K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý

18.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nabízený P1 se kromě 917 koní pyšní šasí č. 000002. A také dvěma karoseriemi, z nichž jedna dává plně najevo karbonovou strukturu.

Dnešním dnem startuje motoristický víkend v americkém Monterey. Jeho zřejmě největší hvězdu v podobě koncepčního kupé Vision Mercedes-Maybach 6 jsme si díky úniku mohli prohlédnout již včera, nicméně to neznamená, že byste přišli o důvod, proč do Pebble Beach vyrazit. Kromě řady dalších novinek či exkluzivních vozů z let minulých bude totiž na místě také probíhat aukce společnosti Mecum, která nabídne k prodeji spoustu výjimečných aut.

Jedním z klenotů, které pod dražební kladívko zamíří, bude také McLaren P1. Nejde však o běžný exemplář, byť takovým ve výsledku není žádný z 375 vyrobených kusů. Nicméně tento je vskutku výjimečný, neboť se pyšní šasím s výrobním číslem 000002. Jde tedy o vůbec první vůz nabídnutý veřejnosti ke koupi, neboť „jedničku“ si značka ponechala pro sebe.

Původně vůz dorazil k zákazníkovi v květnu 2014 se standardně lakovanou karoserií, nicméně McLaren posléze oznámil, že chystá také sérii plně najevo dávající svá karbonová vlákna, která ovšem bude dostupná pouze pro některé ze stávajících majitelů vozu. Ten vlastnící „dvojku“ tedy vůz poslal v září 2015 zpět do továrny, jež po následující tři měsíce hybridní kupé P1 kompletně ohákla do zeleného karbonu evokujícího tradiční British Racing Green.

V tomto odstínu přitom není vyvedena pouze karoserie, ale také 19palcová přední a 20palcová zadní kola. Mimo to nechybí zelená také na vnitřních dekorech či švech čalounění. Podobného ražení vznikly pouze čtyři vozy, zelený je ovšem pouze jeden. Mimo to známe i kompletně modré provedení, které bylo odhaleno letos na autosalonu v Ženevě.

Zpět ovšem k „dvojce“, která stejně jako zbytek produkce počítá s hybridním ústrojím složeným z benzinového 3,8litrového osmiválce twin-turbo a elektromotoru. Ty dávají k dobru 917 koní, jenž kupé rozpohybují z klidu na stovku za 2,8 s, na dvoustovku za 6,8 sekundy a na třístovku za 16,5 s. Bez omezovače by pak nejvyšší rychlost činila 401 km/h.

Vůz má najeto pouhých 576 mil (927 km), jeho majitel jej tedy evidentně pořídil hlavně jako investici. Tomu ostatně napovídá i odhad předpokládané ceny, jež se pohybuje mezi 2,5 a 3 miliony dolarů (cca 60,52 až 72,52 mil. Kč). Součástí prodeje je přitom i původní karoserie lakovaná standardní barvou.

K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 1 - McLaren P1 Green Carbon 02K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 2 - McLaren P1 Green Carbon 01K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 3 - McLaren P1 Green Carbon 03K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 4 - McLaren P1 Green Carbon 04K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 5 - McLaren P1 Green Carbon 05K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 6 - McLaren P1 Green Carbon 06K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 7 - McLaren P1 Green Carbon 07K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 8 - McLaren P1 Green Carbon 08K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 9 - McLaren P1 Green Carbon 09K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 10 - McLaren P1 Green Carbon 10K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 11 - McLaren P1 Green Carbon 11K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 12 - McLaren P1 Green Carbon 12
Do aukce Mecum míří druhý vyrobený McLaren P1, jenž byl na popud majitele zbarven kompletně do zelena

K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 13 - McLaren P1 Green Carbon 13K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 14 - McLaren P1 Green Carbon 14K mání je druhý vyrobený McLaren P1, celokarbonový, bizarně zelený a sotva jetý - 15 - McLaren P1 Green Carbon 15
Kromě oficiální sady můžeme posloužit i pár fotkami z vykládky vozu přímo v Monterey

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše