- -

Renault Twingo RS a Mégane RS Red Bull Racing RB7: další dva býčci do trojky

Francouzi rozšiřují aplikaci zvláštního vizuálního paketu RB7 připomínajícího partnerství s týmem F1 Red Bull Racing také na zbylé modelové řady RS.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Renault Twingo RS a Mégane RS Red Bull Racing RB7: další dva býčci do trojky

12.7.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Francouzi rozšiřují aplikaci zvláštního vizuálního paketu RB7 připomínajícího partnerství s týmem F1 Red Bull Racing také na zbylé modelové řady RS.

Také vám k sobě moc nepasovala kombinace vnějších červených doplňků černého testovacího Renaultu Mégane RS Cup se žlutými sedačkami a stejně zbarvenými bezpečnostními pásy? Tohle je možná odpověď, proč se Francouzům neráčilo něco měnit na výsledku připomínajícím německé národní barvy.

V jednom z nejvěhlasnějších sportovní oddělení se sídlem v Dieppe měli očividně na mysli jinou verzi ostrého Méganu, když se vybírala barva pásu a skořepin Recaro. Jejich odstíny bezpochyby mnohem více pasují s provedením Red Bull Racing RB7.

Pokud vám je to jméno povědomé, patrně jste kdesi zaregistrovali stejně pojmenované Clio. Dost možná i u nás. Mégane RB jej následuje a jako hlavní rozpoznávací prvky opět slouží sluníčkově žluté prvky v odstínu Sirius, „noční“ karoserie nastříkaná lakem Profond, černo-šedá šachovnice na střeše, nezbytné nálepky nejznámějšího rakouského býka a devatenáctky se zapomenutými červenými třmeny.

Protože o styl jde až v první řadě, mechanika se nemění. Mégane RB7 se bude nadále spoléhat na dvoulitrové turbo F4RT o výkonu 265 koní ve spolupráci s šestistupňovou manuální převodovkou. První speciálně oděné vozy se objeví nejdříve ve Francii a Rakousku, dalších dvaadvacet trhů bude následovat. Mělo by se tak stát v příštím roce a RS Red Bull Racing RB7 ponese u našich jižních sousedů docela ambiciózní cenovku 34 890 Eur (necelých 890 tisíc), o 3 500 Eur více než výchozí stroj.

Jak můžete vidět, na fotografiích je vidět také třetí „býčí“ verze ostrého Renaultu, kapesního hot hatche Twingo RS s atmosférickou šestnáctistovkou. K němu se francouzská automobilka jaksi nevyjádřila a tak budeme předpokládat, že stejné schéma úprav bylo použito také v jeho případě, takže jediné, co nám chybí, je vlastně pouze cenovka.

Renault Twingo RS a Mégane RS Red Bull Racing RB7: další dva býčci do trojky - 1 - Renault Megane RS Red Bull Racing RB7 01Renault Twingo RS a Mégane RS Red Bull Racing RB7: další dva býčci do trojky - 2 - Renault Megane RS Red Bull Racing RB7 02Renault Twingo RS a Mégane RS Red Bull Racing RB7: další dva býčci do trojky - 3 - Renault Megane RS Red Bull Racing RB7 03Renault Twingo RS a Mégane RS Red Bull Racing RB7: další dva býčci do trojky - 4 - Renault Megane RS Red Bull Racing RB7 04Renault Twingo RS a Mégane RS Red Bull Racing RB7: další dva býčci do trojky - 5 - Renault Megane RS Red Bull Racing RB7 05Renault Twingo RS a Mégane RS Red Bull Racing RB7: další dva býčci do trojky - 6 - Renault Megane RS Red Bull Racing RB7 06Renault Twingo RS a Mégane RS Red Bull Racing RB7: další dva býčci do trojky - 7 - Renault Megane RS Red Bull Racing RB7 07Renault Twingo RS a Mégane RS Red Bull Racing RB7: další dva býčci do trojky - 8 - Renault Megane RS Red Bull Racing RB7 08
Jméno Red Bull a spojení s ním s Renault u každého vozu ocení částkou 3 500 Eur

Miro Mihálik

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše