James May v rozhovoru vyhlásil nejlepší auto roku 2018, hned si jedno koupil

Nejen nejlepší auto loňského roku, ale i svůj názor na dieselové motory či na novou Toyotu Supra prozradil v rozhovoru slavný moderátor Top Gearu a The Grand Tour.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

James May v rozhovoru vyhlásil nejlepší auto roku 2018, hned si jedno koupil

21.1.2019 | Petr Prokopec

Nejen nejlepší auto loňského roku, ale i svůj názor na dieselové motory či na novou Toyotu Supra prozradil v rozhovoru slavný moderátor Top Gearu a The Grand Tour.

Není tomu dlouho, co James May prohlásil, že své šediny si nechal opětovně narůst jen kvůli divákům. Ač to myslel minimálně napůl v žertu, řada lidí se nejspíše zděsila, když zahlédla nejnovější video s ním v hlavní roli. May se totiž nechal vyzpovídat v kadeřnictví, což by mohlo naznačit, že svou hřívu se zase chystá shodit. Toho bychom se ale nakonec neměli obávat, na nůžky či strojek v jeho případě nakonec nedošlo. Místo toho si James užil kadeřnictvím nabízenou kávu a zodpověděl bezpočet otázek.

Hned ta první je spojena s nejlepší vozem, který loni řídil. Za ten označil Alpine A110, který si také hned na rozdíl od mnoha jiných pořídil. Oslovily jej i jeho kompaktní rozměry, díky kterým má vlastně k dispozici širší kus silnice. „I proto třeba Richard Hammond má z nás tří největší dům, protože je nejmenší.“ S čím ovšem James má trochu problém, to je vzhled. Zastává totiž názor, že nová auta by měla být nová i vzhledově, nikoliv se vracet v čase do minulosti.

To je koneckonců důvod, proč nové generaci Toyoty Supra dává May palec nahoru. Zároveň přiznává, že nikdy v životě nevlastnil japonské auto. Tedy až na krátkou epizodu s Daihatsu Fourtrak, které velmi rychle poslal pryč. Pokud by se ale rozhodl změnit názor, byla by prý Supra stoprocentně na vrcholu jeho nákupního seznamu. Či případně Nissan GT-R. Jakmile by ovšem kterýkoliv z těchto vozů zamířil do Jamesovi garáže, jednalo by se vlastně o historické prvenství i z jiného důvodu, než je země původu.

May totiž dále prozradil, že veškeré jeho vozy mají motor usazený uprostřed či vzadu. Platí to jak o zmiňovaném Alpine, jehož 1,8litrový přeplňovaný čtyřválec se nachází hned za sedadly, tak dokonce o elektrickém BMW i3. V jeho případě je totiž pohonná jednotka usazena nad zadní nápravou. Supra však disponuje přeplňovaným třílitrovým šestiválcem vpředu, tamtéž pak můžeme nalézt i nadvakrát přeplňovaný 3,8litrový agregát Nissanu.

Jaká další auta přitom James skrývá v garáži? Jedním z nich je Ferrari 308, u kterého obdivuje hlavně design. Kromě toho mu daleko více voní než moderní auta, nicméně jízda v něm je v podstatě utrpením a takový Volkswagen Golf by zejména vaše pozadí potěšil daleko více. To je více než překvapivé, neboť May byl u všech zafixován jako milovník starých časů. Aktuálně však dodává, že vše, co je nové, je vlastně lepší.

Co ovšem Maye nikdy neoslovilo, to jsou diesely. Nejde přitom o žádnou hysterickou reakci založenou na soudobé averzi, vozy osazené tímto hnacím ústrojím James vždy odmítal. „Už v 90. letech, kdy byl každý nadšený dieselovými supersedany budoucnosti, jsem říkal, že jsou nesmyslné. A navíc podivně smrdí, nemají takovou okamžitou odezvu na plynový pedál a jejich pohonné ústrojí rachotí. Zbavte se jich.“

Přiložené video s ním vám veškeré Jamesovy odpovědi přiblíží v originále. Za nás pak jen na závěr dodáme Mayovo zhodnocení svých kolegů. Tím otravnějším je prý Jeremy Clarkson, ovšem ani on, ani Richard Hammond nejsou těmi motoristickými novináři, na které by se James nejraději díval v televizi. Na prvním místě je totiž on, druhé místo pak okupuje Chris Harris. Tedy v podstatě jeho konkurence.


James May v rozhovoru vyhlásil nejlepší auto roku 2018, hned si jedno koupil - 1 - James May 2019 barbershop videoscreen
James May zodpověděl řadu otázek na neobvyklém místě, v kadeřnictví. Na zkrácení jeho šedin ale nedošlo

James May v rozhovoru vyhlásil nejlepší auto roku 2018, hned si jedno koupil - 2 - James May nove auto odhaleni 02James May v rozhovoru vyhlásil nejlepší auto roku 2018, hned si jedno koupil - 3 - James May nove auto odhaleni 03James May v rozhovoru vyhlásil nejlepší auto roku 2018, hned si jedno koupil - 4 - James May nove auto odhaleni 04James May v rozhovoru vyhlásil nejlepší auto roku 2018, hned si jedno koupil - 5 - James May nove auto odhaleni 06
V rozhovoru zmínil i nejlepší auto, které loni poznal, Alpine A110. Jedno, právě toto si hned koupil

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama