Reklama

Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to?

Korejci v případě této novinky slíbili tolik, že snad ani nemohou uspět. A nebo ano? Posuďte sami, tohle je onen přelomový koncept Genesis Essentia.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to?

29.3.2018 | Petr Prokopec | 27 příspěvků

Korejci v případě této novinky slíbili tolik, že snad ani nemohou uspět. A nebo ano? Posuďte sami, tohle je onen přelomový koncept Genesis Essentia.

Před několika týdny zástupci značky Genesis uvedli, že na autosalonu v New Yorku odhalí skutečnou bombu. Tedy vůz, který by měl zcela změnit povědomí zákazníků o luxusních vozech korejské automobilky. Lidé by ji rázem neměli vnímat jako „lepší Hyundai”, ale jako plnohodnotnou konkurenci pro Audi, BMW či Mercedes. Newyorská show je nyní již v plném proudu a nadešel čas na strhnutí plachty.

Představit si tedy můžeme koncept Essentia, který svým vzhledem nechává vzpomenout na klasické vozy kategorie Gran Turismo, jimž se pod dlouhou přední kapotou skrýval dvanáctiválcový motor. Na spalovací ústrojí lze ale u korejské studie zapomenout, Essentia je totiž ryzím elektromobilem. Průhledná přední kapota tak místo motoru V12 odhaluje tlumiče typu pushrod či menší zavazadlový prostor.

O samotném ústrojí se Genesis nikterak nezmínilo, nicméně jelikož kromě předního zavazadelníku lze počítat také s tím zadním, zdá se, že elektromotory byly usazeny do kol. I díky tomu by vůz měl zvládnout zrychlení z klidu na stovku za nějaké tři sekundy. Soudě dle dat na přístrojovém štítu pak lze počítat také s maximálkou alespoň 268 km/h a dojezdem 373 kilometrů.

Stejně jako značka mlčí o jízdních výkonech, tak obehnala rouškou tajemství i baterie. Není tedy jistá ani jejich kapacita (energetická hustota ale prý má být vysoká), ani doba potřebná k úplnému či částečnému dobití. Nicméně zajímavé je umístění do centrálního podlahu místo do podlahy, jak je u elektromobilů obvyklé. Díky tomu mohla být snížena výška vozu na zhruba 1 270 milimetrů.

Přesunout se můžeme do kabiny, kde kromě luxusu došlo také na minimalismus. Prakticky jediné, co zde tedy najdete, je volant, sedadla... a to je pomalu vše. Veškeré ovládací prvky a funkce jsou totiž soustředěny na celodigitální palubní desku, kde levou část zabírá osmipalcový přístrojový štít. Zbytek je pak určen pro ovládání multimédií nebo klimatizace.

Genesis zmiňuje výrazný posun v konektivitě, neboť Essentia počítá s technologií umožňující výměnu informací mezi vozidly i mezi vozem a okolní infrastrukturou. Řidič tak má mít okamžitý přehled o počasí i silničních podmínkách. Počítat také může s automatickým nastavením sedadla či jízdního režimu, stejně jako volbou trasy v závislosti na rychlosti či efektivitě.

Tím nám ale příval informací končí, o výrobě nepadlo ani slůvko. A vlastně bychom se takovému rozhodnutí i divili, Essentia má totiž sloužit spíše jako studnice nápadů a nových technologií. Mezi ně přitom patří i technologie rozpoznávání tváře a detekce otisků prstů, která usnadňuje odemykání a zamykání vozidla.

Prakticky veškeré technologie, kterými je koncept napěchován, se tedy časem u produkčních modelů Genesis, potažmo následně u Hyundai, objeví. Nicméně nikoliv vcelku, což je při pohledu na koncept, který kromě výše řečeného dostal do vínku karbonové šasí a karoserii či vzhůru výklopné dveře, docela škoda. Teď už je na vás, abyste nám řekli, jestli Essentia nějak změnila vaše vnímání luxusních Genesisů od Hyundai. Máme pocit, že to snad ani nemůže svést, ale třeba se mýlíme...

Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 1 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 01Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 2 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 02Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 3 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 03Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 4 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 04Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 5 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 05Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 6 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 06Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 7 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 07Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 8 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 08Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 9 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 09Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 10 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 10Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 11 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 11Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 12 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 12Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 13 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 13Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 14 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 14Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 15 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 15Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 16 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 16Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 17 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 17
Koncept Genesis Essentia má za sebou již živý debut v New Yorku...

Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 18 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 18Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 19 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 19Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 20 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 20Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 21 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 21Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 22 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 22Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 23 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 23Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 24 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 24Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 25 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 25Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 26 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 26Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 27 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 27Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 28 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 28Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 29 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 29Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 30 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 30Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 31 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 31Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 32 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 32Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 33 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 33Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 34 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 34Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 35 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 35Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 36 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 36Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 37 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 37Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 38 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 38Tohle je ta bomba, která měla zcela změnit vnímání luxusních Hyundai. Zvládá to? - 39 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 39
...stejně jako se ukázal na oficiální fotogalerii

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 27 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama