Reklama

Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy

Red Dot konečně odhalil kompletní paletu aut, která letos dostala cenu za nejlepší design. Standardnímu výběru přitom dominují dvě značky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy

6.7.2017 | Petr Prokopec | 36 příspěvků

Red Dot konečně odhalil kompletní paletu aut, která letos dostala cenu za nejlepší design. Standardnímu výběru přitom dominují dvě značky.

Ceny Red Dot se v Německu rozdávají již od roku 1955. Letos jsme si zatím mohli představit pouze kategorii Best of the Best, která skýtá produkty s nejlepším designem napříč celým průmyslovým odvětvím. Mezi nimi samozřejmě nechyběly ani automobily, jenž byly nakonec vybrány hned čtyři. Pokud byste tedy pro letošek hledali vozy s nejlepší stylizací, musíte do Itálie, Japonska, Koreje a Německa, neboť vítězi se staly Ferrari J50, Mazda MX-5 RF, Kia Optima Sportswagon a Audi Q2.

Je logické, že ne všechny tyto vozy vám padnou do oka - design je záležitostí čistě subjektivní, pročež stejné auto může, ale zároveň také nemusí okouzlit dva či více lidí. Proto ostatně přinášíme další várku loňských či letošních novinek, jenž byly cenou Red Dot taktéž ověnčeny. Tentokráte ovšem již nejde o vrcholnou kategorii, ale ty běžnější. Význam ocenění to ovšem nikterak nesnižuje - cena za nejlepší design je to pořád, akorát nejde o „nejlepší z nejlepších”.

Abychom zbytečně nechodili okolo horké kaše, rovnou zmíníme, že další ceny Red Dot získaly BMW řady 5, Citroën C3, Ferrari 458 MM Speciale, Ferrari GTC4Lusso, Ferrari LaFerrari Aperta, Genesis G80 Sport, Hyundai Azera/Grandeur, Kia Rio, Peugeot 3008, Seat Ibiza, Škoda Kodiaq, Škoda Octavia Combi 2017 a Volvo V90. Mimo to pak porota rozdávala ještě ocenění Red Dot Honorable Mention, jenž zamířilo k Hyundai i30, Kie Niro a Borgwardu BX5. Nominovány a oceněny pak byly i jednostopé stroje.

Letošní ročník cen Red Dot byl tedy štědrý zejména k Ferrari a pokud hodíme do jednoho pytle i standardní ocenění, „Best of the Best” a „Honorable Mentions”, pak i vůči Hyundai, zvláště jako koncernu, jeho tři značky (kromě Hyundai a Kie jde také o luxusní Genesis) získaly hned šest ocenění. Na druhém místě pak najdeme Ferrari se čtyřmi vozy. Pokud se ale budeme zabývat jen čerstvě oznámenými standardními oceněními, pak nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, nikdo jiný nedosáhl ani na dva tituly.

To může leckoho nejen překvapit, ale i rozhodit - fanfár se totiž dočkalo nejen velké SUV, ale především „čtyřoký“ kombík, který nám do oka nepadl a dodnes považujeme jeho facelift za nepovedený. Ale jak sjme již uvedli, někdo má rád vdolky a jiný holky.

Zatímco tedy zejména na českém trhu se vůči faceliftovanému provedení Škody Octavia zvedla velká nevole, v zahraničí má modernizace tuzemského bestselleru s dvojitými čelními světlomety zjevně daleko větší počet fanoušků. Souhlasíte s touto volbou? A nebo nikoli? Podělte se o svůj názor v diskuzi, rádi si projdeme vaše tipy na pohlednější vozy...

Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 1 - Red Dot 2017 komplet 01Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 2 - Red Dot 2017 komplet 02Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 3 - Red Dot 2017 komplet 03Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 4 - Red Dot 2017 komplet 04Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 5 - Red Dot 2017 komplet 05Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 6 - Red Dot 2017 komplet 06Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 7 - Red Dot 2017 komplet 07Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 8 - Red Dot 2017 komplet 08Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 9 - Red Dot 2017 komplet 09Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 10 - Red Dot 2017 komplet 10Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 11 - Red Dot 2017 komplet 11Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 12 - Red Dot 2017 komplet 12Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 13 - Red Dot 2017 komplet 13Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 14 - Red Dot 2017 komplet 14Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 15 - Red Dot 2017 komplet 15Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 16 - Red Dot 2017 komplet 16Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 17 - Red Dot 2017 komplet 17Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 18 - Red Dot 2017 komplet 18Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 19 - Red Dot 2017 komplet 19Nejhezčí auta dělá Ferrari a Škoda, říká Red Dot. Toto jsou všechny oceněné vozy - 20 - Red Dot 2017 komplet 20
Toto jsou všechna auta, která letos dostala nějaké ocenění Red Dot, ne jen to „standardní”. Málo jich rozhodně není, jejich selekce je přitom leckdy kontroverzní

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 36 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše