Reklama

Podívejte se, jak vypadá nový Peugeot 508 v úplném základu. Je to smutný pohled

Že základní verze jakéhokoli modelu auta nikdy nemůže vypadat tak dobře, jako ta špičkově vybavená, je jasné. Jde ale o to, kam výrobce zajde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Podívejte se, jak vypadá nový Peugeot 508 v úplném základu. Je to smutný pohled

9.7.2018 | Petr Prokopec | 45 příspěvků

Že základní verze jakéhokoli modelu auta nikdy nemůže vypadat tak dobře, jako ta špičkově vybavená, je jasné. Jde ale o to, kam výrobce zajde.

Na počátku letošního roku Peugeot odhalil svou novou vlajkovou loď, další generaci modelu 508. Automobilka jej na oficiálních fotkách logicky zvěčnila pouze s nejlepší možnou výbavou a v podobném provedení vyrobila i všechny první prezentační exempláře. To je běžná praktika všech výrobců, nikoliv pouze Francouzů, pozdější odhalení skromnějších specifikací pak ale může skýtat nepříjemná překvapení.

Pokud jde o luxusnější zboží, automobilky si obvykle dávají pozor na to, aby se vyhnuly použití lacině vyhlížejících prvků, protože se to jen zbytečně stane terčem kritiky a zákazníků volících taková provedení je relativně málo. Peugeot se přesto k takovým nepřidal. Nyní si díky zahraničním konfigurátorům můžeme prohlédnout, co to znamená „oholená” nová 508 a pěkný pohled to vážně není.

Základní provedení vozu totiž zcela postrádá dominantní designový prvek vozu, diody pro denní svícení zasazené do předního nárazníku, které mají evokovat lví drápy. U základní verze zkrátka nic takového není a existující prostor pro LEDky je zaplněný laciným plastem. Menší LED se přesunuly do krajních partií hlavních světel a odlišná je i grafika koncových lamp.

Přesně tuto podobu nám ukázal konkrétně německý konfigurátor, ten český zatím ještě spuštěn nebyl. Dá se ovšem předpokládat, že počítat můžeme s prakticky stejnou specifikací už proto, že tuzemské zastoupení musí stlačit startovní cenu o poznání níže než na německých 31 250 Eur (cca 808 650 Kč). Za takovou částku by totiž vůz byl na našem trhu zcela neprodejný, tedy v případě oné základní výbavy.

V Německu lze za danou sumu počítat s šedým lakem, za jakýkoliv jiný odstín musíte připlácet (nejlevnější bílá vychází na 250 Eur/6 500 Kč). Nechybí ani 16palcová litá kola, kdy ta přední zásobuje 130 koňmi turbodiesel 1,5 BlueHDi spárovaný se šestistupňovým manuálem. Pokud byste přitom zatoužili po osmistupňovém automatu či benzinové verzi, je třeba připlatit alespoň 60 000 Kč.

S čím lze dále počítat? Jakkoliv zvenčí či po technické stránce tu nemáme zrovna lva, který sežere, nač pohlédne, vnitřní výbava je na poměry základního modelu slušná. Nechybí 12,3palcový digitální přístrojový štít, 8palcová středová obrazovka, audio systém s rozhráním Bluetooth, dvouzónová klimatizace, černé látkové čalounění či zadní sedadla dělená v poměru 40:60.

Tím výčet překvapivě nekončí, opomenout nesmíme především volič jízdních režimů s módy Eco, Normal a Sport. Rozsáhlý je pak i výčet bezpečnostních prvků, ve kterém figurují autonomní brzdy, monitoring jízdních pruhů či detekce dopravního značení. Zmínit můžeme i asistent rozjezdu do kopce, tempomat či monitoring tlaku v pneumatikách a zadní parkovací senzory.

Jak je tedy patrné, nový Peugeot 508 toho nabízí v základu docela dost, alespoň na onom německém trhu. Absence diod vpředu a vzadu je ale jen o to méně pochopitelná - kolik taková věc může stát? A kolik lidí přitom může odradit?

Podívejte se, jak vypadá nový Peugeot 508 v úplném základu. Je to smutný pohled - 1 - Peugeot 508 2018 zaklad konfigurator 01Podívejte se, jak vypadá nový Peugeot 508 v úplném základu. Je to smutný pohled - 2 - Peugeot 508 2018 zaklad konfigurator 02Podívejte se, jak vypadá nový Peugeot 508 v úplném základu. Je to smutný pohled - 3 - Peugeot 508 2018 zaklad konfigurator 03Podívejte se, jak vypadá nový Peugeot 508 v úplném základu. Je to smutný pohled - 4 - Peugeot 508 2018 zaklad konfigurator 04Podívejte se, jak vypadá nový Peugeot 508 v úplném základu. Je to smutný pohled - 5 - Peugeot 508 2018 zaklad konfigurator 05
Podívejte se, jak vypadá nový Peugeot 508 v úplném základu. Je to smutný pohled - 6 - Peugeot 508 2018 zaklad konfigurator 06Podívejte se, jak vypadá nový Peugeot 508 v úplném základu. Je to smutný pohled - 7 - Peugeot 508 2018 zaklad konfigurator 07
Nový Peugeot 508 nevypadá zvenčí v základu zrovna přitažlivě, uvnitř se ale může pochlubit slušnou základní výbavou. Tedy tak je tomu na německém trhu, český konfigurátor ještě spuštěn nebyl

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 45 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama