Reklama

Musk začal pod hlavičkou jedné ze svých firem nabízet plamenomety. Zbláznil se?

Když jste příliš bohatí a příliš pracovně vytížení, k mentální poruše není nikdy daleko. Elon Musk je ale podle všeho i s plamenometem v ruce při smyslech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Musk začal pod hlavičkou jedné ze svých firem nabízet plamenomety. Zbláznil se?

29.1.2018 | Petr Prokopec | 43 příspěvků

Když jste příliš bohatí a příliš pracovně vytížení, k mentální poruše není nikdy daleko. Elon Musk je ale podle všeho i s plamenometem v ruce při smyslech.

Elon Musk je neodmyslitelně spojen s automobilkou Tesla. Tedy s tou společností, která se ale podle svých vlastních slov snaží minimalizovat emisní stopu lidstva. Kromě toho založil také The Boring Company, tedy formu orientující se prakticky na totéž, akorát za pomoci tunelů, skrze které by probíhal transport lidí a aut pod ulicemi metropolí. Samozřejmě by přitom šlo o dopravu bezemisní. Musk tedy za ekologii brojí na všech frontách, v kontextu s tím je ale jeho nový nápad vážně bizarní.

Právě pod hlavičkou výše zmiňované The Boring Company totiž aktuálně startuje prodej plamenometu. Ano, zrak vás nešálí, skutečně jsme napsali, že jde o prodej plamenometu. Tedy produktu, který zrovna s ochranou životního prostředí mnoho společného nemá. Asi každý z nás si totiž po vyslovení jeho názvu představí scénku z vietnamské džungle, kde vojáci s plamenomety pálí vše živé v okolí. K podobným obrazům má ale Muskova novinka ve výsledku daleko.

Obchodní název je prakticky stejně zavádějící jako Autopilot u Tesly. Zatímco u aut po jeho koupi ani náhodou nedostanete plnohodnotnou autonomii, pak ani v tomto případě nemůžete počítat se skutečným plamenometem. Jde spíše o obří zapalovač. Nebo o velkou flambovací pistoli, třebas na créme brulée. Předobjednat si ji můžete na webu The Boring Company za 500 USD (cca 10 200 Kč). Kromě toho je pak tamtéž k mání i hasičský přístroj, jenž stojí dalších 30 USD (620 Kč).

Firma přiznává, že především hasičský přístroj je předražený. Stejně tak dodává, že ke zmíněným částkám bude třeba přičíst ještě poštovné, stejně jako případné clo a daň. Ještě než přitom The Boring Company přístroj odešle, doručí zákazníkovi podmínky k odsouhlasení. Nasnadě je tak otázka stran bezpečnosti, kterou firma řeší poněkud žertovně - uvádí, že plamenomet nesmí být používán na dekorativně lakované balíky sena či v přístavních skladištích s municí.

Ještě více se ale musíme ptát, proč ze všech možných produktů na světě začal Musk nově prodávat zrovna plamenomet. Jde o vedlejší produkt vývoje vrtných přístrojů? Nebo měl kontroverzní miliardář pouze nedávno velkou zahradní slavnost, jenž ale nebyla dostatečně zábavná? Nebo se přes veškeré své pracovní povinnosti nudil? Odpověď zná asi jen on a zatím ji do placu nedal. Uvidíme, zda se situace změní na jaře, kdy mají být realizovány první dodávky plamenometu. Jak funguje, můžete i v rukou šíleně vyhlížejícího Muska vidět níže...

Musk začal pod hlavičkou jedné ze svých firem nabízet plamenomety. Zbláznil se? - 1 - Elon Musk plamenomet 01Musk začal pod hlavičkou jedné ze svých firem nabízet plamenomety. Zbláznil se? - 2 - Elon Musk plamenomet 02
Elon Musk začal nově prodávat plamenomet. Či spíše velkou flambovací pistoli

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 43 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama