- -

Muskovy tunely nejsou zase tak absurdní nápad. Má pro ně zastání i první povolení

Jeden z významných kalifornských politiků nedávno řekl, že na vládě by se Muskově žádosti o povolení razit tunely jen vysmáli. Realita je jiná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Muskovy tunely nejsou zase tak absurdní nápad. Má pro ně zastání i první povolení

22.6.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Jeden z významných kalifornských politiků nedávno řekl, že na vládě by se Muskově žádosti o povolení razit tunely jen vysmáli. Realita je jiná.

Podle Ricka Colea, člena vedení kalifornského města Santa Monica, je systém tunelů Elona Muska, ve kterém by auta byla převážena na elektrických vozíčcích vysokými rychlostmi, jen „absurdní potrubní sen”, kterému by se „vysmál” i s celou kalifornskou vládou, kdyby přišel s žádostí o povolení něco takového v nejbohatším státě USA budovat.

Pro Muska musela být tato slova tvrdou ránou, neboť bez posvěcení úřadů nelze nic jako systém tunelů realizovat. A postoj Colea byl tak odmítavý, že materializaci tunelů Elona M. nedával prakticky žádnou šanci. Jenže jak se nyní ukazuje, tento postoj nezastávají všichni politici, kteří by dnes o povolení razit rozhodovali.

Starosta Los Angeles Eric Garcetti myšlenku ale neodsuzuje tak rychle, Elon Musk dokonce hovoří o „slibných rozhovorech” a také prvním povolení razit poblíž sídla jiné z jeho firem, SpaceX. Dodává, že získat povolení je náročnější než technicky tunely postavit, což odpovídá názoru Ricka Colea. Jenže Garcetti na rozdíl od Colea přemýšlí spolu s Muskem spíš nad tím, jak tuhle překážku překonat, než jak velká ve skutečnosti je - nebo to alespoň tak vypadá. Starostu L. A. budou jistě nápady na zlepšení dopravní situace ve městě zajímat - Los Angeles je v první desítce nejvíce ucpaných měst světa.

Ony rozhovory se prý točí okolo tunelu pod dálnicí I-105, která vede z mezinárodního letiště LAX východním směrem. Kromě toho starosta Los Angeles. zmínil tunely Elona Muska v televizi ABC7, a to v souvislosti s plány na přímou linku metra či vysokorychlostního vlaku právě mezi mezinárodním letištěm a Union Station, hlavním vlakovým nádražím v centru města.

To samozřejmě neznamená, že Muskova Boring Company skutečně bude stavět metro mezi letištěm a Union Station, ovšem něco takového je možné. Stejně tak je možné, že jednou bude pod L. A. třicet pater tunelů, ve kterých budou jezdit auta vysokou rychlostí na elektrických platformách, jak Musk plánuje. Zatím by I-105 jistě pomohlo aspoň jedno takové patro, ovšem jestli a kdy bude v provozu byť jen ono, si ještě počkejme.

Muskovy tunely nejsou zase tak absurdní nápad. Má pro ně zastání i první povolení - 1 - Tesla Truck The Boring Company 02Muskovy tunely nejsou zase tak absurdní nápad. Má pro ně zastání i první povolení - 2 - Tesla Truck The Boring Company 03Muskovy tunely nejsou zase tak absurdní nápad. Má pro ně zastání i první povolení - 3 - Tesla Truck The Boring Company 04
Musk si nakoupil náčiní na hloubení tunelů už před několika měsíci...

Muskovy tunely nejsou zase tak absurdní nápad. Má pro ně zastání i první povolení - 4 - Elon Musk The Boring Company progress 01Muskovy tunely nejsou zase tak absurdní nápad. Má pro ně zastání i první povolení - 5 - Elon Musk The Boring Company progress 02Muskovy tunely nejsou zase tak absurdní nápad. Má pro ně zastání i první povolení - 6 - Elon Musk The Boring Company progress 03Muskovy tunely nejsou zase tak absurdní nápad. Má pro ně zastání i první povolení - 7 - Elon Musk The Boring Company progress 04
...a hned se pustil do práce

Muskovy tunely nejsou zase tak absurdní nápad. Má pro ně zastání i první povolení - 8 - musk boring tunely absurdni 02Muskovy tunely nejsou zase tak absurdní nápad. Má pro ně zastání i první povolení - 9 - musk boring tunely absurdni 03Muskovy tunely nejsou zase tak absurdní nápad. Má pro ně zastání i první povolení - 10 - musk boring tunely absurdni 04
Soustava tunelů pod Los Angeles, jak ji navrhuje Musk, má nyní alespoň aspoň malou šanci na vznik

Zdroje: Elon Musk@Twitter, Business Insider

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše