ovšem málo není.

O nové Škodě Kodiaq jsme si prakticky vše řekli přesně před čtyřmi týdny, kdy mladoboleslavská automobilka předvedla až sedmimístné SUV na světové premiéře v Berlíně. Nyní se novinka značky chystá na výstavní debut v v Paříži, po němž bude následovat poměrně rychlé zahájení prodeje - u dealerů bude možné vůz objednávat již počátkem října

Toto už chvíli víme, nyní si ale konečně můžeme říci, na kolik Kodiaq přijde v základním provedení. Než se ovšem ke konkrétní částce dostaneme, musíme zmínit informace ze zákulisí, které její odhalení provází. O ceně jsme totiž mluvili už ve chvíli, kdy jsme vám Kodiaq představovali ještě v maskáčích. Tehdy - a to je jen pár měsíců zpátky - lidé z automobilky prezentovali jako hotovou věc cenu mezi Superbem liftback a Superbem Combi s tím, že právě tento model zůstane nejdražším. Jenže tomu tak úplně není a je nutné ptát se, co se za tu dobu změnilo.

Nevíme, jak moc je na tom pravdy, v rámci koncernu VW ale prý začaly některé další značky českou automobilku kritizovat, že prodává příliš mnoho za příliš málo. Ceny jejích vozů - ač u nás s tím asi bude souhlasit málokdo - se lidem z dalších značek zdály být příliš nízké, což komplikovalo jejich existenci na trhu. A jelikož Audi, Bentley, Bugatti či Porsche můžeme asi sotva označit za konkurenci Škody, je zřejmé, že stopy vedou k Volkswagenu či Seatu. Mělo se tak stát, že přímo vedení koncernu VW donutilo Škodu původní záměr přehodnotit a z Kodiaqu udělat její nejdražší model.

Nestačilo tak ani to, že Superb v mezičase podražil a původně očekávaných cca 630 tisíc korun by se tím posunulo někam k 645 tisícům. Kodiaq se nakonec do těchto mantinelů nevejde a místo toho startuje až na sumě 677 900 Kč. V základu toho ovšem na českém trhu nemá úplně málo, což může být skutečným důvodem, proč je cena vyšší.

Za zmíněnou sumu je možné počítat s výbavou Active, která již standardně zahrnuje 17palcová litá kola, LEDky pro denní svícení, zadní diodová světla, střešní ližiny, dvouzónovou automatickou klimatizaci, multimediální systém Swing s 6,5palcovou dotykovou obrazovkou a sedm airbagů.

To vás možná neuchvátí, z hlediska pohonu jsou v tomto případě k dispozici hned dvě varianty. Obě staví na benzinovém čtyřválci 1,4 TSI ACT naladěném na 110 kW/150 koní (úplný základ s nižším výkonem tedy v ČR v nabídce chybí), přičemž spojit jej lze s šestistupňovým manuálem a pohonem 4x4 či šestistupňovým automatem DSG a hnanou přední nápravou. Škoda tedy bude pravděpodobně říkat, že Kodiaq je dokonce levnější než Superb liftback, protože jeho verze 1,4 s automatem či pohonem všech kol startují na 695 900 Kč.

Za příplatek je samozřejmě možné mít zmiňovanou pohonnou jednotkou spárovanou jak s automatickou převodovkou, tak s pohonem všech kol. Cena této varianty aktuálně není k dispozici, což ostatně platí také o zbytku nabídky. Jakmile budeme mít k dispozici kompletní ceník, doplníme jej, čekejte ovšem podobné ceny jako u srovnatelných Superbů - pokud je dnes Kodiaq 1,4 TSI 4x4 o 18 tisíc levnější než Superb se stejnou technikou a úrovní výbavy (třebaže s jiným obsahem), pak vrcholný 2,0 TDI 4x4 DSG Style přijde nejspíše na částku okolo 950 tisíc Kč.

Jistě víme, že vybírat bude dále možné ještě z benzinového provedení 2,0 TSI o výkonu 132 kW/180 koní vybavené automatem DSG a systémem 4x4, či čtyři dieselové variace (2,0 TDI/110 kW/150 koní 4x4, 2,0 TDI/110 kW/150 koní DSG, 2,0 TDI/110 kW/150 koní 4x4 DSG a 2,0 TDI/140 kW/190 koní 4x4 DSG). Podrobnosti k výbavám zatím nejsou, potvrzen byl jen paket Active Plus zahrnující zadní parkovací senzory, tempomat a mlhovky.

Sluší se ještě zmínit, že Kodiaq je ve standardu vždy pětimístný, připlatit však bude možné za třetí řadu sedadel. Dále budete moci sáhnout po multimediálních systémech Amundsen a Columbus, se kterými je spojena služba Infotainment Online zahrnující kupříkladu informace o aktuálním stavu dopravní situace, cenách pohonných hmot, vytížení parkovišť, počasí či aktualizaci mapových podkladů.

Již od výše zmiňované výbavy Active je pak možné počítat s proaktivním servisem Care Connect, který vám skrze mobilní telefon umožní na dálku ovládat třeba světla či zjistit stav vozu. Součástí této služby je i funkce eCall, která v případě havárie kontaktuje tísňovou linku s informacemi o nehodě. Tento systém přitom bude od roku 2018 povinnou výbavou ve všech vozidlech prodávaných v Evropské unii, Škoda má tak lehčí náskok.

Vozy je možné objednávat již od počátku října, první auta k zákazníků dorazí až v průběhu února 2017. V průběhu životního cyklu pak Škoda nejspíše rozšíří i paletu motorů o výkonnější jednotky, v jejichž případě základní cena již možná i překročí jeden milion korun. To pro případ, aby si někdo v koncernu VW nestěžoval, že je Kodiaq moc levný...

Technická data všech benzinových verzí

Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 1 - Skoda Kodiaq oficialni vse technicka data benzin 01Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 2 - Skoda Kodiaq oficialni vse technicka data benzin 02Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 3 - Skoda Kodiaq oficialni vse technicka data benzin 03

Technická data všech dieselových verzí

Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 4 - Skoda Kodiaq oficialni vse technicka data diesel 01Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 5 - Skoda Kodiaq oficialni vse technicka data diesel 02Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 6 - Skoda Kodiaq oficialni vse technicka data diesel 03

Rozměry vozu

Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 7 - Skoda Kodiaq oficialni vse rozmery 01

Nějak takto bude nejspíše vypadat základní varianta Kodiaqu

Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 8 - Skoda Kodiaq zaklad prvni 01Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 9 - Skoda Kodiaq zaklad prvni 02Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 10 - Skoda Kodiaq zaklad prvni 03Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 11 - Skoda Kodiaq zaklad prvni 04Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 12 - Skoda Kodiaq zaklad prvni 05Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 13 - Skoda Kodiaq zaklad prvni 06Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 14 - Skoda Kodiaq zaklad prvni 07Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 15 - Skoda Kodiaq zaklad prvni 08Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 16 - Skoda Kodiaq zaklad prvni 09

Pár nových oficiálních fotek Škody Kodiaq z městského prostředí

Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 17 - Skoda Kodiaq Paris 2016 nove 01Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 18 - Skoda Kodiaq Paris 2016 nove 02Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 19 - Skoda Kodiaq Paris 2016 nove 03Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 20 - Skoda Kodiaq Paris 2016 nove 04Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 21 - Skoda Kodiaq Paris 2016 nove 05Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 22 - Skoda Kodiaq Paris 2016 nove 06

Fotografie Škody Kodiaq 1,4 TSI v pětimístném provedení

Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 23 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 01Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 24 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 02Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 25 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 03Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 26 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 04Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 27 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 05Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 28 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 06Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 29 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 07Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 30 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 08Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 31 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 09Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 32 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 10Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 33 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 11Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 34 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 12Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 35 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 14Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 36 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 15Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 37 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 16Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 38 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 17Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 39 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 18Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 40 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 19Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 41 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 20Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 42 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 21Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 43 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 22Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 44 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 23Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 45 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 24Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 46 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 25Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 47 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 26Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 48 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 28Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 49 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 29Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 50 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 30Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 51 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 31Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 52 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 32Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 53 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 33Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 54 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 34Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 55 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 35Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 56 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 36Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 57 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 37Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 58 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 38Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 59 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 39Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 60 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 40Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 61 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 41Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 62 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 42Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 63 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 43Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 64 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 44Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 65 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 45Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 66 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 46Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 67 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 47Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 68 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 48Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 69 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 49Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 70 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 50Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 71 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 51Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 72 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 52Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 73 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 53Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 74 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 54Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 75 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 55Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 76 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 56Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 77 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 57Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 78 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 58Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 79 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 59Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 80 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 60Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 81 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 61Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 82 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 62Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 83 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 63Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 84 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Bila 64

Fotografie Škody Kodiaq 2,0 TDI v sedmimístném provedení

Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 85 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 01Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 86 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 02Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 87 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 03Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 88 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 04Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 89 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 05Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 90 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 06Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 91 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 07Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 92 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 08Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 93 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 09Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 94 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 10Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 95 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 11Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 96 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 12Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 97 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 13Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 98 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 14Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 99 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 15Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 100 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 16Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 101 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 17Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 102 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 18Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 103 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 19Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 104 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 20Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 105 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 21Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 106 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 22Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 107 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 24Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 108 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 25Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 109 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 26Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 110 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 27Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 111 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 28Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 112 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 29Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 113 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 30Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 114 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 31Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 115 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 32Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 116 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 33Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 117 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 34Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 118 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 35Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 119 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 36Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 120 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 37Škoda Kodiaq má české ceny. Jsou vyšší, než měly být, proč? - 121 - Skoda Kodiaq prvni vlastni Seda 38

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 16 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše