Home > Rubriky a sekce > Tuning > Článek
Alfa Romeo MiTo Vilner: Bulhaři dodali nové čalounění a tašku, posílil i motor
11.3.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Alfa Romeo MiTo v podání Vilneru nabídne tři druhy kůže v interiéru a 200 koní z přeplňované čtrnáctistovky. Nový červený lak údajně má perleťový efekt.
Bulharské designové studio Vilner u nás nepatří k nejznámějším úpravcům, tím méně, že se až dosud zaměřovalo zejména na úpravy interiérů. Jejich nový výtvor, Alfa Romeo MiTo, však dostal několik změn i v oblasti vnějšího vzhledu. Vilner tím rozšiřuje oblast své působnosti.
Zvenčí dostalo MiTo nový červený lak, který tuner popisuje jako "exkluzivní s perleťovým efektem", což ale na snímcích moc vidět není. Ty však ne zrovna krásnému MiTu dvakrát nepomáhají ani bez ohledu na lakování. Kulatá lemování zadních světel, kliky, kryty zrcátek a přední maska mají lesklou černou barvu. Sedmnáctipalcová kola pocházejí od Alfy Romeo, dostala však matný šedý lak, podobně jako koncovka výfuku.
Největších změn se samozřejmě dostalo interiéru. Najdeme tu nové čalounění třemi druhy kůží - Nappa, semišovou a texturovanou po vzoru karbonu. Zadní sedadla jsou bílá, přední černá a bílá a všechna mají červené prošívání. Kůži najdeme i na palubní desce a výplních dveří. Stroj také dostal nové koberečky a většina plastových ploch dostala hliníkový vzhled.
Přestože se Vilner zaměřuje zejména na designovou stránku věci, bokem nezůstal ani motor - přeplňovaná čtrnáctistovka MultiAir nyní disponuje dvěma stovkami koní a 273 Nm, což je o 30 koní a 43 Nm více, než dává standardně v nejostřejší verzi Quadrifoglio Verde. Detaily neznáme, ale dle trendu poslední doby hlavní roli hrají změny řídícího softwaru.
Jak je vidno z fotografií, Vilner ke své verzi Alfy MiTo dodává i tašku s logy jak svými, tak milánské automobilky. Nezveřejnil však, jaké částky si za svou práci bude účtovat.




























Alfa Romeo MiTo dostala od bulharského Vilneru nový interiér a lak. Motor navštívil posilovnu, nejspíš elektronickou
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Pokud takhle bude skutečně vypadat Octavia po druhé modernizaci, Škoda ji asi nebude stíhat vyrábět
před hodinou
Nový VW Polo GTI ukázal svou akceleraci a zvuk. Je to ještě větší tragédie, než by vás kdy napadlo
včera
Čech předělal další elektrickou Škodu na ostré spalovací auto, tělo samý sval jí najednou sluší
5.7.2026
Nejnovější články
Švýcaři předělávají dálnici na okresku, něco takového snad svět ještě neviděl
před 31 minutami
Pokud takhle bude skutečně vypadat Octavia po druhé modernizaci, Škoda ji asi nebude stíhat vyrábět
před hodinou
Přichází Nissan k rozumu? Své jasně nejprodávanější auto v Evropě i v Česku nakonec neodpraví, nezbylo by mu nic
před 2 hodinami
Američané se vysmáli Ferrari, výkon přes 2 tisíce koní spojili se skutečnou manuální převodovkou
před 4 hodinami
Porsche muselo s pravdou ven, víc než 40 procent jeho zaměstnanců vydělává přes 200 tisíc měsíčně
před 5 hodinami
Živá témata na fóru
- Onboard videa 07.07. 12:19 - řidičBOB
- whitelist & blacklist 07.07. 11:22 - pavproch
- Rychlodotazy 07.07. 10:09 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 07.07. 08:51 - řidičBOB
- Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style 07.07. 05:50 - pavproch
- Cyklistické vlákno 07.05. 17:17 - pavproch
- Členství v KlubSportovnichAut 07.04. 15:57 - Bond007
- VZKAZY 07.04. 15:23 - pavproch
