Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
K mání je úplně nový, „nevybalený” Ford GT 2005. Jel jen 4 km z fabriky na kamion
5.2.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Jestliže vás Ford nedostává do kolen novou generací GT, je tu šance koupit si jako nové auto tu předchozí. Není levná, je ale pořád levnější.
Čas od času píšeme o autech, která jsou na prodej „jako nová”. Klidně mají za sebou třeba 10, 15, 25 let života, za tu dobu se ale zkrátka sotva pohnula. Někdy stála celou dobu v garáži, někdy třeba u dealera, jindy s nimi majitelé vyrazuli dvakrát za rok do kostela a jinak je leda leštili.
Stavu nového auta se hodně přiblížila třeba tahle Lancia Delta HF Integrale. Její majitel s ní nikdy nejel, jen ji servisoval, aby ji po letech mohl nabídnout na prodej s obrovským finančním ziskem - tedy, potenciálním. Měla najeto 50 km, dnes tu ale máme auto, vedle jehož proběhu je i těch padesát kilometrů něco jako cesta kolem světa.
Tenhle Ford GT z roku 2005 je po stránce najetých kilometrů opravdu nový. Jistě, je mu dvanáct let, ale za tu dobu jel po vlastní ose leda z výrobní linky na kamion. Na displeji mu svítí 2,6 mil, což je 4,2 kilometru. Ne 42, opravdu čtyři celá dva, něco, co většina lidí nemá problém uběhnout bez zastávky.
Podle prodejce je tohle exemplář s nejnižším kilometrovým proběhem na světě a my nemáme důvod mu nevěřit. Není problém narazit na Ford GT s 5 - 10 tisíci na tachometru, spousta majitelů s nimi moc nejezdí pro uchování hodnoty, ale 4,2 km je opravdu neobyčejně málo.
Vůz byl prý dovezen do současné garáže 16. května 2005 na podstavcích s kolečky, takže se netočila ani kola, nebyl ani tlačen nebo tažen. A z téhle garáže taky na podstavcích vyjede v červnu letošního roku. Fotografie jsou čerstvé, první majitel odmítl přípravu před prodejem, takže auto je skutečně „nevybalené” všude zůstaly ochranné igelity a všemožné nálepky, samozřejmě včetně tzv. window sticker, kde se mimo kompletní výbavy dozvídáme i o původní spotřebě paliva dle EPA.
Cena tohoto stroje času je 465 tisíc dolarů, tedy asi 11,8 milionu korun; inzerát najdete zde. Vzhledem k tomu, že se tahle auta jako nová prodávala za nějakých 160 tisíc dolarů, zhodnocení o 200 % během pouhých deseti let z tohoto GT dělá perfektní investici. Podobně ale bude nejlepší ho koupit jako investici; chcete-li se svým novým GT jezdit, volili bychom kousek, který se po svůj dosavadní život hýbal vlastní silou - pár tisíc ujetých kilometrů na jeho stavu asi nepoznáte a cena bude jistě nižší.
Na druhou stranu, pokud vás Ford neuchvátil novým GT a jeho podivnostmi, je to jedinečná šance koupit si jako nové auto jeho předchozí generaci. Jiné takové dost možná ani už neexistuje. A nakonec, i těch 465 tisíc dolarů je nižší cena, než kolik chce Ford za novou generaci. Nehledě na to, že prodávající nebude dělat drahoty vám vůz za tuto cenu přepustit...




















Tenhle Ford GT najel za 12 let jen 4 kilometry, dá-li se v případě takové kilometráže vůbec hovořit o ježdění
Zdroj: Autotrader
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Holku z Kelly Family, nebo sexbombu v bikinách? Srovnání BMW M5 s nepřiznanou novou „Alpinou B5” dává jasnou odpověď
včera
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
23.6.2026
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
21.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- Salač bude i v příštím roce jezdit MS v týmu OnlyFans American Racing včera 19:43
- Pre Dutch TT: Lídry jsou Bezzecchi, Gonzalez a Quiles včera 16:00
- MotoGP v Brně pomohlo lidem v nouzi. Nevyužité jídlo zamířilo k potřebným včera 12:00
- Jonas Folger v Mostě s divokou kartou pro Supersport včera 10:00
- Pedro Acosta je prezentován jako nástupce Pecco Bagnaii 24.6.2026
Nejnovější články
Místo přímých zákazů plíživé nařizování přes „poslušné”: Nový plán EU vnutí elektrická auta i těm, kteří je vůbec nechtějí
před hodinou
Otec Lewise Hamiltona rozprodává svou sbírku aut, zkrátka se v životě opravdu nedržel
před 3 hodinami
Škoda zkusila vysvětlit, proč její nejnovější model dostal vertikální displej. Jako by zapomněla, že je otočný
před 4 hodinami
USA zakázaly prodej nových Polestarů v zemi, dokonce i těch, které se tam vyrábí. Firma se ani nebrání a dobře ví proč
před 6 hodinami
Automobilka se rozhodla znovu vynalézt způsob, jakým „sedíme” za volantem auta. A myslí to smrtelně vážně
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.26. 15:11 - řidičBOB
- Letní 225(př) + 255(z) 18-19" - které? 06.26. 13:54 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 06.26. 13:53 - řidičBOB
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.26. 11:35 - Brus
- Fiat a vše kolem nich 06.26. 10:56 - pavproch
- e89 el. steering - přeprogramování ??? 06.25. 12:12 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 06.24. 21:19 - řidičBOB
- Volvo 06.24. 16:54 - řidičBOB
