Reklama

K mání je auto, které přežilo řádění Top Gearu. To už něco znamená

Tenhle Renault se objevil v Mayově minisérii „Lidová auta” a byl testován jako v Top Gearu. Prošla jím spousta kulek i střel z RPG, přesto stále žije.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je auto, které přežilo řádění Top Gearu. To už něco znamená

15.11.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Tenhle Renault se objevil v Mayově minisérii „Lidová auta” a byl testován jako v Top Gearu. Prošla jím spousta kulek i střel z RPG, přesto stále žije.

Když píšeme o nějakém autě na prodej, většinou to je proto, že je v opravdu perfektním stavu. Tentokrát to je přesně naopak - tohle auto je vrak a pojízdné je sotva dost, aby najelo na odtahovku. Má za sebou opravdu krušný život v showbusinessu; krušnější než spousta ostatních aut použitých při natáčení filmů.

Když napíšeme, že účinkovalo v minisérii Lidová auta, moderované Jamesem Mayem, spousta lidí si řekne, že mohlo tak nanejvýš jezdit pomalu krajinou. Jenže to je Renault 4, jedno z francouzskýéch vojenských aut, a James May se rozhodl testovat, jak na tom budou v boji. Ovšem, v duchu Top Gearu.

Autem tedy prošlo pár kulek ráže .303 z pušky Lee-Enfield, zásobník či dva z čínské verze legendárního AK-47, jeden pás nábojů z kulometu... a několik střel z RPG. Několik proto, že prvních pár granátů prošlo skrz a vybouchlo až na hromadě štěrku za autem. Ta poslední ale trefila dveře, což stačilo na odpálení a explozi.

Přesto tenhle Renault není na milion kousků, výbuch střely z RPG přežil... tedy, nikoliv ve zdraví, ale pořád je poznat, že to je auto a dokonce i Renault 4. A nyní si ho můžete koupit, třeba jako vzpomínku na řádění tak typické pro dosud nejslavnější éru britské automobilové show.

Ucházet se o něm můžete v aukci na eBayi. Přihazování končí 22. listopadu večer a aktuální cena po šesti příhozech je 320 liber, tedy asi 10 tisíc korun. K čemu něco takového novému majiteli bude, netušíme, ale je-li někdo zapřisáhlý fanoušek Top Gearu a potřebuje dekoraci do zahrady...

K mání je auto, které přežilo řádění Top Gearu. To už něco znamená - 1 - Renault 4 ex James May Top Gear torture 01K mání je auto, které přežilo řádění Top Gearu. To už něco znamená - 2 - Renault 4 ex James May Top Gear torture 02K mání je auto, které přežilo řádění Top Gearu. To už něco znamená - 3 - Renault 4 ex James May Top Gear torture 03K mání je auto, které přežilo řádění Top Gearu. To už něco znamená - 4 - Renault 4 ex James May Top Gear torture 04K mání je auto, které přežilo řádění Top Gearu. To už něco znamená - 5 - Renault 4 ex James May Top Gear torture 05K mání je auto, které přežilo řádění Top Gearu. To už něco znamená - 6 - Renault 4 ex James May Top Gear torture 06K mání je auto, které přežilo řádění Top Gearu. To už něco znamená - 7 - Renault 4 ex James May Top Gear torture 07K mání je auto, které přežilo řádění Top Gearu. To už něco znamená - 8 - Renault 4 ex James May Top Gear torture 08K mání je auto, které přežilo řádění Top Gearu. To už něco znamená - 9 - Renault 4 ex James May Top Gear torture 09K mání je auto, které přežilo řádění Top Gearu. To už něco znamená - 10 - Renault 4 ex James May Top Gear torture 10
„Terminální poškození z boje”, píše se v inzerátu. Není se co divit

Zdroj: eBay přes Motor1

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše