Valentino Balboni se vrací do služby, pod svou značkou VB vám vyladí Lamborghini

Bývalý hlavní testovací jezdec Lamborghini Valentino Balboni založil tuningovou firmu, jejímž prvním výtvorem je výfuk pro Aventador SV.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Valentino Balboni se vrací do služby, pod svou značkou VB vám vyladí Lamborghini

9.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Bývalý hlavní testovací jezdec Lamborghini Valentino Balboni založil tuningovou firmu, jejímž prvním výtvorem je výfuk pro Aventador SV.

Jméno Valentina Balboniho fanouškům rychlých kol rozhodně není neznámé. Se značkou Lamborghini je spojeno stejně jako v případě zakladatele italské automobilky. Balboni začal pracovat v Sant'Agata Bolognese ještě jako učeň 21. dubna 1968, tedy pouhých pět let poté, co Ferruccio Lamborghini položil základní kámen. Záhy poté byl pověřen, aby začal testovat firemní vozidla.

Tuto kariéru Balboni oficiálně ukončil v roce 2008, když po čtyřiceti letech služby odešel do důchodu. S Lamborghini byl ovšem spojen i nadále, nově se dokonce vrací do „aktivní služby” s vlastním projektem. Někdejší hlavní testovací jezdec totiž založil tuningovou firmu VB, která bude vyrábět a prodávat příslušenství právě pro značku s rozzuřeným býkem ve znaku.

Prvotinou se stává odlehčený titanový výfuk, jenž je určen modelu Aventador SV. Ke slavnostnímu odhalení tohoto výrobku dojde 20. srpna v americkém Monterey, nicméně některé informace máme k dispozici již nyní. Souvislost mají hlavně s hmotností, která poklesla na pouhých 6,3 kg. Není tedy divu, že Balboni drží výfuk s naprostou lehkostí.

Kromě menšího počtu kil se potrubí chlubí „novou dimenzí zvuku“, pročež se můžeme domnívat, že v některých zemích budou jeho použití bránit hlukové limity. Na druhou stranu, pro Balboniho asi tento fakt nebude představovat nesnáze, neboť výfuk vznikne v limitovaném počtu 30 exemplářů. Cenu ale prozatím ještě neznáme.

Rozhodně však nepůjde o nízkou sumu, již s ohledem na zvolený materiál. Firma VB dodává, že výroba každého výfuku zabere přes 350 hodin. My pak jen zmíníme, že každý exemplář bude zdobit logo úpravce, jež bylo inspirováno dvěma zatáčkami v Modeně. Právě v této lokalitě totiž Balboni vozy Lamborghini testoval. Co nabídne dál, ukáže čas.


Valentino Balboni se vrací do služby, pod svou značkou VB vám vyladí Lamborghini - 1 - Valentino Balboni tuning 2016 prvni foto 01Valentino Balboni se vrací do služby, pod svou značkou VB vám vyladí Lamborghini - 2 - Valentino Balboni tuning 2016 prvni foto 02Valentino Balboni se vrací do služby, pod svou značkou VB vám vyladí Lamborghini - 3 - Valentino Balboni tuning 2016 prvni foto 03Valentino Balboni se vrací do služby, pod svou značkou VB vám vyladí Lamborghini - 4 - Valentino Balboni tuning 2016 prvni foto 04Valentino Balboni se vrací do služby, pod svou značkou VB vám vyladí Lamborghini - 5 - Valentino Balboni tuning 2016 prvni foto 05Valentino Balboni se vrací do služby, pod svou značkou VB vám vyladí Lamborghini - 6 - Valentino Balboni tuning 2016 prvni foto 06
Valentino Balboni nově založil tuningovou firmu, jenž se má specializovat na vozy Lamborghini

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše