Reklama

Už se ví, co ukazuje tajuplné Ferrari z patentových snímků. K F70 asi nevede

Je jich tento týden plný internet, nikdo ale nevěděl, co znamenají. Teď už je jasněji, na specifický model či zvláštní edici se ale zřejmě těšit nemůžeme.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Už se ví, co ukazuje tajuplné Ferrari z patentových snímků. K F70 asi nevede

23.2.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Je jich tento týden plný internet, nikdo ale nevěděl, co znamenají. Teď už je jasněji, na specifický model či zvláštní edici se ale zřejmě těšit nemůžeme.

Zkraje tohoto týdne zaplavily internet snímky z evropského patentového úřadu, jenž odhalovaly tajuplné Ferrari. Na první pohled bylo jasné pouze to, že základem pro působivě stylizované kupé bylo hybridní LaFerrari, tím ovšem jakékoliv jistoty končily. Otevřelo se tak před námi opravdu široké pole spekulací.

Jedny indicie vedly ke vzniku zakázkového exempláře, za který by byla zodpovědná divize Special Projects. Další pak naznačovaly, že by se mohlo jednat o omezení sérii slavící letošní 70. výročí založení automobilky, něco jako Ferrari F70. Cokoli z toho by byo dokonalým vyvrcholením všech oslav, které jsou ostatně spojeny také se sérií sedmdesáti unikátních designů, ve kterých budou vyvedeny regulérní modely. Nicméně je tu ještě jedna možnost, která se momentálně jeví jako reálnější.

Než se k ní dostaneme, musíme se vrátit zpátky do roku 2010. V té době designový šéf italské automobilky Flavio Manzoni povolal svůj tým ke kulatému stolu, společně s lidmi od Pininfariny. Všichni přitom měli přijít s návrhy vzhledu onoho Ferrari LaFerrari, jenž nakonec vyústily v devět finálních vizualizací. Všechny pak byly překonvertovány v hliněné modely ve čtvrtinové velikosti originálu.

Z této devítky studiových návrhů italská automobilka mnohé kreace ukázala (zvláště pak verze Tensostruttura a Manta, které si můžete prohlédnout i níže na videích), jedna však zůstala tajemstvím. Manzoni přitom během prezentace sériového LaFerrari v roce 2013 na autosalonu v Ženevě naznačil, že daný návrh možná jednou bude použit pro zakázkový projekt.

Je jím ovšem právě ono hybridní kupé představené na snímcích z patentového úřadu? To je sporné. Z minulosti ale již víme, že Ferrari rozhodně neodhaluje speciální projekty dopředu, a to ani ve formě designových návrhů či hliněných modelů. Právě to je ovšem případ tajuplného prototypu, který je aktuálně vystaven v zábavním parku Ferrari World v Abú Dhabí, jak na Instagramu ukázali někteří z návštěvníků.

Na stejném místě se navíc ukázalo také provedení bez tenkých diodových světel, které se ale již v ničem jiném neliší. Nejspíše tak jde o dvojí pojetí stejného vozu a možná skutečně o onen devátý návrh dosud zahalený tajemstvím. Ten ale tak nejspíše ke vzniku jakési F70 nejspíše nevede, i když ani to nyní vyloučit nesvedeme.

V tuto chvíli víme jistě, že jde o návrh samotné automobilky, který je v životní velikosti k vidění v Abú Dhabí a... to je možná všechno. Pravděpodobně také půjde o jeden z původních návrhů LaFerrari, jestli ale vznikne aspoň jeden skutečný kus pro některého z velevážených klientů automobilky, zůstává otázkou...

Už se ví, co ukazuje tajuplné Ferrari z patentových snímků. K F70 asi nevede - 1 - Ferrari LaFerrari SP 2017 nova sada 01Už se ví, co ukazuje tajuplné Ferrari z patentových snímků. K F70 asi nevede - 2 - Ferrari LaFerrari SP 2017 nova sada 02Už se ví, co ukazuje tajuplné Ferrari z patentových snímků. K F70 asi nevede - 3 - Ferrari LaFerrari SP 2017 nova sada 03Už se ví, co ukazuje tajuplné Ferrari z patentových snímků. K F70 asi nevede - 4 - Ferrari LaFerrari SP 2017 nova sada 04Už se ví, co ukazuje tajuplné Ferrari z patentových snímků. K F70 asi nevede - 5 - Ferrari LaFerrari SP 2017 nova sada 05Už se ví, co ukazuje tajuplné Ferrari z patentových snímků. K F70 asi nevede - 6 - Ferrari LaFerrari SP 2017 nova sada 06
Tajuplný prototyp Ferrari LaFerrari se ukázal nejen v barvách, které mu dodali ilustrátoři...

Už se ví, co ukazuje tajuplné Ferrari z patentových snímků. K F70 asi nevede - 7 - Ferrari LaFerrari SP 2017 nova sada 07Už se ví, co ukazuje tajuplné Ferrari z patentových snímků. K F70 asi nevede - 8 - Ferrari LaFerrari SP 2017 nova sada 08
...ale ještě dříve ve formě hliněného modelu ve Ferrari Worldu v Abú Dhabí, dokonce ve dvou verzích

Zdroje: Motor1, CarWP, Peisert Design

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše