Mladému páru zloději v průběhu dovolené očesali auto na letištním parkovišti

Drahá letištní parkoviště mohou leckomu přijít jako bezpečné místo, kde nechat svůj vůz během cesty do zahraničí. Jak vidno, i tady jej drzí zloději mohou rozebrat na díly.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Mladému páru zloději v průběhu dovolené očesali auto na letištním parkovišti

15.3.2019 | Mirek Mazal

Drahá letištní parkoviště mohou leckomu přijít jako bezpečné místo, kde nechat svůj vůz během cesty do zahraničí. Jak vidno, i tady jej drzí zloději mohou rozebrat na díly.

Zloději aut a dílů z nich rádi cílí své loupežné výpravy na vozy německé produkce, protože odcizené komponenty snadno prodají na černém trhu. Oblibou trpí zejména majitelé modelů koncernu VW, například vlastnit Volkswagen Golf je vcelku odvážná loterie. Asi nikdo nechce své auto druhý den najít u souseda ve sklepě v rozloženém stavu, přesto si jeden z nejoblíbenějších hatchbacků světa drží čelní pozice v prodejních statistikách.

Opakované návštěvy zlodějů časem některé majitele znechutí a nepříjemné zážitky je definitivně odradí od nákupu dalších vozu s několika písmeny V na kapotě. Jednoho takového známe a možná k němu přibude další pohoršený člověk, který se dvou partnerkou donedávna spokojeně jezdil Golfem GTI šesté generace.

Nizozemec Daniël van Keulen i se dvou milou odletěli na dovolenou, když se ale vrátili z odpočinku, čekalo na ně téměř zcela oholené auto. Bílý sportovní Golf stál na svém místě na drahém letištním parkovišti, chyběly mu ale světlomety, sedačky, volant, rádio, čalounění, odhlučnění a mnohé další odmontovatelné části.

Očesaný vrak byl zakrytý černou plachtou, asi aby nevyvolal pozdvižení a zloději měli více času zamést stopy. „Přistoupili jsme k našemu zakrytému autu a hned jsme věděli, že něco není v pořádku. Stáhli jsme plachtu a naše auto vykouklo zničené. Ne jen rozbité, vůz byl zcela vybrakovaný. Také nám zmizely naše osobní věci,“ vypověděl pár po trpkém návratu z Malty.

Personál zodpovědný za provoz parkoviště vypověděl, že se s ničím podobným nikdy nesetkal. Pracovníci spravující placené stání se ale raději vytratili ještě před příjezdem policie, neboť hlídka dorazila s jasným přesvědčením, že o náhodu nejde - bílý Golf byl už asi dvacátým případem s podobnými následky nezvané návštěvy.

Jak vidno, ani podobné místo není při cestě na dovolenou zárukou, že se po příletu budete mít čím odjet domů. A to přesto, že za něj snadno dáte klidně několik tisíc korun.


Mladému páru zloději v průběhu dovolené očesali auto na letištním parkovišti - 1 - Volkswagen Golf GTI po navsteve zlodeju 01Mladému páru zloději v průběhu dovolené očesali auto na letištním parkovišti - 2 - Volkswagen Golf GTI po navsteve zlodeju 02Mladému páru zloději v průběhu dovolené očesali auto na letištním parkovišti - 3 - Volkswagen Golf GTI po navsteve zlodeju 03Mladému páru zloději v průběhu dovolené očesali auto na letištním parkovišti - 4 - Volkswagen Golf GTI po navsteve zlodeju 04Mladému páru zloději v průběhu dovolené očesali auto na letištním parkovišti - 5 - VW Golf GTI oholeny na letnistnim parkovisti dalsi 01Mladému páru zloději v průběhu dovolené očesali auto na letištním parkovišti - 6 - VW Golf GTI oholeny na letnistnim parkovisti dalsi 02
Majitel VW Golf s přítelkyní odletěli ke Středozemnímu moři, zloději jim v mezičase auto kompletně vybrakovali na letištním parkovišti

Zdroj: Raven De Ruijsscher@Facebook

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše