Reklama

Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás

Nejlevnější SUV Evropy dnes dělá Renault, nejlevnější SUV světa též. Teď chce přidal další model mezi ně, možná i s evropskými ambicemi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás

14.1.2018 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Nejlevnější SUV Evropy dnes dělá Renault, nejlevnější SUV světa též. Teď chce přidal další model mezi ně, možná i s evropskými ambicemi.

Renaultu Kwid se na trhu daří. V průběhu loňského roku se jen na indickém trhu prodávalo okolo sedmi až deseti tisíc exemplářů měsíčně, díky čemuž tomuto modelu patří v daném segmentu druhé místo. Na zlaté vavříny sice nedosáhl, neboť prodeje Suzuki Alto 800 jsou výrazně vyšší, nicméně i tak je to pro Francouze povzbudivý úspěch.

I Kwidu říkají SUV, dokonce nejlevnější SUV světa, připusťme ale, že jde o poněkud ambiciózní označení. Tento vůz je spíše crossoverem mezi malým hatchbackem a SUV, další novinka z podobného ranku by měla mít blíže k tomu druhému. Stane opět na modifikované platformě CMF-A, přičemž na délku nepřesáhne čtyři metry. To je zejména na indickém trhu nadmíru důležité, neboť díky tomu bude spadat do nižší daňové skupiny. Ve stejném duchu by navíc měl vzniknout i sesterský hatchback, přičemž obě novinky se ve formě konceptů mají objevit na Auto Expo 2018, jehož brány se otevírají 9. února.

Do vývoje obou vozů Renault investoval již 400 milionů dolarů (cca 8,5 miliardy korun), přičemž veškeré přípravné práce probíhají v technologickém centru značky v indickém Chennai. Tam by novinky měly být také vyráběny, stejně jako zmíněný Kwid, přičemž malé SUV se již příští rok má objevit v prodeji. A na rozdíl od Kwidu zkusí oslovit i jinou než indickou klientelu.

Novinka je totiž titulována jako globální vůz, takže se může prodávat prakticky kdekoli. Jmenovitě se hovoří i o východní Evropě, což může znamenat buď jen země jako Rusko či Ukrajina, nebo i naše končiny. Všechno záleží jen na tom, zda se Renaultu podaří vůz v Indii vyrábět (vzniká tam i část Dusterů pro Evropu) dostatečně levně, aby splnil všechny evropské normy a nestal se přitom příliš drahým.

O technice se zdroje nerozepisují, ovšem s ohledem na zacílení vozu a nemalou příbuznost s Renaultem Kwid se dá předpokládat, že do motorového prostoru se nastěhuje maximálně tříválec. Disponovat pak může 0,8litrovým nebo litrovým objemem, přičemž slabší provedení by bylo k mání s pětistupňovým manuálem, silnější pak i s pětistupňovým automatem.

Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 1 - Renault Kwid prvni sada 01Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 2 - Renault Kwid prvni sada 02Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 3 - Renault Kwid prvni sada 03Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 4 - Renault Kwid prvni sada 04Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 5 - Renault Kwid prvni sada 05Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 6 - Renault Kwid prvni sada 06Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 7 - Renault Kwid prvni sada 07Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 8 - Renault Kwid prvni sada 08Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 9 - Renault Kwid prvni sada 09Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 10 - Renault Kwid prvni sada 10Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 11 - Renault Kwid prvni sada 11Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 12 - Renault Kwid prvni sada 12Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 13 - Renault Kwid prvni sada 13Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 14 - Renault Kwid prvni sada 14Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 15 - Renault Kwid prvni sada 15Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 16 - Renault Kwid prvni sada 16Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 17 - Renault Kwid prvni sada 17Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 18 - Renault Kwid prvni sada 18Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 19 - Renault Kwid prvni sada 19Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 20 - Renault Kwid prvni sada 20Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 21 - Renault Kwid prvni sada 21Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 22 - Renault Kwid prvni sada 22Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 23 - Renault Kwid prvni sada 23Renault chystá další SUV levnější než Dacia Duster. Možná bude k mání i u nás - 24 - Renault Kwid prvni sada 24
Renault dosáhl s modelem Kwid nemalého úspěchu. Nyní jej chce zopakovat s dalším malým SUV či crossoverem, a to na vícero trzích

Zdroj: Live Mint

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše