Schumacher se prý začíná probírat, jeho manažerka to označila za fámu

Dohady ohledně zdravotního stavu nejúspěšnějšího pilota F1 nekončí. Trvalé následky jsou ale téměř jisté.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Schumacher se prý začíná probírat, jeho manažerka to označila za fámu

29.1.2014 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Dohady ohledně zdravotního stavu nejúspěšnějšího pilota F1 nekončí. Trvalé následky jsou ale téměř jisté.

Dnes je tomu přesně měsíc od chvíle, kdy se Michael Schumacher zranil během své dovolené na lyžích ve francouzských Alpách. Až dosud jsme přitom nemohli přinést o jeho stavu mnoho dobrých zpráv, neboť sedminásobný mistr světa je od leteckého transportu do nemocnice v Grenoble v umělém spánku. Francouzský list L’Equipe však aktuálně přišel s informací, že lékaři začali s jeho pozvolným probouzením. To ale prý nebude jednoduché, navíc výsledek je nejistý.

Co to znamená? V podstatě tolik, že lékaři budou pacienta probírat postupně. První den třeba půjde pouze o otevření a zavření očí, ten druhý by již Schumacher mohl třeba pohnout rukou. A tak dále. Přičemž podle listu bývalý šampión na tyto pokyny reaguje, což značí jeho návrat mezi živé. Otázkou však je, zda je to skutečně pravda. Schumiho manažerka Sabine Kehm totiž veškeré tyto pozitivní informace označila za „spekulativní“.

Oficiálně tak stále platí, že lékaři hodlají Schumachera nadále udržovat v umělém spánku a neví jistě, kdy jej probudí. Podle profesora Garyho Hartsteina, bývalého doktora ze světa F1, který již se Schumim dříve pracoval, však tento stav může být klasifikován jako pozitivní. „Fakt, že je v uměle řízeném spánku a nikoliv v bezvědomí, je lepší zprávou, než jsem očekával.“

Na druhou stranu však Hartstein dodává, že je „extrémně nepravděpodobné“, aby šampiónova kondička byla po probuzení na takové úrovni jako před nehodou. S trvalými následky by se podle něj Schumacher měl potýkat až do konce života, přičemž nepravděpodobná není ani ta nejčernější možnost. Tedy že šampion se již z umělého spánku neprobudí.

V mezičase pak odstartovala nová sezóna Formule 1, která již představuje novou éru. Ani po přestupu na přeplňované pohonné jednotky však týmy Ferrari a Mercedes na svého bývalého kolegu nezapomínají. Ve španělském Jerezu se tak červený a stříbrný monopost objevily se vzkazy „ForzaMichael“ a „KeepFightingMichael“. Oba asi není třeba překládat.


Schumacher se prý začíná probírat, jeho manažerka to označila za fámu - 1 - Michael Schumacher nove foto 02Schumacher se prý začíná probírat, jeho manažerka to označila za fámu - 2 - Michael Schumacher nove foto 03Schumacher se prý začíná probírat, jeho manažerka to označila za fámu - 3 - Michael Schumacher nove foto 04
Na Michaela Schumachera vzpomínaly během testů na novou sezónu především týmy Mercedes a Ferrari

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše