- -

Unikly první fotky nového BMW 8. Tohle je vlajková loď, jak má být

(doplněno) Přitažlivost nového mnichovského kupé je neskutečná. Doplněna má být až 609 koňmi u dvanáctiválcové verze, model M8 nabídne ještě vyšší výkon.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Unikly první fotky nového BMW 8. Tohle je vlajková loď, jak má být

25.5.2017 | Petr Prokopec | 17 příspěvků

(doplněno) Přitažlivost nového mnichovského kupé je neskutečná. Doplněna má být až 609 koňmi u dvanáctiválcové verze, model M8 nabídne ještě vyšší výkon.

Doplněno 12:00 Na světě je další várka uniknuvších fotek mnichovského konceptu, díky které si můžeme daleko lépe prohlédnout zadní partie. V jejich případě se již o neskutečné eleganci mluvit nedá, zejména kvůli dvěma obrovským průduchům vzduchu. Mimo to se při pohledu z boku zdá, že zavazadelník trčí ven a dělá tak zadní převis zbytečně velkým. Může jít samozřejmě i o zdání, jasněji bude zítra.


Před několika málo dny mnichovská automobilka pustila do světa první oficiální ilustraci znovuzrozeného BMW řady 8. O jeho návratu se mluví již hezky dlouho, nyní jsme ale dostali do rukou konečně „něco hmatatelného“. Během zítřejšího dne sice bude na slavnostní akci Concorso d'Eleganza Villa d'Este odhalen pouze koncept, sériová výroba je ale jistá a víte, jak je to s mnichovskými koncepty - mezi nimi a sériovými verzemi těžko hledáte pět rozdílů.

Zítřejší odhalení vozu v Itálii už ale mnoho překvapení nepřinese, neboť už dnes se bez přispění samotné automobilky dostaly ven první oficiální snímky. Dá se ovšem předpokládat, že tento únik jí nebude až tak moc vadit. V reálu totiž koncept vypadá ještě působivěji, než jak naznačila zmíněná ilustrace.

Dá se očekávat, že z konceptu zůstane u sériové verze zachováno skoro vše. Vůbec bychom se ale nezlobili, kdyby BMW pouze přihodilo standardní venkovní zpětná zrcátka, o trochu méně ukryté kliky dveří a zbytek nechalo bez povšimnutí. Tak se sice nejspíše nestane, další změny se totiž dozajista odehrají na nadmíru agresivní přídi, ale snad bude značka povzbuzena pozitivním ohlasem, že ony modifikace budou minimální.

Abychom nemluvili jen obecně, můžeme rovnou dodat, že dominantu přídě tvoří masivní a v horní části zalomené ledvinky. Na ně pak navazují velmi úzké světlomety, kterých se takřka dotýkají mohutné sací otvory v nárazníku. Lem kapoty motoru je pak sražen velmi nízko k zemi, což v kombinaci s velkými litými koly dodává vozu atletické proporce.

Pohled na zadní partie zatím není příliš kvalitní, nicméně také zde lze vysledovat nemalou dynamičnost. Ta je dána i vcelku velkými lampami, které spíše než tradiční „eLko“ připomínají andělská křídla - zřejmě i kvůli použité technologii OLED. Kromě toho i zde nalezneme agresivní nárazník, skrze který vykukuje dvojice koncovek výfuku - snad ne falešných.

K tomu můžeme zmínit ještě zlaté brzdové třmeny, které budou napomáhat krotit potenciál pod kapotou. Je otázkou, co v motorovém prostoru skutečně čekat, neboť BMW si zaregistrovalo názvy 825, 830, 835, 845, 850, 860, M8 a M850. Z toho vyplývá, že do nabídky by se mohly nastěhovat čtyř-, šesti- a osmiválce či dokonce V12.

Právě o dvanáctiválci se spekuluje docela často, přičemž by mělo jít o 6,6litrovou jednotku naladěnou na 609 koní. Ještě vyšší výkon by pak měl produkovat osmiválec pod kapotou M8, u kterého sice máme počítat se sešupem na čtyřlitrový objem, potenciál ale půjde nad 4,4litrový motor.

Více si nejspíše řekneme během zítřejšího dne. Zbývá dodat slova šéfa značky Haralda Krügera. Dle něj jde o „opravdový vůz snů“, který do nabídky mnichovské automobilky dodá „kus čiré automobilové fascinace“. To u sériové verze naznačuje jen minimální odklon. My se teď jen můžeme ptát, jestli také bude jezdit tak dobře, jak bude vypadat.

Unikly první fotky nového BMW 8. Tohle je vlajková loď, jak má být - 1 - BMW 8 Coupe Concept 2017 unik 01Unikly první fotky nového BMW 8. Tohle je vlajková loď, jak má být - 2 - BMW 8 Coupe Concept 2017 unik 02Unikly první fotky nového BMW 8. Tohle je vlajková loď, jak má být - 3 - BMW 8 Coupe Concept 2017 unik 03
Koncept BMW řady 8 je pohlednější...

Unikly první fotky nového BMW 8. Tohle je vlajková loď, jak má být - 4 - BMW 8 Series Concept 2017 teaser
...než první ilustrace naznačovala...

Unikly první fotky nového BMW 8. Tohle je vlajková loď, jak má být - 5 - BMW 8 Coupe Concept 2017 unik 04Unikly první fotky nového BMW 8. Tohle je vlajková loď, jak má být - 6 - BMW 8 Coupe Concept 2017 unik 05Unikly první fotky nového BMW 8. Tohle je vlajková loď, jak má být - 7 - BMW 8 Coupe Concept 2017 unik 06Unikly první fotky nového BMW 8. Tohle je vlajková loď, jak má být - 8 - BMW 8 Coupe Concept 2017 unik 07Unikly první fotky nového BMW 8. Tohle je vlajková loď, jak má být - 9 - BMW 8 Coupe Concept 2017 unik 08Unikly první fotky nového BMW 8. Tohle je vlajková loď, jak má být - 10 - BMW 8 Coupe Concept 2017 unik 09Unikly první fotky nového BMW 8. Tohle je vlajková loď, jak má být - 11 - BMW 8 Coupe Concept 2017 unik 10Unikly první fotky nového BMW 8. Tohle je vlajková loď, jak má být - 12 - BMW 8 Coupe Concept 2017 unik 11
...i když záď odhalená detailněji na nové uniknuvší sadě fotek zrovna dechberoucí není a možná by potřebovala trochu méně brutality

Zdroje: Carscoops, Autotijd

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše