Reklama

První obrázky nového SUV Škody skrývají něco, co jsme zatím neměli vidět

A nebo jde o záměr? Tak či onak nám první oficiální ilustrace ukazují víc, než jen neobjevné oficiální nákresy konceptu dalšího nového SUV Škody.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

První obrázky nového SUV Škody skrývají něco, co jsme zatím neměli vidět

1.2.2018 | Petr Prokopec | 15 příspěvků

A nebo jde o záměr? Tak či onak nám první oficiální ilustrace ukazují víc, než jen neobjevné oficiální nákresy konceptu dalšího nového SUV Škody.

Škoda již oznámila, že na autosalonu v Ženevě se ukáže inovovaná Fabia. O zcela novou generaci ovšem nepůjde, na to je ještě příliš brzy. S platformou MQB tedy facelift zcela jistě nedorazí, místo toho bude omlazení spojeno hlavně s designovými novinkami na přídi, vyšší konektivitou v interiéru a rošádou pod kapotou. Za své by totiž měl vzít 1,4litrový turbodiesel, nabídka tedy zůstane omezena pouze na benzinové jednotky.

Kdy ovšem dorazí zcela nová Fabia? S ohledem na příchod faceliftu lze počítat až se začátkem nové dekády, nicméně jisté předzvěsti se v Ženevě rovněž dočkáme. Škoda totiž na výstaviště Palexpo přiveze také koncept městského crossoveru označovaný jako Vision X. Je přitom více než jisté, že na základech této studie vznikne novinka, kterou jsme dosud měli zaškatulkovanou jako Fabii SUV, jakkoli toto označení v sériovém provedení jistě neponese.

Automobilka zatím pustila do světa pouze pár oficiálních ilustrací a méně obsažnou tiskovou zprávu, ve které vůz popisuje jako ideálního společníka pro aktivní městský životní styl. Dynamický charakter vozu má přitom podtrhnout nejen barva karoserie v odstínu FlexGreen, ale především hybridní ústrojí pod kapotou.

Nepůsobí to příliš objevně, umělecké ztvárnění podoby potomka Kodiaqu s Karoqem nemá příliš čím zaujmout. Když se ale na první ilustrace podíváte pořádně, uvidíte v interiéru na digitální přístrojové desce trochu jiný obrázek. A po přiblížení je z něj docela jasně patrné, o co jde. Buď jde o finální podobu konceptu Vision X, která činí tyto ilustrace poněkud zbytnými. A nebo může jít o sériovou verzi zatím nepojmenovaného vozu, která se od studie beztak příliš odlišovat nebude.

Mohla se tam dostat nedopatřením? Mohla, tyhle obrázky nikdo nemaluje rukou, jak by se mohlo zdát - vznikly na počítači, kde si autor jistě pomohl i hotovými prvky skutečného auta. Tak mohl použít idealizovanou podobu jeho skutečné přístrojovky v domnění, že z takové upravené „mrňky” stejně nebude nic patrné. Druhou možností ale je, že ji tam Škoda dala schválně, abychom si měli čeho všimnout a mohli vám ukázat vám víc, než nepříliš zajímavé první ilustrace.

Jestli jde o skutečnou podobu konceptu nebo finální provedení ,není možné říci, na každý pád platí předpoklad, že očekávat „zvýšenou Fabii s přídí už odhalených SUV” není nemístné. Dodat dále můžeme, že studie v Ženevě ponese kontrastně lakovanou střechu nebo 20palcová kola. Zatímco ovšem první prvek v sérii očekávat můžeme, stejně jako třeba prosklenou panoramatickou střechu, na obří ráfky lze rovnou zapomenout. V tomto segmentu by totiž jejich velikost měla končit někde u 18palcového provedení.

Uvnitř se pak novinka pochlubí absencí většiny tlačítek, jejich úlohu přebírá rozměrný středový dotykový displej. Zajímavé světelné efekty mají přitom vytvářet prvky z broušeného křišťálu, v jehož případě se Škoda nechala stejně jako u svých posledních novinek inspirovat uměním českých sklářů. Tím nám ale informace končí, další však stoprocentně dorazí nanejvýš v řádu týdnů.

První obrázky nového SUV Škody skrývají něco, co jsme zatím neměli vidět - 1 - Skoda Vision X 2018 prvni ilustrace 01První obrázky nového SUV Škody skrývají něco, co jsme zatím neměli vidět - 2 - Skoda Vision X 2018 prvni ilustrace 02První obrázky nového SUV Škody skrývají něco, co jsme zatím neměli vidět - 3 - Skoda Vision X 2018 prvni ilustrace 03
Koncept Škody Vision X se zatím ukázal na prvních oficiálních ilustracích, které mnoho neříkají

První obrázky nového SUV Škody skrývají něco, co jsme zatím neměli vidět - 4 - Skoda Vision X 2018 prvni dalsi 01
Pohled do interiéru ale ukáže přinejmenším skutečnou podobu konceptu, ne-li rovnou sériového auta

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama