- -

Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí

Vlastně ne jenom faceliftovaná a nemyslí si to jen on. Ve škodovkách je dnes tolik věcí „Simply Clever”, že už je ani lidé pořádně neznají.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí

4.5.2017 | Petr Miler | 19 příspěvků

Vlastně ne jenom faceliftovaná a nemyslí si to jen on. Ve škodovkách je dnes tolik věcí „Simply Clever”, že už je ani lidé pořádně neznají.

V úterý jsme vám přiblížili recenzi faceliftované Škody Octavia od britského novináře Mata Wilsona, v níž vyjmenoval 5 nedostatků tohoto vozu. Ač sám připustil, že na Octavii se chyby nehledají snadno, svou tradiční pětku dal dohromady. A my jsme vám ji přiblížili proto, že to nebylo hořekování nad řešením předních světel či cokoli podobného, ale zcela věcné, racionálně ospravedlnitelné nedostatky, které by třeba Škoda mohla chtít vyřešit.

V kostce šlo o řešení dodatečných tlačítek před řadicí pákou, nemožnost kamkoli chytře uložit kryt zavazadlového prostoru, zadní pásy bez rozumné ochrany proti přivření opěradly, „skleněný” infotainment příliš náchylný k ohmatání a těžká kapota motoru postrádající plynovou vzpěru. Souzněli jsme s tím, tohle jsou věci, které by mohly být řešeny lépe. Jenže v jedné věci se Mat Wilson mýlil - je už dávno vyřešená a nevšiml si toho ani on, ani my.

Naštěstí máme vás, pozorné čtenáře, kteří se pro změnu nebojí kritizovat nás. A jsme za to rádi, neboť jen díky tomu můžeme chybu napravit a přinést přesnější informace všem. Totiž, i když jsme snad stokrát testovali Octavie všech generací a někteří z nás je měli či mají za svá soukromá auta, nikdy jsme si nevšimli toho, že i u verze liftback existuje možnost, kam kryt zavazadlového prostoru uložit. A to přesně tak chytře, jak by si jistě i Mat Wilson přál.

Upozornil nás na to náš čtenář z Prostějova, který se nám ozval s tím, že se o tom sice moc nemluví, ale onen kryt zavazadlového prostoru lze vyjmout a zasunout za zadní opěradla. Zběžným pohledem si toho nevšimnete, ale na bočním obložení zavazadlového prostoru nahoře u opěradel jsou dva malinké výstupky, které plato podrží ve svislé poloze, aby nespadlo na podlahu kufru. A není to tak náhodou, Škoda to tak udělala záměrně - dokonce o tom hovoří i v knize, kterou nikdo nečte, v návodu k obsluze na straně 99.

Požádal jsem tedy kolegu, který s Octavií III jezdí, aby se nad ránem pokusil celou věc nafotit a povedlo se. Na přiložených fotkách tak můžete do detailu vidět, jak celé řešení funguje - pokud jej tedy neznáte. Ani kolega, který Octavii používá, o tom ale nevěděl a s platem si párkrát v minulosti dělal hlavu. Pokud jste na tom stejně, mrkněte se, jak tahle věc funguje, podle kolegy je uložení velmi jednoduché, v podstatě stačí plato za sedadla jednoduše spustit a už se odtud nehne. Stejně jednoduše ho pak vrátíte zpátky.

Inu, Škoda je v posledních letech „Simply Clever” tak moc, že se pod tíhou některých, někdy až trochu vyumělkovaných vychytávek nemluví o těch běžnějších a prakticky lépe využitelných. Tak to touto cestou můžeme napravit a Matovi o tom samozřejmě řekneme - snad se také opraví v některém ze svých příštích videí...

Díky za tip, Josefe S.!

Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 1 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 01Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 2 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 02Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 3 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 03Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 4 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 04
Mat Wilson si se zadním platem lámal hlavu zbytečně...

Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 5 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 05Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 6 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 06Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 7 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 07Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 8 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 08Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 9 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 09Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 10 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 10Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 11 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 11Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 12 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 12Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 13 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 13Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 14 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 14Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 15 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 15Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 16 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 16Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 17 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 17Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 18 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 18
...lze jej velmi jednoduše uložit za zadní sedadla. Jen se o tom moc neví

Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 19 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 19Brit se přepočítal, faceliftovaná Škoda Octavia má o chybu méně, než si myslí - 20 - Skoda Octavia kryt zavazadloveho prostoru ulozeni 20
Zmiňuje se o tom ovšem i návod k obsluze

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 19 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše