Reklama

Patentové snímky Ferrari odhalily extrémní verzi LaFerrari, vznikne ale?

Všechny indicie naznačují, že Italové přepracovali hybridní hypersport na základě přání jednoho zákazníka. Zatím je to ale jen spekulace.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Patentové snímky Ferrari odhalily extrémní verzi LaFerrari, vznikne ale?

21.2.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Všechny indicie naznačují, že Italové přepracovali hybridní hypersport na základě přání jednoho zákazníka. Zatím je to ale jen spekulace.

Ferrari LaFerrari mělo své majitele ještě předtím, než se s ním mohla seznámit veřejnost. Obdobné to bylo také v případě otevřené verze, která možná i překvapivě není označena Spider, ale Aperta. Italská automobilka navíc oznámila, že nástupce těchto dvou modelů hned tak nedorazí, neboť by nezanechal dostatečně výrazný otisk v historii.

Toto prohlášení lze více než pochopit, každý z předchozích ultra limitovaných modelů Ferrari - od 288 GTO přes F40 a F50 až po Enzo - byl opravdu výjimečným vozem, tak jako LaFerrari. Pokud by ovšem automobilka nyní začala pracovat na nástupci, nemá prakticky šanci učinit velký skok kupředu. Spíše by se jednalo o malý krůček, což Italové odmítají.

Daná strategie jim ale nebrání v tom, aby učinili LaFerrari ještě extrémnějším, aniž by stvořili úplně nové auto. Naznačují to snímky z evropského patentového úřadu. Ty nás ovšem také přivádějí k otázce, oč tu vlastně běží. Jelikož je ovšem základ dané kreace v hybridním supersportu nezpochybnitelný, mohou veškeré nitky vést ke zvláštní edici nebo zakázkovému speciálu.

Na jednu stranu by bylo poněkud neobvyklé, kdyby někdo nechal vůz za více než 60 milionů korun „rozřezat“ a následně zase složit se zcela novou karoserií. Nicméně pohled do historie nám dokazuje, že nejde o nic zas až tak extra výjimečného. Stačí vzpomenout na Jamese Glickenhause, duchovního otce včera představeného SCG003S.

Někdejší filmař je velkým sběratelem vozů Ferrari a jako takový samozřejmě neopomněl pořídit i Enzo. To ovšem následně nechal u Pininfariny přestavět na verzi P4/5, která skládala hold minulým vozům značky. Tehdejší šéf automobilky Luca di Montezemolo přitom uznal, že vůz si zaslouží být plně legitimním vozem Ferrari.

Právě tato kreace přitom byla jedním z důvodů, proč automobilka nakonec stvořila divizi Special Projects, jež realizuje prakticky jakékoliv přání zákazníků. Je tak dost možné, že došlo i na modifikace LaFerrari. Stejně tak ovšem patentové snímky mohou vést k verzi se širší dostupností nebo jen k nějaké vizi budoucnosti, která nakonec nebude realizována.

Věřme ale v tu lepší možnost a něco jako LaFerrari SP nebo LaFerrari F70. O patent automobilka požádala již loni v srpnu, aktuálně je tak nejspíše reálný model již na světě a prochází rozsáhlými testy. Že by nás tedy v Ženevě čekalo překvapení?

Patentové snímky Ferrari odhalily extrémní verzi LaFerrari, vznikne ale? - 1 - Ferrari LaFerrari SP 2017 patentove obrazky 01Patentové snímky Ferrari odhalily extrémní verzi LaFerrari, vznikne ale? - 2 - Ferrari LaFerrari SP 2017 patentove obrazky 02Patentové snímky Ferrari odhalily extrémní verzi LaFerrari, vznikne ale? - 3 - Ferrari LaFerrari SP 2017 patentove obrazky 03Patentové snímky Ferrari odhalily extrémní verzi LaFerrari, vznikne ale? - 4 - Ferrari LaFerrari SP 2017 patentove obrazky 04Patentové snímky Ferrari odhalily extrémní verzi LaFerrari, vznikne ale? - 5 - Ferrari LaFerrari SP 2017 patentove obrazky 05Patentové snímky Ferrari odhalily extrémní verzi LaFerrari, vznikne ale? - 6 - Ferrari LaFerrari SP 2017 patentove obrazky 06Patentové snímky Ferrari odhalily extrémní verzi LaFerrari, vznikne ale? - 7 - Ferrari LaFerrari SP 2017 patentove obrazky 07Patentové snímky Ferrari odhalily extrémní verzi LaFerrari, vznikne ale? - 8 - Ferrari LaFerrari SP 2017 patentove obrazky 08Patentové snímky Ferrari odhalily extrémní verzi LaFerrari, vznikne ale? - 9 - Ferrari LaFerrari SP 2017 patentove obrazky 09Patentové snímky Ferrari odhalily extrémní verzi LaFerrari, vznikne ale? - 10 - Ferrari LaFerrari SP 2017 patentove obrazky 10Patentové snímky Ferrari odhalily extrémní verzi LaFerrari, vznikne ale? - 11 - Ferrari LaFerrari SP 2017 patentove obrazky 11
Snímky z patentového úřadu odhalují zajímavou kreaci Ferrari založenou na modelu LaFerrari. Dočkáme se zakázkového speciálu divize SP? To zatím není jisté

Zdroj: Motor1

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše