Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Šéfdesignéra Land Roveru štvou úpravci aut, chce zničit jejich byznys
21.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Úpravci dle Gerryho McGoverna jen lepí na hotový produkt spoilery a poté rýžují. McGovern ale nechce něco takového zakázat, chce to dělat sám.
Tuning automobilů u nás do značné míry zpopularizoval první díl filmové série Rychle a zběsile. Neznamená to ovšem, že by na různých vozech začali různí úpravci zanechávat stopy až s příchodem nového milénia. Právě naopak, takové společnosti jsou staré skoro jako samotný automobilový průmysl. První kreace se totiž objevily již ve 20. a 30. letech minulého století, k opravdovému rozmachu tuningu ovšem došlo až v letech sedmdesátých.
Je tedy evidentní, že jde o neodlučitelnou součást podnikání v tomto oboru, která má navíc tradičně blízko k automobilovým závodům. Snaha vymýtit tuningové firmy se tedy pomalu rovná marnosti, Land Rover se o to ovšem přesto hodlá pokusit. Či spíše jinými slovy, britská automobilka by velmi ráda přebrala úpravcům jejich klientelu a svěřila ji své vlastní divizi Special Vehicle Operations (SVO).
Finálním impulsem pro takovou snahu se stal nový Velar, který je dosti dynamicky střižený a jako takový může oslovit opravdu velké množství zákazníků. Je proto logické, že se zakrátko objeví v nabídce celé řady tuningových firem. Takový postup se ale zajídá šéfdesignérovi britské značky Gerrymu McGovernovi, který v úpravcích do značné míry vidí parazity.
„Je velmi snadné vzít produkt, který už byl stvořen, a pověsit na něj spoiler nebo cokoliv jiného. Rád bych je ale viděl, jak navrhují svůj vlastní vůz. Místo toho vidíme, jak si berou naše vlastnictví a snaží se na něm ještě něco vydělat,“ prohlásil McGovern, kterému tedy zjevně nějaký tuner řádně hnul žlučí. Žádnou konkrétní firmu ale nezmínil.
Místo toho britský šéfdesignér dodává, že všechny úpravce „skrze SVO odtáhneme od koryta. Možnosti, které tu vytváříme, a kvalita naší práce jsou na mnohem vyšší úrovni“. Jsme tedy skutku zvědavi, jak se Land Roveru bude dařit naplňovat slova jeho šéfdesignéra. V případě Velaru se hovoří o začátku prodeje během letošního léta a pokud bychom měli vypsat kurs na to, zda se záhy poté objeví či neobjeví první tuningové modifikace, viděli bychom to tak na 1:1 pro ano...






















Auta Land Roveru upravuje kde kdo, takto se na jeho Range Roveru Sport vyřádil Startech
Zdroj: Autocar
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Unikly první fotky znovuzrozené Alpiny, je to krásné luxusní kupé, jaké dnes na trhu chybí
včera
Tak moc otylé je: Video ukazuje, jak novému BMW M5 doslova upadla pneumatika z kola během driftování
včera
Padl světový rekord v akceleraci aut poháněných přes kola. Podívejte se, jak tento stroj zrychlí z 0 na 555 km/h pod 4 sekundy
13.5.2026
Nejnovější články
Město chtělo přejít jen na elektrické autobusy, teď objednává 150 dieselových vozů, aby zažehnalo hrozící krizi
před hodinou
Škoda Superb Combi L&K s 570 koňmi je nenápadný český bijec skoro všeho a všech, kterého prozradí jen detaily. A může být váš
před 3 hodinami
Elektromobily ničí dekády budovanou pověst německých aut, studie Berylls to ukazuje ve smutně jednoznačné nahotě
včera
Vzácný Saleen tragicky zesnulé hollywoodské hvězdy je na prodej, je to v podstatě závoďák, který může na silnice
včera
K mání je vzácné auto, které vám dovolí poznat marnost současné Formule 1 z první ruky se vším všudy, i s náklady na provoz
včera
Živá témata na fóru
- Politický koutek 05.15. 08:56 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.15. 08:42 - Truck Daškam
- Detektory policejních radarů 05.14. 23:05 - mafel
- Pneu koutek 05.14. 22:39 - abgx1
- S větrem ve vlasech.... 05.14. 18:34 - pavproch
- VZKAZY 05.14. 13:40 - GeneHawkins
- Banky, peníze, finance, investice... 05.14. 12:46 - pavproch
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 05.14. 09:06 - pavproch
