Majitel tohoto Golfu si už žádné auto od koncernu VW nikdy nekoupí

Volkswageny jsou obvykle dobrá auta a Golf mezi nimi není výjimkou. Stojí o něj ale nejen zákazníci, nýbrž i zloději a ne každý má trpělivost řešit dokola nepříjemnosti s tím spojené.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Majitel tohoto Golfu si už žádné auto od koncernu VW nikdy nekoupí

22.10.2018 | Mirek Mazal

Volkswageny jsou obvykle dobrá auta a Golf mezi nimi není výjimkou. Stojí o něj ale nejen zákazníci, nýbrž i zloději a ne každý má trpělivost řešit dokola nepříjemnosti s tím spojené.

Existuje mnoho důvodů proč chtít nebo naopak nechtít určité auto. Sami byste jich jistě vyjmenovali nespočet - designem počínaje, spolehlivostí pokračuje a fungováním v tom či onom ohledu konče. Může se ale stát, že vůz sám je pro vás prakticky dokonalý, všemi podstatnými aspekty vás uspokojuje a přesto se s ním nedá žít? Může a právě o tom je dnešní příběh. Souvisí s bohužel stále častým jevem - krádežemi aut a jejich částí.

Nechceme nad tím mávat rukou, ale takové věci se prostě stávají. Z aut se krade prakticky cokoli a vůz vám při tom zloději nezřídka i poničí, málokomu se ale přihodí to, co nizozemskému majiteli Volkswagenu Golf na fotkách níže. Tomu lapkové ukradli přední světlomety a naštvaný majitel hned nechal u dealera dát auto dohromady. To ho ale jistě ani nenapadlo, že ten pravý šok teprve přijde. Vrátil se domů, vůz zaparkoval nedaleko původního místa činu a druhý den nechápal, co se děje.

Jako v tragicky dokonalém déjà vu přišel k autu, které na něj opět hledělo prázdnými důlky po předních světlech. Zloději se vrátili a čerstvě namontované díly podruhé ukradli. Stalo se tak za méně než 10 hodin od dokončení opravy v servisu - nenechavci museli mít velkou radost, když jim přímo pod noc přistála zbrusu nová světla. Stačilo rozbít okno, zvednout kapotu, povolit pár šroubků a světla byla jejich.

Ze smutného incidentu nelze vinit nikoho krom drzých zlodějů, jenže když s nimi nic nenadělá policie, vy teprve ne. Mít nejprodávanější auto v Evropě, o které je zájem nejen mezi zákazníky, má zkrátka svá úskalí. A majiteli, jehož předchozí Volkswagen byl pro změnu ukraden celý, už došla trpělivost. Rezolutně tak říká, že auto od VW už nechce a porozhlédne se po voze japonské nebo korejské provenience, po kterých zloději v Evropě skoro nejdou.

Smutný konec jedné „koncernové lásky”, ale dá se to chápat. Však kdo by chtěl dokola řešit takové patálie? I s dobrým pojištěním je to velký zásah do života. Nakonec, čeští majitelé zejména Škod Octavia by mohli vyprávět...

Majitel tohoto Golfu si už žádné auto od koncernu VW nikdy nekoupí - 1 - Volkswagen ukradena svetla foto 01Majitel tohoto Golfu si už žádné auto od koncernu VW nikdy nekoupí - 2 - Volkswagen ukradena svetla foto 02Majitel tohoto Golfu si už žádné auto od koncernu VW nikdy nekoupí - 3 - Volkswagen ukradena svetla foto 03
Volkswagen přišel o přední lampy hned dvakrát po sobě v rozmezí několika hodin, majiteli navíc předtím ukradli celé Polo. Případ ukazuje nevýhodu vlastnictví zprofanovaných modelů aut, ať už jsou dobrá, jak chtějí

Zdroj: Auto Junk

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama