Reklama

Elon Musk narazil se svými tunely. Podle úřadů je to jen absurdní potrubní sen

Plán Muskovy Boring Company stavět tunely pod aglomerací Los Angeles by se setkal s výsměchem, říká Rick Cole, člen vedení města Santa Monica.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Elon Musk narazil se svými tunely. Podle úřadů je to jen absurdní potrubní sen

9.6.2017 | Marek Bednář | 8 příspěvků

Plán Muskovy Boring Company stavět tunely pod aglomerací Los Angeles by se setkal s výsměchem, říká Rick Cole, člen vedení města Santa Monica.

Patrně jste slyšeli o nápadu Elona Muska na tunely pod Los Angeles, ve kterých by elektrické vozíčky převážely auta vysokou rychlostí, aby se jejich pasažéři vyhnuli dopravním zácpám. Musk si pro tenhle účel vymyslel novou společnost - „The Boring Company”.

Sám název společnosti je slovní hříčka - „boring” znamená „nudný” a zároveň „vrtací"”. Podle Muska ale bude vzrušující. Hlavní nápad, byť opravdu hodně futuristický, nebyl zas tak špatný - přemístit tranzitní dopravu mimo centrum měst je vždy ku prospěchu věci. Většinou se to ale děje pomocí obchvatů nebo normálních tunelů, ve kterých jezdí auta vlastní silou.

Znělo to od začátku trochu nereálně, u Muska je ale třeba si zvyknout na to, že zhmotňuje věci, o kterých ostatní ani nepřemýšlí. Je tomu tak i v tomto případě, neboť The Boring Company začala hned razit tunely a testovat ony elektrické vozíčky. Vypadalo to, že by se tato věc mohla stát skutečností, pokud jste ale od začátku přemýšleli nad tím, jak pro takovou věc nadchne úřady, jež by takové stavby musely povolit, přemýšleli jste správně.

Los Angeles Business Journal se zeptal několika politiků, kteří by byli součástí výboru pro posouzení, kdyby Musk skutečně chtěl něco takového předložit kalifornské vládě ke zvážení - a ve finále k zafinancování. „Vysmáli bychom se mu,” odpověděl Rick Cole, člen vedení města Santa Monica. „Je to naprosto absurdní potrubní sen,” dodal.

I kdyby, proti všem předpokladům, někdo skutečně chtěl něco takového postavit, posuzování vlivu na životní prostředí a získávání všech povolení by zabralo dekády, pokračoval Cole. Jestli svůj nápad myslel Musk vážně už od chvíle, kdy o něm začal mluvit, si nejsme jisti, chce ale postavit vrtný stroj, který má být násobně rychlejší než všechny ostatní takové stroje. Tak možná alespoň v tom uspěje...

Elon Musk narazil se svými tunely. Podle úřadů je to jen absurdní potrubní sen - 1 - Tesla Truck The Boring Company 02Elon Musk narazil se svými tunely. Podle úřadů je to jen absurdní potrubní sen - 2 - Tesla Truck The Boring Company 03Elon Musk narazil se svými tunely. Podle úřadů je to jen absurdní potrubní sen - 3 - Tesla Truck The Boring Company 04
Musk si nakoupil náčiní na hloubení tunelů už před několika měsíci...

Elon Musk narazil se svými tunely. Podle úřadů je to jen absurdní potrubní sen - 4 - Elon Musk The Boring Company progress 01Elon Musk narazil se svými tunely. Podle úřadů je to jen absurdní potrubní sen - 5 - Elon Musk The Boring Company progress 02Elon Musk narazil se svými tunely. Podle úřadů je to jen absurdní potrubní sen - 6 - Elon Musk The Boring Company progress 03Elon Musk narazil se svými tunely. Podle úřadů je to jen absurdní potrubní sen - 7 - Elon Musk The Boring Company progress 04
...a hned se pustil do práce

Elon Musk narazil se svými tunely. Podle úřadů je to jen absurdní potrubní sen - 8 - musk boring tunely absurdni 02Elon Musk narazil se svými tunely. Podle úřadů je to jen absurdní potrubní sen - 9 - musk boring tunely absurdni 03Elon Musk narazil se svými tunely. Podle úřadů je to jen absurdní potrubní sen - 10 - musk boring tunely absurdni 04
Jenže soustava tunelů pod Los Angeles, jak ji navrhuje Musk, by úřadů neprošla

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Zdroj: L.A. Business Journal

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše