Reklama

Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává

Passat ve výrazné barvě je v podstatě neexistující věc, natož pak v takovéto. Tohle auto si koupil někdo v ČR a teď ho nabízí k prodeji.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává

25.6.2017 | Petr Miler | 26 příspěvků

Passat ve výrazné barvě je v podstatě neexistující věc, natož pak v takovéto. Tohle auto si koupil někdo v ČR a teď ho nabízí k prodeji.

Volkswagen Passat je přinejmenším u nás zvláštní druh auta. Ne snad, že by uměl vysunout ze zádi vrtulku a plout po Vltavě, o to tu nejde, na mysli máme spíše jeho statut. Je to v podstatě obyčejný model střední třídy masové značky, přesto platí za „něco extra”. Je často prodáván ve vysokých specifikacích s cenou přesahující 1 milion Kč, což může znít jako hloupost - však za takové peníze už se dá koupit auto zajímavější značky. Jenže jeho kupci nejsou hloupí.

Ti, kteří si jej takto pořizují, oceňují jeho „anonymitu” a přitom pořád solidní image. Alternativy od BMW nebo Mercedes mohou být příliš křiklavé, cokoli „od Škody níže” pak příliš obyčejné. Passat je prostě „tak akorát” - neurazí, neohromí a přitom je to velmi dobré auto. V tomto směru se mu na trhu může, někdy i dílem Volkswagenem nijak neovlivněných okolností, rovnat máloco.

K tomu, aby Passat „takto fungoval”, ale potřebuje jedno - nenápadnou barvu, jinak je anonymita pryč. Podle toho také vypadá standardní nabídka laků, které si můžete prohlédnout níže - za trochu barevnou byste možná označili ten vínový, který je ale tak tmavý, že pod určitým světlem vypadá skoro jako černý. A lidé tyto odstíny rádi volí, narazit na Passat v jiném barevném provedení - byť by to měla být docela tuctová červená - je velmi výjimečné.

Byli jsme tedy docela překvapeni, když jsme v nabídce pražského Auto Jarov narazili na ojetý VW Passat poslední generace, navíc kombík, v křiklavě zelené. Něco takového jsme mezi ojetými auty ještě neviděli a krátký průzkum v agregátorech evropských bazarových nabídek rychle prozradil, že nic takového dnes není na prodej na celém Starém kontinentu. Nenašli jsme v prodeji dokonce ani žádný jinak zelený Passat B8, pokud tedy prodejce slovem „Zelená” neoznačil třeba onu vínovou...

Toto auto podle všeho není předváděcí, alespoň tak není vedeno, a do provozu bylo uvedeno až v srpnu roku 2016. Od té doby najelo 14 518 km a mělo by tedy být v perfektním stavu. Ale o to tu nejde, pozoruhodná je ona barva z nabídky Volkswagen Individual, která korunuje špičkovou specifikaci. Je to verze 2,0 TSI 4x4 s 280 koňmi a provedením R-Line se spoustou příplatků - původní cenu neznáme, podle té současné (1 249 000 Kč) ale muselo jít o pořádnou „ránu”.

Proč majitel auto prodává, netušíme, možná zjistil, že s takovou barvou už se kouzlo Passatu kamsi vytrácí. A možná je to prezentační kousek dovozce, který měl zářit. Na každý pád dal za vznik unikátu, který jen tak nepotkáte. Kdybyste měli zájem, stojí v Praze, za výjimečnost si tady ale vážně připlatíte...

Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 1 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 01Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 2 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 02Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 3 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 03Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 4 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 04Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 5 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 05Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 6 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 06Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 7 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 07Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 8 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 08Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 9 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 09
Křiklavě zelený Passat Variant, zvlášť v takové specifikaci, je nevídaný zjev

Někdo si koupil špičkový VW Passat kombi v křiklavě zelené, po roce ho prodává - 10 - VW Passat Variant 2016 20 TSI kriklave zelena prodej 10
Standardní nabídka barev pro tento model má k jakékoli divokosti obravdu daleko...

Zdroj: Tipcar

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 26 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše