Reklama

Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe

Říká si Zonda HP Barchetta a je to dárek k šedesátým narozeninám Horacia Paganiho. Od Horacia Paganiho.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe

21.8.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Říká si Zonda HP Barchetta a je to dárek k šedesátým narozeninám Horacia Paganiho. Od Horacia Paganiho.

Pokud jste šéfem automobilky vyrábějící jedny z nejpřitažlivějších, nejrychlejších a nejdražších supersportů světa, můžete si vymýšlet. Horacio Pagani si proto k šedesátým narozeninám nadělil opravdu skvostný dárek - limitované Pagani Zonda HP Barchetta. To bylo odhaleno o uplynulém víkendu v Pebble Beach a nevznikne pouze v jediném kuse pro Horacia P., italská automobilka vyrobí celkem tři exempláře.

Kdo budou či už jsou majitelé zbývajících dvou vozů, to aktuálně není známo. Stejně jako zatím nelze potvrdit spekulace, dle kterých by mělo jít o definitivně poslední exempláře Pagani Zonda. Věnovat se tedy můžeme jen popisu samotné varianty HP Barchetta, která se od předchůdců liší absencí střechy i klasických okna. To výrazně proměnilo celý design.

Za novinkou stojí divize Uno-di-Uno, které se v rámci Pagani Automobili věnuje pouze zakázkovým projektům a extrémním zakázkovým vozům. Tedy těm, jež přesahují rámec základní produkce, jež se ovšem taktéž přizpůsobuje individuálním požadavkům klientů. Tato divize přitom kromě „skalpování“ přidala karbon-titanové panely karoserie, jež pocházejí z různých derivátů rodiny Zonda 760.

Za pozornost stojí také částečně zakrytovaná zadní kola, přičemž stejným designovým prvkem se již chlubí i Zonda ZoZo. Zrovna tento prvek by dle našeho vkusu na vůz zamířit nemusel, nicméně Horaciu Paganimu se zjevně líbí a tak si jej nechal instalovat. Samotná litá kola jsou pak z jedné strany lakována modře, z druhé stříbrně. Společnost jim ještě dělá střešní sání inspirované modelem Cinque.

Přesunout se můžeme do interiéru, kde najdeme sedadla převzatá od novějšího modelu Huyara. Kožené čalounění páruje odstíny bílé a modré s károvými vsuvkami, na volantu nalezneme i dřevo. To je stejně jako ony vsuvky inspirované klasickými závodními vozy, s ohledem na tyto vzory tedy asi nepřekvapí přítomnost šestistupňové manuální převodovky.

Ve finále můžeme zmínit ještě dvanáctiválcový motor z produkce AMG, který velmi pravděpodobně bude disponovat 760 koňmi. Protiváhou k tomuto výkonu jsou pak karbon-keramické brzdy, které nejspíše budou mít o trochu méně práce než v případě předchozích verzí. Jízdní dynamika je ale bohužel další neznámou věcí, stejně jako cena. Minimálně desítky milionů korun za kus jsou tady ale jistotou, ne-li stovky...

Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 1 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 oficialni 01Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 2 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 oficialni 02
Oficiálními fotkami automobilka šetřila...

Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 3 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 zive foto 01Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 4 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 zive foto 02Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 5 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 zive foto 03Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 6 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 zive foto 04Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 7 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 zive foto 05Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 8 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 zive foto 06Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 9 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 zive foto 07Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 10 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 zive foto 08Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 11 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 zive foto 09Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 12 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 zive foto 10Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 13 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 zive foto 11Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 14 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 zive foto 12Takhle to dopadne, když si šéf automobilky postaví auto sám pro sebe - 15 - Pagani Zonda HP Barchetta 2017 zive foto 13
...v Pebble Beach se ale Pagani Zonda HP Barchetta k 60. narozeninám Horacia Paganiho představila do detailu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše