- -

Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď?

Je to docela jednoduché řešení, které ušetří tolik trápení, přesto jej dosud žádné auto z výroby nenabízí. Ford to zjevně chce konečně změnit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď?

30.8.2017 | Marek Bednář | 10 příspěvků

Je to docela jednoduché řešení, které ušetří tolik trápení, přesto jej dosud žádné auto z výroby nenabízí. Ford to zjevně chce konečně změnit.

Znáte to - ráno si doma uvaříte kávu a vezmete si ji s sebou na cestu do práce. Ale protože se vám zrovna zachtělo jet Focusem RS a ne Mondeem, vezmete to zatáčkami, ne po dálnici. A když přijedete do práce, na kalhotách se vám skví kromě nažehlených puků taky skvrna od kávy. To když jste tu pravotočivou vracečku do kopce vzali o chloupek rychleji, než byly schopny držáky nápojů zvládnout.

Právě pro vás tu je nový patent Fordu - držák nápojů, který se umí sám vyrovnávat. Je to relativně jednoduché, držák je umístěn v Kardanově závěsu a má vespod závaží, takže se naklání podle toho, jak a kudy jedete. Nezáleží, jestli budete sjíždět prudký kopec v F-150 Raptoru nebo brousit Laguna Seca v GT, tenhle držák nápojů by měl umět udržet kávu v kelímku při jakékoliv činnosti.

Samozřejmě, je to zatím patent, nevíme, jestli a do jakých aut se dostane. Očividně potřebuje víc místa než normální držák nápojů, ale to se zdá být jen malou pihou na kráse. Patentové obrázky ukazují i zvýšenou vnější část, která funguje zároveň jako ochrana před prachem a drobky a jako zarážka, aby se závěsy nevychýlily v některém směru příliš.

Je to jednoduché a účinné, až nás napadla otázka - proč některá z automobilek s něčím takovým nepřišla už dávno? Odpověď neznáme, našli jsme ale pokus jednoho rusko-amerického technika o něco velmi podobného, který chtěl takový držák jakožto dodatečné příslušenství prodávat pod značkou Maksimatic.

Nevíme o tom, že by s ní udělal díru do světa, byť kdysi zkoušel rozjet její prodej díky crowdfundingu. Díky tomuto vynálezu si ale můžeme níže na obrázcích i videu prohlédnout, jak dobře tahle věc funguje - ani při ostré jízdě v Audi TT nepustí šálek ani kapku. I když je zcela otevřený a skoro plný. Tohle je vážně dobrá věc...

Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 1 - gyroskopicky drzak napoju ford patent 01Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 2 - gyroskopicky drzak napoju ford patent 02Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 3 - gyroskopicky drzak napoju ford patent 03Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 4 - gyroskopicky drzak napoju ford patent 04
Princip funkce gyroskopického držáku nápojů Fordu je celkem jednoduchý

Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 5 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 01Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 6 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 02Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 7 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 03Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 8 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 04Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 9 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 05Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 10 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 06Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 11 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 07Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 12 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 08Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 13 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 09Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 14 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 10Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 15 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 11Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 16 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 12Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 17 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 13Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 18 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 14Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 19 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 15Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 20 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 16Ford si patentoval držák nápojů, z něhož se vám už nikdy nic nevylije. Proč až teď? - 21 - Drzak napoju ze ktereho se nic nevylije Ford dalsi 17
Jeho nápad ovšem není nový. Podobná věc fungující na stejném principu se pod značkou Maksimatic měla i prodávat. Díky ní vidíme, že princip je to dokonale funkční

Zdroje: Motor1, Better Cup Holder

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama