Reklama

Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty

Cestování autem je relativně příjemná věc, pokud se ale vydáváte do oblastí vzdálených od civilizace, jedno vám v obyčejných osobních vozech bude chybět - sprcha. Teď už nebude muset.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty

16.6.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Cestování autem je relativně příjemná věc, pokud se ale vydáváte do oblastí vzdálených od civilizace, jedno vám v obyčejných osobních vozech bude chybět - sprcha. Teď už nebude muset.

Pokud s autem rádi vyrážíte vstříc novým zážitkům i do přírody, a to auto není slušně vybavený karavan, jednu věc v něm dozajista musíte postrádat - teplou tekoucí vodu. Umýt si ruce, nohy, nebo rovnou celé tělo po náročném výšlapu je zkrátka fajn, nic takového ale v normálním autě nemáte. Tenhle problém dlouho trápil i náruživého cestovatele Jonathana Ballesterose, a tak se jej rozhodl vyřešit sám. Stvořil zařízení nazvané Geyser System a teď ho chce prodávat podobně smýšlejícím lidem.

Propagační materiály slibují hodně, podle letáků už nic nechybí tomu, aby si člověk vychutnal nedotčená zákoutí divočiny a nechyběl mu přitom jeden z nejlepších vynálezů civilizace - teplá sprcha. Stačí k tomu automobil poskytující veškerý komfort a Ballesterosův vynález na palubě.

Přenosný systém Geyser potřebuje jeden galon vody (3,8 litru) a vystačí na sedm minut sprchování. Ohřev je napájen ze zásuvky autozapalovače. Optimalizovaný ventil navržený s ohledem na účel sprchy dává možnost regulovat spotřebu vody potřebné k umytí čehokoliv. Nižší odběr například na mytí nádobí znamená výdrž až čtvrt hodiny. Kompaktní rozměry přenosného zařízení vážícího pět kilogramů včetně vody jsou výhodou pro snadné uložení kamkoliv v rámci potřeby.

Nádoba ve tvaru dvou válců na sobě má několik senzorů. Snímače teploty zajišťují včasné vypnutí topného tělesa uvnitř. Při teplotě vody 35 stupňů Celsia senzory odstaví ohřev, zároveň čidla hlídají hladinu vody ve válci. Plnící hrdlo je vybaveno také bezpečnostním snímačem, které nesepne Geyser, pokud není víko pevně zašroubované, tvrdí vynálezce.

Jonathan Ballesteros dále láká na intuitivní ovládání. Prý stačí nalít vodu, připojit 12V zásuvku a tlačítkem si vybrat požadovanou operaci tepelného ohřívače a čerpadla podle vlastního uvážení. V případě sprchování po náročném výšlapu zbývá otočit kohoutek na hadici a houbou se normálně umýt.

Tohle všechno je možné zhlédnout i na přiloženém videu, které má za úkol názorně představit schopnosti Geyseru. Vynálezce navíc touto cestou shání finanční podporu pro svůj záměr na Kickstarteru, aby jej dostal do sériové výroby a nedá se říci, že by byl neúspěšný - už takto „vybral” skoro 800 tisíc Kč. Takže pokud tento nápad ohromil i vás...

Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty - 1 - Minispracha do auta vynalez foto prvni 01Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty - 2 - Minispracha do auta vynalez foto prvni 02Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty - 3 - Minispracha do auta vynalez foto prvni 03Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty - 4 - Minispracha do auta vynalez foto prvni 04Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty - 5 - Minispracha do auta vynalez foto prvni 05Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty - 6 - Minispracha do auta vynalez foto prvni 06Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty - 7 - Minispracha do auta vynalez foto prvni 07Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty - 8 - Minispracha do auta vynalez foto prvni 08Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty - 9 - Minispracha do auta vynalez foto prvni 09Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty - 10 - Minispracha do auta vynalez foto prvni 10Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty - 11 - Minispracha do auta vynalez foto prvni 11Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty - 12 - Minispracha do auta vynalez foto prvni 12Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty - 13 - Minispracha do auta vynalez foto prvni 13Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty - 14 - Minispracha do auta vynalez foto prvni 14
Geyser System má zpříjemnit venkovní aktivity. V případě úspěchu dokonce pomůže zachránit svět

Zdroj: Kickstarter

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Autobazar

zobrazit vše

Reklama