Reklama

Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda

Nehodu Richarda Hammonda v Alpách nelze vnímat jako šťastnou událost, jako štěstí v neštěstí ale ano. On je asi jediným z tria, který ji mohl přežít.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda

4.7.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Nehodu Richarda Hammonda v Alpách nelze vnímat jako šťastnou událost, jako štěstí v neštěstí ale ano. On je asi jediným z tria, který ji mohl přežít.

Okolo nehody Richarda Hammonda je stále živo. Pro někoho přitom může být překvapivé, že se celý svět nadále točí okolo nějaké bouračky jednoho britského novináře a moderátora. Nicméně Hammond si společně s Jeremy Clarksonem a Jamesem Mayem vytvořil obrovskou základnu příznivců, do které radí i spousta novinářů. Asi by vás tedy nemělo udivit, že i nás zas a znovu zajímá, jak na tom Hammond je a jak jeho kondice ovlivní další přípravy druhé sezóny The Grand Tour.

Ani jedné této oblasti se ale dnes věnovat nebudeme. Místo toho si probereme teorii lidí ze štábu samotné The Grand Tour, podle níž by Clarkson a May nepřežili, pokud by se ocitli na místě Hammonda v kokpitu Rimacu Concept_One. Důvodem tohoto tvrzení je výška obou, respektive vlastně všech tří moderátorů. Zatímco Hammond měří 170 centimetrů, May je 183 a Clarkson dokonce 196 centimetrů vysoký.

V případě Hammonda lze tedy nejspíše v každém autě na světě očekávat nad hlavou nemalý prostor. Nejmenší z populární britské trojice tak měl dostatek místa i pro helmu poté, co byly některé deformační struktury poničeny a on uvízl v pásech vzhůru nohama a hlavou dolů. Pokud by ale byl na stejném místě Clarkson či May, vše by nejspíše skončilo tragicky.

Oba vyšší moderátoři by prý po několikerém převrácení vozu a tedy několika úderech do hlavy - klidně i přes helmu - upadli do bezvědomí. Právě to by je nejspíše stálo život, neboť Hammond, ačkoliv rolování vozu popsal jako stav, kdy „jste zavření v sušičce spolu s několika kameny a někdo vás pošle ze svahu dolů“, zůstal po celou dobu při vědomí. Snadno se tak mohl z vozu sám vysoukat.

Pokud Clarksona či May ztratili vědomí, logicky by toho nebyli schopni. A protože Rimac vzplál jen krátce po dopadu, těžko by to znamenalo něco jiného než nejhorší představitelný scénář. Hammondovo opuštění vozu se odehrálo v řádu sekund a sám navíc dodává, že vše bylo náročné a že navíc na traťové komisaře křičel, aby jej vzali za ruce, neboť si nejspíše zlomil nohu. To se pak následně i prokázalo.

I kdyby tak v případě Hammondových vyšších kolegů nedošlo na nejhorší, havárie by je mohla stát třeba chůzi. Pokud by totiž upadli do bezvědomí a došlo by k neodborné manipulaci, mohly by být nenávratně poškozeny některé orgány jako nohy. Jak jsme ale zmínili v úvodu, vše je jen teorie. Hammond za ni ale může být rád, neboť nyní se již jeho malé výšce nikdo nebude vysmívat - i zdánlivá nevýhoda se někdy může obrátit ve výhodu...

Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 1 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 15Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 2 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 16Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 3 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 17Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 4 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 18Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 5 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 19
Pokud by Clarkson a May...

Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 6 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 01Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 7 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 02Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 8 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 03Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 9 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 04Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 10 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 05Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 11 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 06Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 12 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 07Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 13 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 08Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 14 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 09
...havarovali místo Hammonda v Rimacu Concept_One...

Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 15 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 10Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 16 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 11Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 17 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 12Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 18 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 13Clarkson a May by asi nepřežili, kdyby s Rimacem bourali místo Hammonda - 19 - Richard Hammond crash Rimac Concept One 14
...nehodu by nejspíše nepřežili

Zdroj: The Sunday Times Driving

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama