Reklama

Dokážete odpovědět na otázky, které Elon Musk rád pokládá při pracovním pohovoru?

Musk jistě nemluví s každým svým zaměstnancem, blízké spolupracovníky si ale vybírá. A podle svých slov vždy pokládá pár otázek, na které každý uchazeč musí odpovědět.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Dokážete odpovědět na otázky, které Elon Musk rád pokládá při pracovním pohovoru?

21.2.2019 | Mirek Mazal

Musk jistě nemluví s každým svým zaměstnancem, blízké spolupracovníky si ale vybírá. A podle svých slov vždy pokládá pár otázek, na které každý uchazeč musí odpovědět.

Elona Muska asi není třeba složitě představovat. Každý na něj jistě bude mít svůj názor a můžete jej považovat za cokoli od génia po lháře. Bez ohledu na to je ale třeba uznat, že to inteligentní, schopný a pracovitý člověk, který se úspěchu v několika oborech jistě nedočkal náhodou. Nezvládl by to sám, musel si vždy vybrat i ty správné kolegy a jeho oficiální biografie dává slušné vodítko k tomu, jak to dělá.

Pokud hádáte, že všelijak, jen ne normálně, hádáte správně. Musk se nepochybně zajímá o to, kdo má jaké vzdělání, zkušenosti či jaké úspěchy za ním stojí, ale tyhle aspekty představují spíše odškrtnutí nezbytného. Chleba se láme jinde a pokud byste se náhodou někdy dostali k němu do kanceláře s úmyslem získat práci třeba u Tesly, můžete jej překvapit připravenými reakcemi na jeho záludné dotazy.

První otázka je jistě složitá, ale svým charakterem zase tak nepřekvapí - odpověď v pár větách dovolí nahlédnout do uvažování zájemce více než spousta typických dotazů a od člověka jeho úrovně bychom takovou i čekali. „Řekněte mi příběh o vašem životě a rozhodnutích, které jste během cesty udělali a proč jste je udělali. A také mi řekněte o některých nejtěžších problémech, kterým jste se věnovali a jak jste je vyřešili,“ definuje Musk svou první záludnou otázku a říká, že tato část je velmi důležitá.

Není to ale vše. Musk podle svých slov v určitém okamžiku často pokládá uchazeči druhou typickou otázku. Na rozdíl od skličujícího příběhu o cestě životem přes všechny překážky je to skoro hádanka svědčící o jediném - inteligenci. „Stojíte na povrchu Země. Ujdete míli na jih, jednu míli na západ a jednu míli na sever. Skončíte přesně tam, kde jste začali. Kde se nacházíte?“ Co myslíte, dokázali byste uspět? Zkuste popřemýšlet, a pokud není chuť, čtěte dále. Ještě krátký tip: Existují dvě správné odpovědi.

První správnou odpovědí je přímo Severní pól. Vzhledem k tomu, že Země je koule, tak tři míle chůze popsanými směry budou na určitém místě znamenat trojúhelník, kterým člověk dojde zpět, odkud vyšel. Druhá správná odpověď je kterýkoliv bod severní kružnice (rovnoběžky) umístěné o jednu míli severněji od kružnice o obvodu jedné míle a středem v Jižním pólu. Pokud z takových bodů jdete na jih, dojdete právě na kružnici s obvodem jedné míle. Když pak půjdete míli na západ, obejdete celou kružnici a po vlastních stopách se vrátíte na místo, odkud jste vyšli.

Nejsme si jisti, jestli neschopnost odpovědět na druhou zmíněnou záležitost bude skutečně rozhodující při hledání třeba nového šéfdesignéra Tesly, ale i to je možné, nestáli jsme u zrodu několika světoznámých firem, abychom mohli tvrdit opak. Na každý pád je to dobrý pohled do zákulisí myšlenkových pochodů amerického vizionáře. On nikdy nekoukal na svět běžným pohledem...

Dokážete odpovědět na otázky, které Elon Musk rád pokládá při pracovním pohovoru? - 1 - Bob Lutz Elon Musk budoucnost aut PerexDokážete odpovědět na otázky, které Elon Musk rád pokládá při pracovním pohovoru? - 2 - Elon Musk Autopilot novy perexDokážete odpovědět na otázky, které Elon Musk rád pokládá při pracovním pohovoru? - 3 - elon musk billboard 02Dokážete odpovědět na otázky, které Elon Musk rád pokládá při pracovním pohovoru? - 4 - Elon Musk dalsi 01Dokážete odpovědět na otázky, které Elon Musk rád pokládá při pracovním pohovoru? - 5 - Elon Musk hanba 2017 Q3 PerexDokážete odpovědět na otázky, které Elon Musk rád pokládá při pracovním pohovoru? - 6 - elon musk tesla model s 01Dokážete odpovědět na otázky, které Elon Musk rád pokládá při pracovním pohovoru? - 7 - Elon Musk priznal problemy Tesly s vyrobou Perex
Jedna věc je v případě Elona Muska jistá - není to obyčejný člověk. A tak si ani obyčejným způsobem nevybírá své lidi

Zdroj: Curiosity

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama