Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka

7.9.2016 | Marek Bednář | 23 příspěvků

(+ videa, doplněno) Kutuzovský prospekt byl svědkem nehody, při které Mercedes CLS ve vysoké rychlosti narazil do Putinova BMW. Prezident v něm nebyl.

Doplněno 8.9.: Zveřejněno bylo nové video jiné kamery umístěné nad silnicí, které ukazuje nehodu z opačné strany a dává nám mnohem lepší představu, co se dělo těsně před ní. Původní pohled zezadu vyvolával dojem, že se řidič Mercedesu proplétal provozem, v jednu chvíli ztratil kontrolu na vozem a „vlétl” do protisměru. Jenže tak to nebylo - muž v CLS jel celou dobu po prostředním dělícím pásu vysokou rychlostí a prakticky z ničeho nic se za mírnou levotočivou zatáčkou dostal do protisměru.

To spíše nahrává teoriím o to, že to nebyla nehoda, neboť takto by se za normálních okolností vůz typu Mercedesu CLS dostat do smyku vůbec neměl. Pokud by si to tedy jeho řidič nepřál. Nelze ale pochopitelně vyloučit okolnosti, které nemůžeme znát - něco kluzkého na silnici nebo třeba jen úlek šoféra CLS z BMW 7, které chvíli lehce vybočovalo do onoho středového dělícího pruhu. Posuďte sami, teď bychom ale za to, že tady někdo nezkoušel trefit jiné auto úmyslně, ruku do ohně nedali...


Limuzína ruského prezidenta Vladimira Putina měla nehodu na Kutuzovském prospektu v Moskvě. Jela v úplně levém pruhu ze sedmi po této široké ulici, která kromě pásu asfaltu nemá směrové oddělení. Narazil do ní protijedoucí Mercedes CLS, který výrazně vybočil ze svého pruhu, navíc v poměrně vysoké rychlosti - údajně asi 120 km/h.

Putin na palubě svého vozu, BMW řady 7, v tu chvíli nebyl. Nehoda ovšem zabila 69letého řidiče auta, údajně Putinova nejoblíbenějšího a zároveň člověka, který má s řízením vládních limuzín čtyřicetileté zkušenosti, údajně bez jediné nehody. „Byl to nejzkušenější řidič prezidentské flotily,” uvedla ruská prezidentská kancelář. Tady ale těžko mohl katastrofě zabránit - chvíli před srážkou sice nejel dokonale ve svém pruhu, CLS ale do jím řízeného stroje nabouralo tak nenadále a s takovou vervou, že na to prakticky nebylo možné reagovat. Video vám to ukáže v celé své hrůze.

Pilot Mercedesu, 38letý Jan Kamilov, nehodu přežil a byl převezen do nemocnice s vážnými zraněními. Kamilov byl podle vyšetření v okamžiku nehody střízlivý. Podle dostupných informací spěchal domů kvůli neodkladné rodinné záležitosti, detaily zde chybí. Ve vysoké rychlosti nad vozem nad každý pár ztratil kontrolu a vjel do protisměru, kde narazil do prezidentského BMW. Po převozu do nemocnice byl umístěn na jednotku intenzivní péče a v současné době není jisté, zda bude chodit. Je už ale při vědomí a byl schopen výpovědi.

Kamilov přiznává svou chybu. „Budu se snažit udělat všechno, abych rodině řidiče BMW pomohl. Chápu, že je nemožné ho vzkřísit,” uvedl. Bude proti němu vedeno trestní řízení pro porušení pravidel silničního provozu s následkem smrti, ovšem jaký bude výsledek, zatím těžko předjímat, když sám Kamilov může skončit na invalidním vozíku.

Objevují se spekulace, že by se mohlo jednat o výhrůžku Putinovi ze strany „Anglo-americké osy” (AAA, Anglo-American Axis), která se „snaží znovu získat nadvládu nad Ruskem”, jak píše mj. web The Millenium Report. A někteří další se této teorie chytli. Nechceme se plést do mezinárodní politiky, pokud ale pomineme všechno ostatní a budeme se soustředit jen na automobilovou podstatu věci, je velmi nepravděpodobné, že by tato nehoda měla být výhrůžnou zprávou pro Putina.

Zejména proto, že trefit jedno konkrétní auto, navíc „to správné” a nijak nápadné auto, v protisměru za plného provozu, navíc takovouto rychlostí, nám nepřipadá jako zrovna jednoduchá věc. Černých BMW řady 7 v Moskvě jezdí spousta a také to, že prezidentův řidič pojede zrovna v levém pruhu, nemohlo být zaručeno. Odhadujeme, že tohle byla opravdu „jen” nehoda. Máte-li jiný názor, rádi si ho přečteme v komentářích.

Dané místo na Kutuzovském prospektu, konkrétně zde na Mapách Google, nevidí těžkou nehodu zahrnující vůz prominenta poprvé. Před zhruba dvěma lety tu havaroval a při nehodě zemřel vice-premiér Dagestánu Hadži Machačev. Vloni v říjnu tu dostalo smyk BMW X5 a vlétlo do protisměru, kde se srazilo s Range Roverem, který začal hořet; zemřeli tři lidé. Jedním z nich byl prý člen ruské „zlaté mládeže” Mara Bagdasarjan. A letos v červenci tu vůz náměstka ministra obrany, jedoucí s majáky, srazil chodce, který silnici nesprávně přebíhal.

To zní skoro jako rada, kterému místu se při návštěvě Moskvy vyhnout. Sama nehoda je ale spíše poučením, že v provozu na vás nebezpečí může číhat kdekoli a kdykoli a zachránit vás nemusí ani špičkové auto, ani schopnosti a zkušenosti nejlepšího řidiče prezidentské flotily...

Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 1 - Vladimir Putin BMW 7 crash Mercedes CLS video nove 01Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 2 - Vladimir Putin BMW 7 crash Mercedes CLS video nove 02Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 3 - Vladimir Putin BMW 7 crash Mercedes CLS video nove 03Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 4 - Vladimir Putin BMW 7 crash Mercedes CLS video nove 04Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 5 - Vladimir Putin BMW 7 crash Mercedes CLS video nove 05Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 6 - Vladimir Putin BMW 7 crash Mercedes CLS video nove 06Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 7 - Vladimir Putin BMW 7 crash Mercedes CLS video nove 07Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 8 - Vladimir Putin BMW 7 crash Mercedes CLS video nove 08Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 9 - Vladimir Putin BMW 7 crash Mercedes CLS video nove 09Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 10 - Vladimir Putin BMW 7 crash Mercedes CLS video nove 10
Pokud toto byla nehoda, pak opravdu zvláštní. CLS se dostalo do těžkého smyku z ničeho nic až za mírnou zatáčkou - podobné ztrátě kontroly by v případě, že na silnici nebylo něco velmi kluzkého, mělo bezpečně zabránit ESP, které u tohoto Mercedesu ani nelze vypnout

Starší záběry nehody a jejích důsledků

Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 11 - nehoda putinova bmw 7 vid 01Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 12 - nehoda putinova bmw 7 vid 02Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 13 - nehoda putinova bmw 7 vid 03Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 14 - nehoda putinova bmw 7 vid 04Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 15 - nehoda putinova bmw 7 vid 05
Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 16 - nehoda putinova bmw 7 01Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 17 - nehoda putinova bmw 7 02Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 18 - nehoda putinova bmw 7 03Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 19 - nehoda putinova bmw 7 04Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 20 - nehoda putinova bmw 7 05Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 21 - nehoda putinova bmw 7 06Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 22 - nehoda putinova bmw 7 07Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 23 - nehoda putinova bmw 7 07aPutinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 24 - nehoda putinova bmw 7 08Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 25 - nehoda putinova bmw 7 09Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 26 - nehoda putinova bmw 7 10Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 27 - nehoda putinova bmw 7 11Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 28 - nehoda putinova bmw 7 12Putinovo BMW 7 mělo těžkou nehodu, jeho nejlepší řidič zemřel. Prý je to výhrůžka - 29 - nehoda putinova bmw 7 13
Z BMW toho po nehodě moc nezbylo

Zdroje: Gazeta, mReporter, The Millenium Report

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 23 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše