Tohle je nový stroj Jona Olssona. Vypadá z každé strany jinak, má dokonalé jméno

Slavný lyžař v poslední době jako by s auty nevěděl kudy kam. A tak po chvíli tápání nechal vstát z popela vůz, který ho ve světě aut proslavil nejvíce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tohle je nový stroj Jona Olssona. Vypadá z každé strany jinak, má dokonalé jméno

23.2.2018 | Petr Prokopec | 14 příspěvků

Slavný lyžař v poslední době jako by s auty nevěděl kudy kam. A tak po chvíli tápání nechal vstát z popela vůz, který ho ve světě aut proslavil nejvíce.

Jona Olssona vám nejspíše nemusíme představovat, za poslední roky jsme o něm a zejména o jeho vozech psali mnohokrát. Tím asi nejznámějším se stalo upravené Audi RS6 Avant. Ne však jen kvůli svému brutálnímu vzhledu a enormnímu výkonu pod kapotou, ale také kvůli svému smutnému osudu. Über-kombík totiž Jonovi ukradli a po honičce jako z hollywoodského filmu lehl popelem.

Olsson nyní uvádí, že vždy toužil po tom, aby mohl tento stroj znovu osedlat. A tak se nakonec i stalo, neboť na světě je Project Phoenix. Tedy Audi RS6 upravené německou firmou ABT Sportsline, díky němuž někdejší Olssonův speciál tak trochu vstává z popela. U ABT se vozu podívali na techniku i design a stvořili zase něco extra.

RS6 standardně pohání přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec, který produkuje budě 560 koní nebo 605 koní v případě varianty Performance. Takový výkon by ale lyžaři nestačil, a tak nyní může počítat s výkonem až 705 koní a nejvýše 880 Nm točivého momentu. Tato závratná čísla zároveň doplňuje i zakázkový výfuk, načež každý může již zdaleka slyšet, že se blíží neskutečné monstrum. Jaká je ovšem jízdní dynamika, to zatím nemůžeme sloužit. Jon si totiž vůz čerstvě převzal a nyní je s ním na cestě do Monaka.

Zajímavá přitom byla i předávka, kombík totiž Olssonovi předával Daniel Abt. Tedy syn zakladatele tuningové firmy a pilot Formule E. Ten zároveň vyvezl slavného zákazníka i na první projížďku, načež si Jon mohl dle svých slov v naprostém bezpečí vyzkoušet potenciál poladěné jednotky. Kromě toho nejspíše u ABTu došlo i na úpravu podvozku či posílení brzd.

Přehlédnout nejde ani vizuální změny, zejména pak dvoubarevné karoserie. Ta je původně bílá, nicméně na polovinu vozu byla aplikována černá fólie. Důvod je ten, že Olssonovi se svého času zalíbilo Audi RS6 DTM, které dostalo právě světlý lak. Zároveň je ale znám svou oblibou černé, ve které byly vyvedeny jeho předchozí vozy. Proto nakonec došlo na skloubení obou barev.

Specifická jsou také litá kola, jenž byla opatřena speciálními kryty, které zabrání vstupu sněhu mezi jednotlivé paprsky. Jon by tedy mohl s kombíkem vyrážet i do závějí, což u něj snadno může přijít v hod. Více si o kombíku, který si evidentně ponechal zcela standardní interiér, řekneme časem, možná již po Jonově příjezdu do zmiňovaného Monaka. Aktuálně tak jen s ohledem na jeho radost můžeme dodat, že poslední Olssonovy vozy jako Rolls-Royce Wraith či Mercedes-Benz G500 4x4 byly spíše jen náhražkou původního Audi, jenž nakonec nahradil až znovu tentýž stroj - Fénix zrozený z jeho popela...

Tohle je nový stroj Jona Olssona. Vypadá z každé strany jinak, má dokonalé jméno - 1 - Jon Olsson Audi RS6 ABT 2018 prvni foto 01Tohle je nový stroj Jona Olssona. Vypadá z každé strany jinak, má dokonalé jméno - 2 - Jon Olsson Audi RS6 ABT 2018 prvni foto 02Tohle je nový stroj Jona Olssona. Vypadá z každé strany jinak, má dokonalé jméno - 3 - Jon Olsson Audi RS6 ABT 2018 prvni foto 03Tohle je nový stroj Jona Olssona. Vypadá z každé strany jinak, má dokonalé jméno - 4 - Jon Olsson Audi RS6 ABT 2018 prvni foto 04
Olsson se již vozem pochlubil na svém účtu na Instagramu...

Tohle je nový stroj Jona Olssona. Vypadá z každé strany jinak, má dokonalé jméno - 5 - Jon Olsson Audi RS6 ABT 2018 prvni foto 05Tohle je nový stroj Jona Olssona. Vypadá z každé strany jinak, má dokonalé jméno - 6 - Jon Olsson Audi RS6 ABT 2018 prvni foto 06Tohle je nový stroj Jona Olssona. Vypadá z každé strany jinak, má dokonalé jméno - 7 - Jon Olsson Audi RS6 ABT 2018 prvni foto 07Tohle je nový stroj Jona Olssona. Vypadá z každé strany jinak, má dokonalé jméno - 8 - Jon Olsson Audi RS6 ABT 2018 prvni foto 08Tohle je nový stroj Jona Olssona. Vypadá z každé strany jinak, má dokonalé jméno - 9 - Jon Olsson Audi RS6 ABT 2018 prvni foto 09Tohle je nový stroj Jona Olssona. Vypadá z každé strany jinak, má dokonalé jméno - 10 - Jon Olsson Audi RS6 ABT 2018 prvni foto 10Tohle je nový stroj Jona Olssona. Vypadá z každé strany jinak, má dokonalé jméno - 11 - Jon Olsson Audi RS6 ABT 2018 prvni foto 11Tohle je nový stroj Jona Olssona. Vypadá z každé strany jinak, má dokonalé jméno - 12 - Jon Olsson Audi RS6 ABT 2018 prvni foto 12
...mimo to jsme pořídili i pár záběrů z jeho nového videa

Petr Prokopec

Diskuze 14 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše