Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Toyota Avalon 2013: tajemným čtyřdvéřovým kupé je nový Avalon
5.4.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Toyotě se podařilo překvapit. Na právě probíhající automobilové výstavě v New Yorku odhalila novou, čtvrtou generaci modelu Avalon.
Japonská automobilka neposkytla žádné informace o pohonné jednotce, ani dynamických parametrech, a přesto její novinka vzbuzuje v New Yorku nevídané emoce. Stačil k tomu jen její design. Lidé na autosalonu nejsou s to pochopit, kde se v poslední době zakřiknuté Toyotě nabrala ta odvaha zapomenout na dosavadní stylistickou šeď a nudu a navrhnout vůz, který půjde jen stěží přehlédnout.
Odhalení následuje nedávnou upoutávku, na které byly stylizovanou formou vyobrazeny zadní partie této novinky. Už z nich bylo patrné, že o nudné auto nepůjde, mysleli jsme však, že Japonci v New Yorku vyrukují s pouhým designovým konceptem. Nakonec jde o sériový Avalon čtvrté generace a to se opravdu nečekalo - od klasického tříprostorového vozu se totiž více přiblížil dnes tak módním sedanům s tvary kupé.
Novináři debatují nad tím, že to je snad poprvé, kdy tato značka napsala do oficiální tiskové zprávy k velkému rodinnému sedanu prodávanému ve Spojených státech zmínku o sportovním charakteru. Týká se možnosti přenastavení auta do jednotlivých módů, přičemž k režimu Sport Toyota doslovně uvedla: „Zlepší se odezva plynu a řízení nabídne už od středové polohy vyváženější, sportovnější charakter.“ Japonská značka kromě jiného také uvedla, že přitvrdila tlumiče a použila tlustší stabilizátory v zájmu potlačení náklonů karoserie.
Přestože firma mlčí o technických detailech, tak trochu se dá něco vyčíst z rozměrů. Rozvor nové Toyoty činí 2 820 mm, takže půjde o stejnou platformu s pohonem předních kol, kterou dostal také nový Lexus ES. Za mořem se nyní spekuluje, jestli se pod přední kapotou objeví vidlicový šestiválec s objemem 3,5 litru, vybavený variabilním časováním Dual VVT-i a spojený se šestistupňovou automatickou převodovkou. Jsou to dohady, ale je to velmi pravděpodobně, stejně jako možnost, že Avalon dostane 2,5litrový čtyřválec s elektromotorem a bude nabízen jako hybrid.
Samozřejmě jednou věcí jsou přání marketingu, druhou skutečné chování na silnici, každopádně to vypadá, že to Toyota myslí s posunem image svých vozů směrem k mladším klientům vážně. Nový Avalon byl kompletně navržen a zkonstruován v Calty Design Research a Toyota Technical Center ve Spojených státech. Vyrábět se bude v Georgetown a k prvním zákazníkům se dostane na konci letošního roku.



















Toyota se evidentně pokouší zásadním způsobem změnit ve Spojených státech svou image výrobce aut pro starší, usedlé lidi
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Novou generaci jednoho z nejprodávanějších Mercedesů odhalil únik a vypadá překvapivě „normálně”
včera
Nikdy s elektromobilem: Prchající podezřelý ujel policejním autům i helikoptéře, pak zastavil pro benzin a ujížděl dál
včera
Pohled do nitra motoru BMW za chodu, když točí 14 tisíc otáček, je fascinující. Z kmitání pružin ventilů vám půjde hlava kolem
28.7.2026
Nové na MotoForum.cz
- Triumph bude od roku 2027 používat v mistrovství světa Moto2 větší motory včera 18:00
- Tovární tým BMW potvrdil i druhého jezdce pro rok 2027 včera 14:00
- Pět současných jezdců MotoGP přijde o svá místa včera 09:05
- Petr Najman: „Další vydařené Chimay“ včera 08:26
- Mediálně neatraktivní Brad Binder 28.7.2026
Nejčtenější články
Tunel nebude. Dědic Porsche těsně před dokončením prodává svůj zámek nad městem, chtěl k němu přistavit garáž s půlkilometrovým tunelem
29.6.2026
Hyundai nejenže končí s kombíky, svůj český bestseller zařízne jako takový
29.6.2026
Nový levný kombík Lady dostal další levnější verzi, lacině aspoň nejen vypadá
29.6.2026
Zprávy o tom, jak elektromobily jedou, když v Evropě prodejně drtí čistě benzinová auta, jsou už vážně jen pohádky pro malomyslné
29.6.2026
Pokud vám lidé preferující manuální převodovky přijdou bystřejší, není to náhoda. Ruční řazení zaměstnává části mozku, které s automatem zakrní
29.6.2026
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 07.30. 06:35 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 07.30. 06:20 - Stepan
- IT poradna 07.29. 15:00 - mattonecz
- Mobilní telefony a vše okolo mobilních komunikací 07.28. 21:42 - mattonecz
- Chlubítko univerzální 07.28. 12:29 - pavproch
- Detektory policejních radarů 07.27. 21:32 - řidičBOB
- Onboard videa 07.27. 21:25 - řidičBOB
- Politický koutek 07.27. 14:03 - jerry
