- -

Preferujete-li rychlý a hlučný odchod ze světa, tento pohřební vůz bude to pravé

Pohřební vozy jsou běžně decentní a pomalé, kdo ale říká, že loučení se světem musí probírat právě tak. Pohřební AMG na to jde úplně jinak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Preferujete-li rychlý a hlučný odchod ze světa, tento pohřební vůz bude to pravé

18.12.2017 | Mirek Mazal | 5 příspěvků

Pohřební vozy jsou běžně decentní a pomalé, kdo ale říká, že loučení se světem musí probírat právě tak. Pohřební AMG na to jde úplně jinak.

Poslední cesta na onen svět není nic, co se obvykle plánuje předem. Nejčastěji ji pro zemřelého organizují pozůstalí a u těch je vždy otázkou, zda budou respektovat přání svého blízkého a nebo na něm budou šetřit. Pokud očekáváte právě to druhé, musíte si pořádný pohřeb zorganizovat dopředu sami. Jednou z položek bude poslední životní cesta, kterou může zajistit vysněný automobil.

Pohřební služby u nás obvykle používají upravené dodávky, ve světě uvidíte leccos, od Cadillaců po Teslu. Najdou se ale i distingvované Maserati nebo ještě luxusnější Rolls-Royce, ty události dodají ten správně vážný charakter. Ne každý je ale konzervativní povahy a není nikde psáno, že pohřeb nemůže trochu veselejšího ražení. V tomto ohledu není nevhodné doporučit Mercedes-AMG GLS 63 jako nejlepší volbu.

Hluboké brumlání dvojitých koncovek AMG od osmiválcového motoru se zdvihovým objemem 5,5 litru je lepší doprovod než smutné výkřiky smutečních hostů. Blíže neupřesněná norská pohřební služba si myslí to samé, a tak si u nizozemské Huiskamp Carrosseriefabriek nechala přestavět právě GLS 63 AMG na pohřební vozidlo. Zvenku není účel automobilu příliš poznat, pokud se ale okolí dovtípí, z předního nárazníku, červených brzdových třmenů, velkých kotoučů, 4 koncovek výfuku a pár odznáčků je zjevné, že nebožtík dal přednost svižnému konci v doprovodu 585 koní.

V interiéru je zadní část standardně přestavěna na převoz rakve, tady se žádné kompromisy nekonají. Otázkou jen je, pro koho takové toto auto primárně určeno. Pro nebožtíka, který si to už těžko užije, nebo pozůstalé, kteří se jej chtějí co nejrychleji zbavit? Ať už jde o cokoliv, tímto způsobem bylo nalezeno další využití kategorie velkých SUV - jako pohřebáky nakonec dávají docela smysl...

Preferujete-li rychlý a hlučný odchod ze světa, tento pohřební vůz bude to pravé - 1 - Mercedes-AMG GLS 63 2017 pohrebni vuz 01Preferujete-li rychlý a hlučný odchod ze světa, tento pohřební vůz bude to pravé - 2 - Mercedes-AMG GLS 63 2017 pohrebni vuz 02Preferujete-li rychlý a hlučný odchod ze světa, tento pohřební vůz bude to pravé - 3 - Mercedes-AMG GLS 63 2017 pohrebni vuz 03Preferujete-li rychlý a hlučný odchod ze světa, tento pohřební vůz bude to pravé - 4 - Mercedes-AMG GLS 63 2017 pohrebni vuz 04Preferujete-li rychlý a hlučný odchod ze světa, tento pohřební vůz bude to pravé - 5 - Mercedes-AMG GLS 63 2017 pohrebni vuz 05Preferujete-li rychlý a hlučný odchod ze světa, tento pohřební vůz bude to pravé - 6 - Mercedes-AMG GLS 63 2017 pohrebni vuz 06Preferujete-li rychlý a hlučný odchod ze světa, tento pohřební vůz bude to pravé - 7 - Mercedes-AMG GLS 63 2017 pohrebni vuz 07Preferujete-li rychlý a hlučný odchod ze světa, tento pohřební vůz bude to pravé - 8 - Mercedes-AMG GLS 63 2017 pohrebni vuz 08Preferujete-li rychlý a hlučný odchod ze světa, tento pohřební vůz bude to pravé - 9 - Mercedes-AMG GLS 63 2017 pohrebni vuz 09Preferujete-li rychlý a hlučný odchod ze světa, tento pohřební vůz bude to pravé - 10 - Mercedes-AMG GLS 63 2017 pohrebni vuz 10Preferujete-li rychlý a hlučný odchod ze světa, tento pohřební vůz bude to pravé - 11 - Mercedes-AMG GLS 63 2017 pohrebni vuz 11
Na první pohled „obyčejné” AMG nezaujme tolik, jako po otevření pátých dveří - pohřebák tohoto ražení jsme ještě neviděli

Zdroj: Huiskamp Carrosseriefabriek

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše