- -

Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys

Úpravci dle Gerryho McGoverna jen lepí na hotový produkt spoilery a poté rýžují. McGovern ale nechce něco takového zakázat, chce to dělat sám.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys

21.3.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Úpravci dle Gerryho McGoverna jen lepí na hotový produkt spoilery a poté rýžují. McGovern ale nechce něco takového zakázat, chce to dělat sám.

Tuning automobilů u nás do značné míry zpopularizoval první díl filmové série Rychle a zběsile. Neznamená to ovšem, že by na různých vozech začali různí úpravci zanechávat stopy až s příchodem nového milénia. Právě naopak, takové společnosti jsou staré skoro jako samotný automobilový průmysl. První kreace se totiž objevily již ve 20. a 30. letech minulého století, k opravdovému rozmachu tuningu ovšem došlo až v letech sedmdesátých.

Je tedy evidentní, že jde o neodlučitelnou součást podnikání v tomto oboru, která má navíc tradičně blízko k automobilovým závodům. Snaha vymýtit tuningové firmy se tedy pomalu rovná marnosti, Land Rover se o to ovšem přesto hodlá pokusit. Či spíše jinými slovy, britská automobilka by velmi ráda přebrala úpravcům jejich klientelu a svěřila ji své vlastní divizi Special Vehicle Operations (SVO).

Finálním impulsem pro takovou snahu se stal nový Velar, který je dosti dynamicky střižený a jako takový může oslovit opravdu velké množství zákazníků. Je proto logické, že se zakrátko objeví v nabídce celé řady tuningových firem. Takový postup se ale zajídá šéfdesignérovi britské značky Gerrymu McGovernovi, který v úpravcích do značné míry vidí parazity.

„Je velmi snadné vzít produkt, který už byl stvořen, a pověsit na něj spoiler nebo cokoliv jiného. Rád bych je ale viděl, jak navrhují svůj vlastní vůz. Místo toho vidíme, jak si berou naše vlastnictví a snaží se na něm ještě něco vydělat,“ prohlásil McGovern, kterému tedy zjevně nějaký tuner řádně hnul žlučí. Žádnou konkrétní firmu ale nezmínil.

Místo toho britský šéfdesignér dodává, že všechny úpravce „skrze SVO odtáhneme od koryta. Možnosti, které tu vytváříme, a kvalita naší práce jsou na mnohem vyšší úrovni“. Jsme tedy skutku zvědavi, jak se Land Roveru bude dařit naplňovat slova jeho šéfdesignéra. V případě Velaru se hovoří o začátku prodeje během letošního léta a pokud bychom měli vypsat kurs na to, zda se záhy poté objeví či neobjeví první tuningové modifikace, viděli bychom to tak na 1:1 pro ano...

Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 1 - startech range rover sport 02Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 2 - startech range rover sport 01Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 3 - startech range rover sport 03Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 4 - startech range rover sport 04Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 5 - startech range rover sport 05Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 6 - startech range rover sport 06Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 7 - startech range rover sport 06aŠéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 8 - startech range rover sport 07Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 9 - startech range rover sport 08Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 10 - startech range rover sport 09Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 11 - startech range rover sport 10Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 12 - startech range rover sport 11Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 13 - startech range rover sport 12Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 14 - startech range rover sport 13Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 15 - startech range rover sport 14Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 16 - startech range rover sport 15Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 17 - startech range rover sport 16Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 18 - startech range rover sport 17Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 19 - startech range rover sport 18Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 20 - startech range rover sport 19Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 21 - startech range rover sport 20Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys - 22 - startech range rover sport 21
Auta Land Roveru upravuje kde kdo, takto se na jeho Range Roveru Sport vyřádil Startech

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše