Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Volvo Concept Universe: je to prototyp nové S90?
20.4.2011 | Jaroslav Vavera | Přidat příspěvek
Volvo v Šanghaji představilo studii Concept Universe. Velký luxusní sedan chce připomenout slávu dřívějších modelů značky a naznačit její budoucnost.
„Concept Universe představuje ukázku toho, co lze očekávat od našeho připravovaného sedanu nejvyšší třídy,“ řekl o studii na stánku v Číně bez větších rozpaků prezident Volva Stefan Jacoby. To by mohlo svádět k myšlenkám na počátek odhalování nového vrcholného modelu se spekulativním označením S90, realita ale bude zřejmě jiná. Volvo sice neuvolnilo mnoho technických detailů, víme ale jistě, že vůz měří na délku méně než pět metrů a jeví se tak být spíše nástupcem současné S80. Aby mohl konkurovat vozům jako Mercedes-Benz třídy S, musel by být přece jen o něco větší.
Ať už tento příběh dopadne jakkoli, máme se nač těšit. Vůz totiž pŕichází se značně odlišným esignovým pojetím, než na jaké jsme byli dosud u Volva zvyklí. Většině z vás se asi bude zamlouvat linie střechy ve tvaru kupé i robustní a přitom elegantní záď vycházející z linií nikoli nepodobným těm, které jsme kdysi mohli spatřit na dnes klasických modelech značky. Zajímavá jsou také zadní světla. Co je ale poněkud kontroverzní je pojetí přídě, která je ve svém plochém pojetím skrývá mnohem méně nápaditosti než zbytek vozu a ani ke zbytku přídě jaksi nepasuje. Je to odvážné, ale hezké to zřejmě bude pro málokoho.
Interiér prototypu má být charakteristický „volvím” komfortem, kultivovaností, soustředěním na uživatele a také jednoduchostí. Přístrojová deska konceptu vyznačuje orientací na řidiče, zatímco v zadní části převládá spíše důraz na komfort. Z hlediska ergonomie si řidič tříprostorového vozu prý nebude mít také nač stěžovat - ve svém okolí najde intuitivní ovládací prvky na dotykové obrazovce, která se přiblíží k řidičově ruce pokaždé, když bude chtít.
Cestující na zadních místech mají být obklopeni komfortem. Interiér postupně přechází do zadních sedadel a stává se jejich součástí. Tmavé barvy předních sedaček se u konceptu směrem dozadu plynule mění ve světlou „oázu klidu”.
Inu, luxus nemusí mít vždy klasickou podobu, ale je jasné, že produkční S80 nové generace nebo nová S90 bude zejména ve svých vnitřních partiích vypadat jinak. Jak, na to si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat.











Volvo Concept Universe na všech dosud uvolněných snímcích
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Sériové silniční auto se poprvé v historii rozjelo na 400 metrech na víc než 300 km/h. Dlouze mrkněte a neuvidíte nic
včera
Novinář poprvé nafotil a natočil nemaskované elektrické Ferrari na ulici. Vypadá tak snad ještě hůř, to se nezdálo být možné
včera
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Nejnovější články
Nejošklivější moderní auto do premiéry Ferrari Luce dál nikdo nechce, Kie nezbude než ho předělat ještě před faceliftem
před 2 hodinami
BMW říká, že novou M3 nezdevastuje nesmyslným pohonem jako Mercedes a Audi, nadšenci jdou slavit
před 3 hodinami
Ford Mondeo nezemřel, v novém se ukázal i ve své druhé verzi. Při jeho cenách to bude opět hit
včera
První generaci Porsche Cayenne dnes koupíte za pakatel, smysl dává hlavně ve verzích, které automobilka zařízla
včera
Sériové silniční auto se poprvé v historii rozjelo na 400 metrech na víc než 300 km/h. Dlouze mrkněte a neuvidíte nic
včera
Živá témata na fóru
- IT poradna 06.16. 09:36 - spooon
- Škoda Auto obecně 06.16. 08:49 - jerry
- Onboard videa 06.15. 20:54 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 06.15. 14:15 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 06.15. 08:29 - řidičBOB
- Rychlodotazy 06.14. 19:44 - jerry
- BMW Divize 06.13. 13:01 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 06.12. 11:06 - M.Z.
