- -

Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí

Leckdo čeká, že nejvíc pokutovaní za rychlou jízdu budou řidiči aut značek jako BMW, Mercedes nebo Audi. V Nizozemsku „bodují”, ale ne nejvíc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí

25.11.2016 | Marek Bednář | 7 příspěvků

Leckdo čeká, že nejvíc pokutovaní za rychlou jízdu budou řidiči aut značek jako BMW, Mercedes nebo Audi. V Nizozemsku „bodují”, ale ne nejvíc.

Předsudky v přístupu k majitelům určitých aut existují snad všude na světě a Česká republika není výjimkou. Když přijede bílé SUV na chromovaných kolech dost velkých na traktor, člověk si něco pomyslí. A když ho v křižovatce předjede otřískaný, ale o to divočejší Passat nebo Octavia s nárazníkem černým od sazí z čipovaného turbodieselu, udělá si zase jiný obrázek.

Samozřejmě, každý někdy spěchá, to nyní nesuďme. A práce policie zahrnuje také kontrolování, jestli řidiči dodržují dovolenou rychlost. Druhou otázkou je, zda to dělají s ohledem na bezpečnost provozu nebo spíš na plnění obecní pokladny, ale to dnes probírat nechceme. Dostali jsme se k nizozemské statistice „pokutovanosti” leasingové firmy Athlon - ke značkám aut, jejichž řidiči bývají nejčastěji pokutováni za překročení rychlostního limitu.

Data jsou tentokrát docela stručná, známe průměrný počet přestupků na jedno auto. I to ale říká docela dost, zvláště když víme, že celkový průměr za všechny značky činí jen něco málo přes 1 pokutu ročně. Pokud tedy u „vítězné” značky evidujeme číslo blízké čtyřce, je to vysoce nadprůměrná. Neznáme ale průměrně ujeté kilometry ani průměrná překročení limitu - 10 km/h je přece jen něco trochu jiného než třeba 50.

Přesto některé pozice překvapí - majitelé Tesel se tváří jako odpovědní lidé. K životnímu prostředí možná, k životu kolem ale zjevně ne až tak. Překračují snad rychlost v obci proto, aby pak nemusela tolik zrychlovat a nepálila tolik energie? To je samozřejmě žertem míněná spekulace, kde bývají překročení rychlosti u těchto značek nejčastěji zaznamenána, nevíme. Data pocházejí od leasingové společnosti Athlon a nezahrnují všechna registrovaná auta v Nizozemsku, nýbrž ta, která si lidé pořídili na leasing právě u této firmy.

Nejčastěji pokutované značky

Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí - 1 - nejcasteji pokutovana auta nl tab 01

Některé značky člověk v první pětce tak nějak očekává. BMW mají image rychle jezdících strojů a Land Rover zase v loňské belgické statistice skončil na prvním místě v pravděpodobnosti, že když ho potkáte, bude překračovat rychlost. Třeba Alfa Romeo tam tehdy ale vůbec nebyla.

Můžeme přidat také informaci o průměrné výši pokuty u některých značek. Nemáme celou tabulku, ale víme, že u Tesly nebývají pokuty nejvyšší. Tímhle prvenstvím se honosí značka Smart se 105 eury (2 839 korunami). To je o 26 % více, než je celkový průměr výše pokuty za rychlost. Ten činí 83,15 euro, tj. 2 248 Kč.

Kromě téhle statistiky tu máme také podobně stručný žebříček pěti značek, jejichž auta jsou v Nizozemsku nejčastěji předmětem pojistné události kvůli nehodě. Alfa tu je na prvním místě a Tesla znovu vysoko.

Značky s nejvíce pojistnými událostmi

Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí - 2 - nejcasteji pokutovana auta nl tab 02

Celou tabulku nemáme k dispozici ani zde, ale víme, že řidiči Suzuki jsou na tom co do pojistných událostí/nehod nejlépe, hlásí jich nejméně. Proč naopak u Alfy je škod nejvíc, můžeme jen spekulovat. A stejně tak, proč je Tesla na vrcholu v počtu pokut.

Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí - 3 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 01Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí - 4 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 07Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí - 5 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 09Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí - 6 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 11Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí - 7 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 15Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí - 8 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 37
Tesla je v Nizozemsku značkou nejčastěji pokutovanou za rychlost...

Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí - 9 - smart brabus fortwo 2017 03Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí - 10 - smart brabus fortwo 2017 06Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí - 11 - smart brabus fortwo 2017 08Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí - 12 - smart brabus fortwo 2017 09Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí - 13 - smart brabus fortwo 2017 11Nejčastěji pokutované značky aut v Nizozemsku: „vítěz” překvapí - 14 - smart brabus fortwo 2017 13
...nejvyšší pokuty ale dostávají řidiči Smartů (obojí ilustrační foto)

Zdroj: RTL Nieuws

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama