- -

Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět

Tvary kupé se podle očekávání více přiblížily sedanu. Ten dostal agresivní vzhled, klasickou koncepci a pod kapotu prý až 400 koní výkonu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět

29.11.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Tvary kupé se podle očekávání více přiblížily sedanu. Ten dostal agresivní vzhled, klasickou koncepci a pod kapotu prý až 400 koní výkonu.

Uplynulo dlouhých pět let od chvíle, kdy Kia odhalila stylový koncept GT. Ten se kromě působivého vzhledu chlubil také pohonem zadních kol, což je koncepce, o jaké si především evropští fanoušci značky mohou nechat pouze zdát. Nyní se zdá, že jejich sny přejdou v realitu. Po mnoha peripetiích korejská automobilka skutečně poslala model GT do výroby. Dosvědčuje to snímek prakticky hotového prototypu, jehož sériová verze bude na domácím trhu známa jako K8.

Vzhled byl ve srovnání s konceptem patřičně zjemněn, nicméně i tak má korejská novinka co říci. Vpředu má agresivní nárazník s výraznými vstupy vzduchu, jenž doplňuje kapota s ventilačními otvory. Další nalezneme za předním kolem, i když zrovna v tomto ohledu není jisté, zda nejde o pouhou ozdobu. Záď pak zcela jistě ozdobí mohutné laufy, opomenout nesmíme ani splývavou střechu.

Z našeho pohledu asi bude zajímavější použitá technika. Vůz s kódovým označením CK stojí na platformě sesterského Genesis G70. Pohon zadních kol tedy zůstává zachován, přičemž na domácím trhu a rovněž v Americe s ním bude spřažen 3,3litrový šestiválec twin-turbo. Ten bude produkovat okolo 400 koní, o jejichž přenos se postará osmistupňový automat. Ten možná petrolheady tak trochu zklame, nicméně v zákulisí se šeptá také o příchodu manuálu.

Velkou neznámou je s jakým motorem se objeví v Evropě, kde bude Kia K8 nabízena pod svým původním označením GT. V souvislosti se starým kontinentem se mnohem více mluví o 2,2litrovém turbodieselu, který by dával 200 koní a 440 Nm točivého momentu. V jeho případě by ovšem manuál byl jistotou, přičemž nabídku by zároveň okořenil i přeplňovaný benzinový dvoulitr.

Kia GT je titulována jako modelový rok 2018, s její premiérou tedy můžeme počítat nejdříve v dubnu na autosalonu v New Yorku. Zámořský prodej pak odstartuje ve druhé polovině příštího roku, což znamená, že Evropa by se této stylové zadokolky mohla dočkat až v Ženevě 2018. Osobně však doufáme, že tak dlouhé ono čekání nebude.

Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 1 - Kia GT 2018 predprodukcni prototyp
Předprodukční prototyp Kie GT doznal oproti konceptu nemalého zjemnění...

Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 2 - Kia GT oficialni 01Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 3 - Kia GT oficialni 02Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 4 - Kia GT oficialni 03Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 5 - Kia GT oficialni 04Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 6 - Kia GT oficialni 05Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 7 - Kia GT oficialni 06Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 8 - Kia GT oficialni 07Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 9 - Kia GT oficialni 08Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 10 - Kia GT oficialni 09Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 11 - Kia GT oficialni 10Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 12 - Kia GT oficialni 11Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 13 - Kia GT oficialni 12Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 14 - Kia GT oficialni 13Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 15 - Kia GT oficialni 14Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 16 - Kia GT oficialni 15Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 17 - Kia GT oficialni 16Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 18 - Kia GT oficialni 17Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 19 - Kia GT oficialni 18Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 20 - Kia GT oficialni 19Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 21 - Kia GT oficialni 20Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 22 - Kia GT oficialni 21Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 23 - Kia GT oficialni 22Produkční Kia GT nafocena bez maskování v továrně, opravdu se bude vyrábět - 24 - Kia GT oficialni 23
...přeplňovaný šestiválec vpředu a pohon zadních kol však zůstanou zachovány

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše