Reklama

James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete

(+ videa) Slavný moderátor se svého luxusního kupé, které se objevilo i v jedním z dílu Top Gearu, nezbavuje zrovna z obvyklých důvodů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete

10.2.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

(+ videa) Slavný moderátor se svého luxusního kupé, které se objevilo i v jedním z dílu Top Gearu, nezbavuje zrovna z obvyklých důvodů.

Na sklonku 60. let minulého století Rolls-Royce představil kupé Corniche, které se záhy stalo velkým hitem. Kromě stylové karoserie dostalo 6,75litrový motor vybavený dvojitými karburátory a třístupňovou automatickou převodovkou. Při délce 5,2 m měl vůz třímetrový rozvor, který bez problémů hostil čtveřici sedadel. Není tedy divu, že mezi majitele patřil třeba Aristotle Onassis, Paul McCartney, David Bowie, Tom Jones či Frank Sinatra.

V roce 2007 tyto řady rozšířil i James May, který si pořídil exemplář s vínovým lakem a béžovým koženým interiérem. Slavný moderátor s kupé za deset let najel pouze 15 tisíc kilometrů, což vlastně není až tak překvapivé. Jeho práce jej přivádí za volant mnoha dalších aut, nikoliv jen toho vlastního. Navíc Corniche je pouze součástí Mayova vozového parku, jak nám ostatně osvětlila třeba poslední epizoda The Grand Tour.

May se nyní rozhodl, že dvoudveřové kupé z roku 1972 prodá v aukci Bonhams. Ta se koná 19. března v Goodwoodu, přičemž dle odhadů by Corniche měl změnit majitele za 29 až 35 tisíc Eur (cca 783 600 až 945 730 Kč). Při pohledu na zachovalý stav i nízký nájezd kilometrů rozhodně nejde o enormní sumu, i ta nižší je ovšem podle Maye 1,5 až 2násobná oproti té, kterou sám za tento Rolls-Royce kdysi zaplatil.

Více než to je ovšem zajímavý důvod, proč se slavný moderátor vozu zbavuje. May se svěřil s tím, že na auto „začal být alergický”. To zní jako jinotaj pro ztrátu řidičského zájmu, ale není to tak, má skutečnou alergii na jeho kožené čalounění. „Když jej řídím více než půl hodiny, začnu se drbat. A pak musím vyvařit veškeré oblečení.“ Neznamená to ovšem, že je interiér nějak závadný či napadený roztoči. May se zkrátka s postupujícím věkem stal alergickým, což se může stát každému.

Nyní si tedy můžete pořídit Corniche ověnčený zajímavou historii, do které patří třeba i výstup v páté epizodě jedenácté série Top Gearu. May jej přitom postavil proti Mercedesu 600 Grosser Jeremy Clarksona, přičemž jako majitel na vůz samozřejmě pěl nemalé ódy - jak se můžete sami přesvědčit níže. Tehdy vyzdvihoval hlavně cenu, která byla nižší než u tehdy nového Fordu Mondeo, dnes je ale situace trochu jiná - dráže z Fordů vyjde jen Focus RS...

James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete - 1 - Rolls-Royce Corniche James May 01James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete - 2 - Rolls-Royce Corniche James May 02James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete - 3 - Rolls-Royce Corniche James May 03James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete - 4 - Rolls-Royce Corniche James May 04James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete - 5 - Rolls-Royce Corniche James May 05James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete - 6 - Rolls-Royce Corniche James May 06James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete - 7 - Rolls-Royce Corniche James May 07James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete - 8 - Rolls-Royce Corniche James May 08James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete - 9 - Rolls-Royce Corniche James May 09James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete - 10 - Rolls-Royce Corniche James May 10James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete - 11 - Rolls-Royce Corniche James May 11James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete - 12 - Rolls-Royce Corniche James May 12James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete - 13 - Rolls-Royce Corniche James May 13James May prodává svůj Rolls-Royce Corniche, důvod neuhádnete - 14 - Rolls-Royce Corniche James May 14
James May se rozhodl prodat svůj Rolls-Royce Corniche z roku 1972. Důvod rozhodně neuhádnete

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Autobazar

zobrazit vše