Reklama

Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu

Luxusní off-road ve verzi od AMG nejde označit zrovna za skromný stroj. Máme ale pocit, že arabská klientela to uvidí trochu jinak. A i pro ni je tu novinka Aresu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu

25.10.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Luxusní off-road ve verzi od AMG nejde označit zrovna za skromný stroj. Máme ale pocit, že arabská klientela to uvidí trochu jinak. A i pro ni je tu novinka Aresu.

Dany Bahar proslul po létech strávených u Ferrari zejména jako šéf Lotusu. Z této pozice byl ale odejit poté, co měl zneužívat firemní finance. Vzduchem začaly létat milionové nároky obou stran a hrozby žalobami, nakonec však byla celá situace urovnána mimo soudní síň. Bahar následně založil tuningovou firmu Ares Design, která se již stihla podepsat pod extravagantnější Lamborghini Huracán či Rolls-Royce Ghost přepracovaný na SUV. Jeho posledním příspěvkem je přestavba Mercedesu G63 od AMG.

Právě na tuto čerstvě dokončenou kreaci se dnes zaměříme a stejně jako v případě těch předchozích nečekejte ani náznak skromnosti. Ta není vlastní ani „standardnímu” Mercedesu-AMG G63, natož pak verzi G65, stroj pojmenovaný Ares X-Raid ale zachází ve všech ohledech ještě o něco dál.

Platí to už v případě vzhledu, který jistě nebude po chuti každému. X-Raid standardní hranatou ocelovou karoserii mění za oblejší alternativu z uhlíkových vláken a hliníku. Ares se přitom v rámci vzhledu údajně inspiroval současnými vozy a koncepty třícípé hvězdy, jak moc jde toto pojetí dohromady s klasickým Géčkem ale posuďte sami.

Jen na změnu vizáže ovšem nedošlo. S použitím karbonu a hliníku je spojené také výrazné odlehčení, alespoň podle tvrzení úpravce. Hmotnost vozu má být nižší o podstatných 200 kg, opačným směrem zamířil výkon. Přeplňovaný 5,5litrový osmiválec byl naladěn na 760 koní, díky čemuž off-road zvládne dosáhnout nejvyšší rychlosti 250 km/h levou zadní. Výše ale kvůli bezpečnosti nezamíří.

Designové a karosářské práce provádí úpravce vlastními silami, posílení pohonné jednotky zadává externím firmám. O koho konkrétně jde, to Bahar nezmínil, nicméně vůbec bychom se nedivili, kdyby osloven byl Brabus. V případě brzd je pak spolupracující firmou Brembo, jejíž kotouče se mohou skrývat až za 24palcovými litými koly (k mání jsou ale i ráfky menší velikosti).

Přesunout se můžeme do interiéru, kde sice na radikální změny nedošlo, luxusu ale citelně přibylo. Prohlédnout si tak můžeme daleko luxusnější čalounění, u kterého si každý zákazník může zvolit nejen různé barvy, ale také různé druhy materiálu. Vzadu najdeme dvě nezávislá křesla oddělená vyvýšenou centrální konzolí. Vše pak stejně jako v případě exteriéru završuje rozsáhlé použití karbonu.

Produkce se má odehrávat v nové továrně v italské Modeně s plochou 18 tisíc metrů čtverečných. Momentálně jsou však haly ve výstavbě, pro současné zájemce je výroba realizována u spřátelených společností. Mezi ně patří i německý úpravce Mcchip-DKR, se kterým Bahar spolupracuje také na výrobě Bentley Mulsanne Coupe. Právě k Baharovi tedy nejspíše zamíří rozpracovaný stroj, který jsme vám ukazovali nedávno.

Jak přitom někdejší šéf Lotusu dodává, se samotnou britskou značkou nehodlá s touto kreací soupeřit. Své kupé tedy bude vyrábět jen do té doby, dokud nevznikne oficiální produkt. To samé ostatně platí také o SUV Rolls-Royce, jež jsme zmiňovali v úvodu.

Dodat pak jen můžeme, že přesná cena X-Raidu nebyla zmíněna, bude se lišt kus od kusu. Pohybovat se ovšem má okolo 600 000 Eur (cca 15,4 mil. Kč), takže žádná láce. Cesta od sepsání smlouvy a specifikování jednotlivých detailů až po předání vozu pak má zabrat zhruba šest měsíců, v případě individuálních požadavků (možná je i úprava upravené karoserie) však bude delší.

Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 1 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 01Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 2 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 02Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 3 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 03Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 4 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 04Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 5 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 05Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 6 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 06Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 7 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 07Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 8 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 08Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 9 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 09Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 10 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 10Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 11 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 11Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 12 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 12Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 13 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 13Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 14 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 14Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 15 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 15
Dany Bahar se pochlubil novým projektem X-Raid, za kterým se skrývá přepracovaný Mercedes-AMG G63

Nejmarnivější z Mercedesů může zajít ještě dál. Za 15 milionů přidá na luxusu i výkonu - 16 - Ares Design Mercedes-AMG G63 X-Raid 2017 16
Mimo to nabízí i konverzi Bentley Mulsanne na kupé

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše