15 minut vlastnictví Bugatti může komika přijít až na 5,7 milionu Kč

Žehráte nad tím, že vás provoz auta stojí desetitisíce nebo statisíce ročně? Ve světě Bugatti jsou takové peníze drobnými na benzin, už 15 minut vlastnictví může při troše smůly stát miliony.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

15 minut vlastnictví Bugatti může komika přijít až na 5,7 milionu Kč

10.6.2019 | Petr Miler

Žehráte nad tím, že vás provoz auta stojí desetitisíce nebo statisíce ročně? Ve světě Bugatti jsou takové peníze drobnými na benzin, už 15 minut vlastnictví může při troše smůly stát miliony.

Minulý týden obletěla svět zpráva o neskutečné smůle slavného amerického komika. Tracy Morgan si zkraje týdne pořídil pro něj nové, sněhově bílé Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport v ceně asi 2 miliony dolarů (45,3 milionu Kč), vysněný vůz ale pouhých 15 minut po převzetí naboural. Co na tom, že to nebyla jeho vina, s autem schopným jezdit rychlostmi okolo 400 km/h si sjel jen něco málo přes 400 sekund a mohl jej nechat odvézt do míst, kde si jej převzal.

Už tehdy jsme říkali, že to bude nejen psychicky, ale i ekonomicky tíživý karambol. Auto, na které statisíce stojí i pneu či výměna oleje, není možné opravit jen tak někde a jen tak něčím. Chce to specializovanou dílnu s originálními díly, které v některých případech musí být vyráběny na míru toho či onoho konkrétního provedení. Jakákoli nehoda zatěžující rozpočet sumou menší než 1 milion Kč tak bude raritou.

Tato suma vážně nebyla přehnaná, první odhad výše škody hovoří o 50 tisících dolarech, tedy 1,132 milionu Kč. Tučná suma na městský ťukanec a je stále otázkou, kdo ji zaplatí. Pojištění odpovědnosti v USA není takovou samozřejmostí jako u nás a jakkoli v případě této nehody lze očekávat, že viník pojištěný byl, pojišťovna u tak starého vozu nemusí chtít platit vše. Magazín The Blast tak s odkazem na své zdroje upozorňuje, že velkou část této sumy bude možná muset Morgan vytáhnout ze své kapsy a o zbytek se případně komplikovaně soudit.

Tady ale má naději na minimalizaci nákladů slušnou, The Blast ale upozorňuje i na větší problém. Oprava pocuchané karoserie je jedna věc, u podobných sběratelských vozů existuje i jiný problém - vliv každé podobné události na hodnotu vozu. Nehoda v historii ji pochopitelně zasáhne v negativním smyslu slova a tento náklad už Morganovi neuhradí nikdo a nijak - pojišťovny se obvykle zdráhají takové věci vůbec pojišťovat, neboť snadno může jít i miliony kvůli naprosté prkotině.

To je i tento případ, neboť dle odhadu expertů sníží nehoda zaznamenaná v americkém Carfaxu (něco jako u nás report Cebie) při budoucím prodeji hodnotu vozu asi o 200 tisíc dolarů - sběratelé si prostě více cení nebouraných exemplářů, ať už šlo o nehodu jakéhokoli typu. To je více jak 4,5 milionu korun, o které Morgan nehodou přišel jako mávnutím kouzelného proutku a pokud bude muset zaplatit opravdu, bude jej celé 15minutové vlastnictví stát okolo 5,7 milionu Kč. Tomu se říká jízda...


15 minut vlastnictví Bugatti může komika přijít až na 5,7 milionu Kč - 1 - Bugatti Veyron Grand Sport nehoda USA 0115 minut vlastnictví Bugatti může komika přijít až na 5,7 milionu Kč - 2 - Bugatti Veyron Grand Sport nehoda USA 0215 minut vlastnictví Bugatti může komika přijít až na 5,7 milionu Kč - 3 - Bugatti Veyron Grand Sport nehoda USA 0315 minut vlastnictví Bugatti může komika přijít až na 5,7 milionu Kč - 4 - Bugatti Veyron Grand Sport nehoda USA 0415 minut vlastnictví Bugatti může komika přijít až na 5,7 milionu Kč - 5 - Bugatti Veyron Grand Sport nehoda USA 0515 minut vlastnictví Bugatti může komika přijít až na 5,7 milionu Kč - 6 - Bugatti Veyron Grand Sport nehoda USA 0615 minut vlastnictví Bugatti může komika přijít až na 5,7 milionu Kč - 7 - Bugatti Veyron Grand Sport nehoda USA 0715 minut vlastnictví Bugatti může komika přijít až na 5,7 milionu Kč - 8 - Bugatti Veyron Grand Sport nehoda USA 0815 minut vlastnictví Bugatti může komika přijít až na 5,7 milionu Kč - 9 - Bugatti Veyron Grand Sport nehoda USA 0915 minut vlastnictví Bugatti může komika přijít až na 5,7 milionu Kč - 10 - Bugatti Veyron Grand Sport nehoda USA 1015 minut vlastnictví Bugatti může komika přijít až na 5,7 milionu Kč - 11 - Bugatti Veyron Grand Sport nehoda USA 11
Bugatti Veyron Tracyho Morgana vydrželo nové a nebourané jen čtvrt hodiny, celá tato eskapáda jej bude stát miliony, i když bude velmi dobře pojištěný

Zdroje: TMZ, The Blast

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama